Recenzie - ABC - 2009

Moderátor: Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Zdeněk Krčmář | --
Príspevky: 457
Meno: Zdeněk Krčmář
Bydlisko: Šakvice, jižní Morava, ČR
Kontaktovať užívateľa:

Recenzie - ABC - 2009

Príspevokod užívateľa Zdeněk Krčmář » 06 Jan 2009 20:36

Obrázok

Obrázok
ABC 1/2009
Vyšlo: 6.1.2009
Vystřihovánky:
- Cassini-Huygens kosmická sonda
- Noční nebe

Číslem 1 opět začíná nový ročník časopisu ABC, který je již 54. ročníkem. Co se vzhledu časopisu týče, nic nového nás v tomto prvním čísle nečeká. Ze zajímavých článků jsem si vybral:
TOP GAMES - neboli nejlepší PC hry 2008. Jelikož jsem již 3 roky žádnou hru nezapl, bylo pro mě překvapením, že kam se PC hry až dostali. Znám snad jen Call of Duty 1 - byla to snad poslední hra kterou jsem dohrál až dokonce. Nyní je nasvětě další pokračování Call of Duty: World at War.
Saturn - take mě zaujalo povídání o teto planetě, která je díky svým prstencům nejmohutnější ve sluneční soustavě. Moc pěkné počtení - všem doporučuji.
Tolik k obsahu článků. Jako příjemný dárek jsme obdrželi opět samolepky ze sérií Top Games a ABC CUP.
Nyní bych dodal pár slov ke dvěma dnešním vystřihovánkám - to nás papírové modeláře jako obvykle zajímá nejvíce.
Cassini-Huygens kosmická sonda - je další model z vesmíru, ktery pro nás připravil p.Ladislav Badalec. Na první pohled se mi modýlek velice líbí a určitě potěší všecnny milovníky "vesmírných stíhaček". Všem kteří by se rozhodli tento modýlek lepit připomínám, že dokončení návodu a návodných kreseb je ke stažení na webu ABC !
Základní info o modýlku:
Měřítko - 1:43
Rozsah - 2,5 x A4 dílů
Počet dílů - 97
Udaná doba lepení - cca 40hod (což považuji za velice dobrý odhad)
Náročnost - 5/5
Noční nebe - je druhým dnešním modýlkem. Jedna se o stínidlo pro vytvoření iluze noční oblohy, jehož autorem je doposud nepříliš známý p. Lubomír Hogenauer.
Základní info o modýlku:
Měřítko - neuvedeno (asi 1:1)
Rozsah - 0,5 x A4 dílů
Počet dílů - 1
Udaná doba lepení - cca 30min
Náročnost - 2/5
Hodnocení čísla 80/100%

Tolik k dnešním modýlkům. Příště nás čeká DVD zdarma, hlavním tématem bude Snowboarding, z vysřihovánek se můžeme těšit na další kousek ze série Mrakodrapů, čili Sears Tower.
Číslo 2 vyjde 20.1.2009

Připadnou diskuzi najdete ve vlákně Diskusia - ABC

Užívateľov profilový obrázok
Zdeněk Krčmář | --
Príspevky: 457
Meno: Zdeněk Krčmář
Bydlisko: Šakvice, jižní Morava, ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Recenzie - ABC

Príspevokod užívateľa Zdeněk Krčmář » 19 Jan 2009 21:55

Obrázok

Obrázok
ABC 2/2009
Vyšlo: 20.1.2009
Vystřihovánky:
- Sears Tower mrakodrap
- Žabka
- Obrázkové hádanky 2

Dnes mi "přistálo"na stole nové ABC, zajímavostí bylo, že jsem ho snad poprvé obdžel v průhledné fólii, vždy jsem ho dostal v neprůhledné modré či šedé... Zajímavým dárkem tohoto čísla je DVD se snowboardingem, který je i hlavní náplní aktuálního čísla.Dalšími zajímavými články jsou:
Velrybí porce adrenalinu - jde o sledování velryb. Ohromil mě především Plejtvák obrovský - největší současná velryba světa cca 30m - to je už macoň :P
Uran + Neptun - pokračování o nauce planet naší sluneční soustavy - jedná se o tzv. ledové výběžky sluneční soustavy. Tvoří 7 a 8 planetu... :big smile: Opět velice zajímavé počtení, které mě osobně velice zajímá
Tolik k obsahu článků. Jako příjemný dárek jsme obdrželi opět samolepky ze série Gravity snowboard.
Nyní bych dodal pár slov ke dvěma dnešním vystřihovánkám - to nás papírové modeláře jako obvykle zajímá nejvíce.
Sears Tower mrakodrap - další model ze série mrakodrapů světa. předloha modelu má výšku 527m. Modýlek se mi zdá velice jednoduchý - doporučuji začínajícím modelářům
Základní info o modýlku:
Měřítko - 1:1750
Rozsah - 2 x A4 dílů
Počet dílů - 13
Udaná doba lepení - cca 2hod
Náročnost - 3/5
Žabka - je druhým dnešním modýlkem. Jedna se o novou sérii Minižvěře, autorkou je p. Vadimíra Šturmová- opět doposud neznámá autorka modelů
Základní info o modýlku:
Měřítko - neuvedeno (asi 1:1)
Rozsah - 0,7 x A4 dílů
Počet dílů - 1
Udaná doba lepení - cca 20min
Náročnost - 2/5
Obrázkové hádanky 2 - jedná se o hru. Autorem je další neznámý tvůrce vystřihovánek p. Lukáš Fibrich
Základní info o modýlku:
Měřítko - neuvedeno (asi 1:1)
Rozsah - 0,9 x A4 dílů
Počet dílů - 18
Udaná doba lepení - cca 20min
Náročnost - 1/5
Hodnocení čísla 70/100%

Tolik k dnešním modýlkům. Příště nás čeká zajímavé téma a to - Ptákoviny - čili výpis dárků ABC, které jsem odbrželi v min. roce. Dalším zimním sportem je Skicross
Číslo 3 vyjde 3.2.2009

Připadnou diskuzi najdete ve vlákně Diskusia - ABC
Moje galerie
R.I.P. Závislák - Tvé příspěvky nejen v architektuře mi budou scházet :(
Rozestavěno:Hrad Lichnice (R.V.), Orenstein a Koppel Cn2t (Modelik), Bílá věž a kaple sv.Klimenta (O.Hejl), Sd.Kfz.124 Wespe (GPM)

Užívateľov profilový obrázok
Zdeněk Krčmář | --
Príspevky: 457
Meno: Zdeněk Krčmář
Bydlisko: Šakvice, jižní Morava, ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Recenzie - ABC

Príspevokod užívateľa Zdeněk Krčmář » 02 Feb 2009 21:07

Obrázok

Obrázok
ABC 3/2009
Vyšlo: 3.2.2009
Vystřihovánky:
- Mostní tank MT-55
- John Hancock Center

Dnes mi opět "přistálo"na stole nové ABC, tentokrát v klasickém modrém neprůhledném obalu... Zajímavým dárkem tohoto čísla je "Shit!!!" (první obrázek) na co se nám pap. modelářům bude hodit nevím. :P :haha: Dalšími zajímavými články jsou:
Upíří zuby uáááh! - ABC se vrycí k "dárkům" podobným jaký jsme dostali v aktuálním čísle a vysvětluje proč - osobně mě článek moc nezaujal
Žralok - další zajímavý článek o mořských živočiších navazující na minulé číslo, kde byl Plejtvák obrovský.
Měsíční krajina - reportáž o těžbě uhlí a poté rekultivace okolí, velice zajímavý článek doplněn krásnými schématy
Tolik k obsahu článků.
Nyní bych dodal pár slov ke dvěma dnešním vystřihovánkám - to nás papírové modeláře jako obvykle zajímá nejvíce.
John Hancock Center - další model ze série mrakodrapů světa. Předloha modelu má výšku 457m. Jedná se opět o model pro začínající modeláře
Základní info o modýlku:
Měřítko - 1:1750
Rozsah - 0,9 x A4 dílů
Počet dílů - 7
Udaná doba lepení - cca 1hod
Náročnost - 2/5
Mostní tank MT-55 - je druhým dnešním modýlkem. Další modýlek do série modelů ČS. armády z let 1918-1993, asi nemusím uvádět jméno autora modelu....
Základní info o modýlku:
Měřítko - 1:50
Rozsah - model bude pokračovat i v příštím čísle, doplním za 14 dnů
Počet dílů - 82
Udaná doba lepení - 35h
Náročnost - 5/5

Tolik k dnešním modýlkům. Příště nás čeká jako hlavní tému Skicross - rozhovor s Tomášem Krausem. Jako vystřihovánky obdržíme modýlek do série mrakodrapů - Bank Of CHina Tower - snad nám ABC nadělí nějaké ty kačky... A samozdřejmě dokončení mostního tanku z dnešního čísla
Číslo 4 vyjde 17.2.2009

Připadnou diskuzi najdete ve vlákně Diskusia - ABC
Moje galerie
R.I.P. Závislák - Tvé příspěvky nejen v architektuře mi budou scházet :(
Rozestavěno:Hrad Lichnice (R.V.), Orenstein a Koppel Cn2t (Modelik), Bílá věž a kaple sv.Klimenta (O.Hejl), Sd.Kfz.124 Wespe (GPM)

Užívateľov profilový obrázok
Zdeněk Krčmář | --
Príspevky: 457
Meno: Zdeněk Krčmář
Bydlisko: Šakvice, jižní Morava, ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Recenzie - ABC

Príspevokod užívateľa Zdeněk Krčmář » 16 Feb 2009 17:20

Obrázok

Obrázok
ABC 4/2009
Vyšlo: 17.2.2009
Vystřihovánky:
- Mostní tan MT-55 dokončení z min. čísla
- Bank of China Tower

DAlších 14. dnů opět uteklo jako voda a je tu nové číslo. Ze zajímavých článků jsem opětvybral:
Skicross - Velice zajímavý rozhovor s Tomášem Krausem
Havrani na cestách - zajímavý článek o ptácích, kteří nás "navštěvují" v zimě...Součástí článku je i nádherný obrázek okud k nám přilétají ostatní tažní ptáci- určitě všem doporučuji...
Tolik k obsahu článků. Jako příjemný dárek jsme obdrželi opět samolepky ze série Burton
Nyní bych dodal pár slov ke dvěma dnešním vystřihovánkám - to nás papírové modeláře jako obvykle zajímá nejvíce.
Bank of China Tower - další již 7 modýlek mrakodrapu
Základní info o modýlku:
Měřítko - 1:1750
Rozsah - 1 x A4 dílů
Počet dílů - 11
Udaná doba lepení - 2 hod
Náročnost - 3/5
Mostní tan MT-55 - Dokončení mostního tanku z min. čísla. Nyní provedu celkovou rekapitulaci modelu
Základní info o modýlku:
Měřítko - 1:50
Rozsah - 3,5 x A4 dílů (č.3 2xA4)
Počet dílů - 82
Udaná doba lepení - 35 hod
Náročnost - 5/5
Hodnocení čísla 50/100%

Tolik k dnešním modýlkům. Příště nás čeká pružný Kostlivec zdarma, hlavním tématem bude Nesmrtící zbraň :big smile: , z vysřihovánek se můžeme těšit na Snow Scooter (model skútru v desingu ABC).
Číslo 5 vyjde 3.3.2009

Připadnou diskuzi najdete ve vlákně Diskusia - ABC
Moje galerie
R.I.P. Závislák - Tvé příspěvky nejen v architektuře mi budou scházet :(
Rozestavěno:Hrad Lichnice (R.V.), Orenstein a Koppel Cn2t (Modelik), Bílá věž a kaple sv.Klimenta (O.Hejl), Sd.Kfz.124 Wespe (GPM)

Užívateľov profilový obrázok
Zdeněk Krčmář | --
Príspevky: 457
Meno: Zdeněk Krčmář
Bydlisko: Šakvice, jižní Morava, ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Recenzie - ABC

Príspevokod užívateľa Zdeněk Krčmář » 02 Mar 2009 20:50

Obrázok

Obrázok
ABC 5/2009
Vyšlo: 3.březen 2009
Vystřihovánky:
- ABC Snow Scooter
- Dikobraz

Máme tu již 5. číslo tohodle 14cti. denníku :big smile: . Ze zajímavých článků jsem si vybral:
Paralyzér - aneb, jak spolehlivě zastavit agresora :P Např. Elektrická puška neboli Taser Elektrickým výbojem znehybní protivníka... Velice zajímé počteníčko, doporučuji...
Skútr - článek k dnešnímu modýlku ABC Snow Scooter
Tolik k obsahu článků. Jako příjemný dárek jsme obdrželi natahovacího gumového kostlivce... Myslím, že je lepší jak pár rozdelaných kostlivců ve skříni (kostlivec - rozestavěný model), což u mě platí mnohonásobně :electric shock:
Nyní bych dodal pár slov ke dvěma dnešním vystřihovánkám - to nás papírové modeláře jako obvykle zajímá nejvíce.
ABC Snow Scooter - modýlek záchranářského skůtru v barvách ABC, jedná se samozdřejmě o sci-fi. Zajímavostí je, že se mu otáčí zadní vrtule :big smile:
Základní info o modýlku:
Měřítko - 1:1:12
Rozsah - 2,4x A4 dílů
Počet dílů - 41
Udaná doba lepení - cca 7hod
Náročnost - 4/5
Dikobraz - modýlek určený pro začínající papírové matlaly. Autorkou modýlku je p. Vladimíra Šturmová.
Základní info o modýlku:
Měřítko - neuvedeno
Rozsah - 0,5 x A4 dílů
Počet dílů - 1
Udaná doba lepení - cca 20min
Náročnost - 2/5
Hodnocení čísla 60/100%

Tolik k dnešním modýlkům. Hlavním tématem příštího ABC budou Supertrucky -vládci silnic, již od malička se mi moc líbí, z vysřihovánek se můžeme těšit na dTruck ABC, kterého si můžeme sami dotvořit - prozatím ovšem nevím jak :big smile:
Číslo 6 vyjde 17.3.2009

Připadnou diskuzi najdete ve vlákně Diskusia - ABC

Užívateľov profilový obrázok
Zdeněk Krčmář | --
Príspevky: 457
Meno: Zdeněk Krčmář
Bydlisko: Šakvice, jižní Morava, ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Recenzie - ABC

Príspevokod užívateľa Zdeněk Krčmář » 17 Mar 2009 22:14

Obrázok

Obrázok
ABC 6/2009
Vyšlo: 17.březen 2009
Vystřihovánky:
- ABC Truck
- Truckédie
Opět je zde již druhé březnové číslo "časopisu generace 21.století"
Supertruck - zajímavý článek o vládcích silnic. Na jedné straně velká síla s ohromnou sílou, ale na té druhé kterou známe všichni - ucpané silnice nebo havárie způsobené nákladní dopravou... Součástí článku jsou i dva dnešní modýlky
Tatra - zajímavé počteníčko o Kopřivnickém výrobci nákladních automobilů
Tolik k obsahu článků. Jako příjemný dárek jsme obdrželi super nálepky z motivem TRUCK a počítačovými hrami :electric shock:
Nyní bych dodal pár slov ke dvěma dnešním vystřihovánkám - to nás papírové modeláře jako obvykle zajímá nejvíce.
ABC Truck - modýlek Tyráku v barvách ABC, jedná se samozdřejmě o sci-fi. Je vypsána soutěž na stránkách ABC, kde se dá stáhnout bílá verze modelu, kterou lze podle své fantazie vybravit a poslat do redakce ABC. Poté můžeme vyhrát zajímavé výhry :big smile:
Základní info o modýlku:
Měřítko - 1:50
Rozsah - 2,5x A4 dílů
Počet dílů - 45
Udaná doba lepení - cca 8hod
Náročnost - 4/5
Truckédie - nejedná se spíše o model, ale o zajímavou hru. Rozhodně bych to mezi vystřihovánky moc nepočítal, ale budiž...
Základní info o modýlku:
Měřítko - neuvedeno
Rozsah - 0,5 x A4 dílů
Počet dílů - 23
Udaná doba lepení - cca 20min
Náročnost - 1/5
Hodnocení čísla 50/100%

Tolik k dnešním modýlkům. Hlavním tématem příštího ABC bude Top secret- napůl realita, napůl fikce. ABC má projekt na supertajnou speciální agentku... No jsem zvědav co se z toho vyklube :P Vystřihovánky budou příště zajímavé - ABC Tower - extra 3D model ze série Mrakodrapy. Ale začíná nová série Železnice HO. Osobně jsem zvědav zda bude mít takový úspěch jako předešlá serie mašinek... :big smile:
Číslo 7 vyjde 31.3.2009

Připadnou diskuzi najdete ve vlákně Diskusia - ABC

Užívateľov profilový obrázok
Zdeněk Krčmář | --
Príspevky: 457
Meno: Zdeněk Krčmář
Bydlisko: Šakvice, jižní Morava, ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Recenzie - ABC

Príspevokod užívateľa Zdeněk Krčmář » 30 Mar 2009 16:14

Obrázok

Obrázok
ABC 7/2009
Vyšlo: 31.3.2009
Vystřihovánky:
- ABC Tower
- Zajíc
- Motorový vůz M120.4

Dnes mi přistálo ve schránce poslední březnové číslo populárního časopisu ABC. Ze zajímavých článků jsem si vybral:
TOP Secret - jde o "tajný projekt ABC" špionka bude pomocí nejmodernější technologie přinášet informace exklusivní informace... No jsem osobně zvědav co z toho vzejde!
Borci na svahu - rozhovor se záchranářiz horské oblasti Špindlerova Mlýna
Tolik k obsahu článků. Jako příjemný dárek jsme obdrželi plakát ABC Tower a svíticího škorpiona ! Asi si ho zavěsím nad pelech !
Nyní bych dodal pár slov ke třem dnešním vystřihovánkám - to nás papírové modeláře jako obvykle zajímá nejvíce.
ABC Tower - poslední domeček ze série mrakodrapů. V barvách ABC
Základní info o modýlku:
Měřítko - 1:1750
Rozsah - 4,5 x A4 dílů
Počet dílů - 14
Udaná doba lepení - cca 2hod
Náročnost -3/5
Zajíc - je druhým dnešním modýlkem. Jedna se o jednoduchou vystřihovánku pro začínající papírové modeláře ze série minizvěř
Základní info o modýlku:
Měřítko - neuvedeno
Rozsah - 0,3 x A4 dílů
Počet dílů - 1
Udaná doba lepení - cca 20min
Náročnost - 2/5
Motorový vůz M120.4 - první modýlek z nové série 3D modelů železnice HO. Velice pěkný modýlek, který lze postavit ve dvou variantách, v jednoduché bez interiérku a samozdřejmě i s ním ve složitější variantě... Autorem modýlku je p. Luboslav Šléška
Základní info o modýlku:
Měřítko - 1:87
Rozsah - 1,5 x A4 dílů
Počet dílů - 58
Udaná doba lepení - 30 hod
Náročnost - 5/5
Hodnocení čísla 100%/100%

Tolik k dnešním modýlkům. Příště nás čeká nová soutěž - Velká vesmírná soutěž o mobil Sony Ericsson C 902. Hlavním tématem článku bude Facebook - velký žrout času... (sice jsem si udělal registračku, ale stejně ho moc nevyužívám, stejně jako jeho předchůdce Skype a ICQ :P - radši patlám, než kecám :haha: )A samozdřejmě besmím zapomenout na modýlek Cadillacu z roku 1933
Číslo 8 vyjde 15.4.2009

Připadnou diskuzi najdete ve vlákně Diskusia - ABC
Moje galerie
R.I.P. Závislák - Tvé příspěvky nejen v architektuře mi budou scházet :(
Rozestavěno:Hrad Lichnice (R.V.), Orenstein a Koppel Cn2t (Modelik), Bílá věž a kaple sv.Klimenta (O.Hejl), Sd.Kfz.124 Wespe (GPM)

Užívateľov profilový obrázok
Zdeněk Krčmář | --
Príspevky: 457
Meno: Zdeněk Krčmář
Bydlisko: Šakvice, jižní Morava, ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Recenzie - ABC

Príspevokod užívateľa Zdeněk Krčmář » 19 Apr 2009 10:18

Obrázok

Obrázok
ABC 8/2009
Vyšlo: 15.duben 2009
Vystřihovánky:
- Cadillac 1933
- Krabička na karty
Máme tu opět další číslo časopisu ABC, které je prvním povelikonočním...
Okavango - "Hroší dálnice" - řeky obvykle tečou do moří a oceánů, OKavango, však naopak do vyprahlé savany :P
Vznik planet - článek snažící se odhalit vznik sluneční soustavy... Opět další díl seriálu o planetách naší sluneční soustavy...
Jako dáreček jsme obdželi "magické karty"
Cadillac 1933 - model veteránu z roku 1933 z dílny Richarda Vyškovského
Základní info o modýlku:
Měřítko - 1:32
Rozsah - 2,1x A4 dílů
Počet dílů - 70
Udaná doba lepení - cca 30hod
Náročnost - 5/5
Krabička na karty - obal na dárek tohoto čísla - MAgiské karty
Základní info o modýlku:
Měřítko - neuvedeno
Rozsah - 0,5 x A4 dílů
Počet dílů - 1
Udaná doba lepení -10min
Náročnost - 1/5
Hodnocení čísla 80/100%

Příští číslo se bude věnovat Eiffelově věži v Paříži, která slaví krásných 120let. Zároveň obdržíme modýlek "Eiffelovky" v měřítku 1:1250
Číslo 9 vyjde 38.4.2009

Připadnou diskuzi najdete ve vlákně Diskusia - ABC

Užívateľov profilový obrázok
Zdeněk Krčmář | --
Príspevky: 457
Meno: Zdeněk Krčmář
Bydlisko: Šakvice, jižní Morava, ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Recenzie - ABC

Príspevokod užívateľa Zdeněk Krčmář » 27 Apr 2009 17:20

Obrázok

Obrázok
ABC 9/2009
Vyšlo: 28.duben 2009
Vystřihovánky:
- Eiffelova věž
- Triky s míčem
Čtrnáct dnů uteklo jako voda a máme zde opět náš oblíbený čtrnáctideník...
Ze zajímavých článků jsem si tentokrát vybral:
Vyšší výhrává - Hvězdná NBA - Zajímavá reportáž o "košíkové". Osobně se o tenhle sport moc nezajímám... Ale kdo by neznal snad nejlepšího českého basketbalistu Jiřího Welsche
Eiffelovka - zajímavý článek o téhle krásné železné stavbě...Spojen s fotografiemi stavby věže a dnešním osvětlením...
Jako dárek jsme obdrželi samolepky ze série SK8 ABC.

Nyní ale již k vystřihovánkám:
Eiffelova věž - modýlek navazující na hlavní tému čísla
Základní info o modýlku:
Měřítko - 1:1250 (stejně jako série Mrakodrapů)
Rozsah - 2,2x A4 dílů
Počet dílů - 29
Udaná doba lepení - 4 hod
Náročnost - 3/5
Triky s míčem - kdo by neznal straou dobrou hru, ke které stačily dva proužky papíru k sobě přilepené a horní papírek namotán na tužku... K tomu ještě dva podobné obrázky a zábava je na světě :big smile: Ve škole pod lavící tak vznikala sposta takových "modýlkú" :haha:
Základní info o modýlku:
Měřítko - neuvedeno
Rozsah - 0,5 x A4 dílů
Počet dílů - 6
Udaná doba lepení -10min
Náročnost - 1/5
Hodnocení čísla 50/100%

Příští číslo se bude věnovat opět Skejtbordingu... Budeme pokračovat v série železnice HO a to Motorovým vozem M262.0
Číslo 10 vyjde 15.5.2009

Připadnou diskuzi najdete ve vlákně Diskusia - ABC

Užívateľov profilový obrázok
Zdeněk Krčmář | --
Príspevky: 457
Meno: Zdeněk Krčmář
Bydlisko: Šakvice, jižní Morava, ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Recenzie - ABC

Príspevokod užívateľa Zdeněk Krčmář » 11 Máj 2009 16:05

Obrázok

Obrázok
ABC 10/2009
Vyšlo: 12.5.2009
Vystřihovánky:
- Motorový vůz M262.0
- Koza
- Šifrovací kotouč

Čtrnácz dnů uteklo ipět jako voda a máme zde další již jubilejní 10. výtisk tohodle časopisu věnující ho se krom ostatního i papírovým modelářům, více ale až o kousek níže...
Dnešním dárkem je naučné DVD Skateboardová škola od Tomáše Vintra. Musím se přiznat, že mi to nic neříká... Na "Skejtu" jsem jel jednou v životě a nedopadlo to tenkrát moc dobře :haha:
Ze zajímavých článků jsem si tentokrát vybral:
ABC Skateboardová škola - článek navazující na naučné DVD, přeji mnoho úspěchů začínajícím "skajtboardistům" a hlavně málo zlomenin...
Lilypad - nevíte co tenhle název znamená? Nebojte, já jsem také nevěděl dokud jsem si nepřečetl-V překladu to znamená leknínový list, právě on připomíná projekt plovoucího města belgického architekta Vincenza Callebauta...
Tolik k obsahu článků.
Nyní bych dodal pár slov třem dnešním vystřihovánkám - to nás papírové modeláře jako obvykle zajímá nejvíce.
Motorový vůz M262.0 - další "mašinka ze série železnice HO z dílny p. Luboše Šléšky. (Dokončení modelu v příštím čísle)
Základní info o modýlku:
Měřítko - 1:87
Rozsah - 2,6 x A4 dílů
Počet dílů - 72
Udaná doba lepení - 30hod
Náročnost - 5/5
Koza - je druhým dnešním modýlkem. Jedná se o pokračování série Minižvěře, autorkou je p. Vadimíra Šturmová, modýlek je určen úplným začátečníkům
Základní info o modýlku:
Měřítko - neuvedeno
Rozsah - 0,7 x A4 dílů
Počet dílů - 1
Udaná doba lepení - cca 20min
Náročnost - 2/5
Šifrovací kotouč - napište si něco, čemu ostatní nebudou rozumět :big smile: Autorem modýlku je p. Petr Krejzek
Základní info o modýlku:
Měřítko - neuvedeno (asi 1:1)
Rozsah - 0,9 x A4 dílů
Počet dílů - 2
Udaná doba lepení - cca 20min
Náročnost - 1/5
Hodnocení čísla 70/100%

Tolik k dnešním modýlkům. Příště nás čeká zajímavé téma a to - Filmové novinky, osobně se teším na pokračování sci-fi série Terminátora a také na malého kouzelníka Harryho Pottera.Modýlkem v příštím čísle bude 3D Traktor v měřítku 1:35
Číslo 11 vyjde 26.5.2009

Připadnou diskuzi najdete ve vlákně Diskusia - ABC

Návrat na "Archiv"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný