Objednavka Potkan - OLFA Tools

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
ultra | 50
Príspevky: 279
Meno: Peter
Bydlisko: Levice

Re: Objednavky Potkan - OLFA Tools

Príspevokod užívateľa ultra » 06 Dec 2008 21:52

potrebujem vediet co pri nahradnych cepeliach SAB-10 znamena 10 ks....

Ad.1 znamena to ze v baleni je 10 ks celych listov s ktorych sa da odlamovat - dajme tomu keby som ich chcel vsetky porozlamovat a na jednom liste je 8 cepielok (neviem kolko ich je)takze vo vysledku budem mat 10x8 .. cize 80 malich cepielok....

Ad2. alebo to znamena jednu cepel na ktorom je 10 ks malickych /odlamovacich cepielok

(premysliam ich kupit miesto KB-3 do noza OLFA AK-3 kde ich je 30 ks za tu istu cenu a samozrejme mam aj orezavatko SVR-2)

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Objednavky Potkan - OLFA Tools

Príspevokod užívateľa serpens » 06 Dec 2008 22:01

ultra - na prvej strane som fotil pre ica SAB-10 spolu s KB-3 tam je vidiet, kolko je na nej dielikov. A ano to -10 znamena pocet cepeli (platkov) v baleni a ano vychadza to lacnejsie. Otazne je ze ci su vsak tieto cepele z rovnakeho materialu - na toto neviem odpovedat, ale typol by som, ze nie.

Tiez mam doma SVR-2 a aj AK-3 a kazde ladujem s tym co do neho patri :haha: Ale za pokus to stoji :haha:

Edit - zo SAB-10 by si spravil 60 KB-3 + 10 "koncovych" cepeli SAB
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
ultra | 50
Príspevky: 279
Meno: Peter
Bydlisko: Levice

Re: Objednavky Potkan - OLFA Tools

Príspevokod užívateľa ultra » 06 Dec 2008 22:17

Mam doma cepele DKB-5 ktore vyzeraju byt uplne rovnake ako SAB-10 - na jednom liste je 9 ks - material vyzera byt uplne je totozny z KB-3 taktiez ten isty uhol 30 st.- ta ista hrubka 0,38mm - po rozlomeni perfektne pasuju do skalpela AK-3 dokonca priamo na obale je napisane for SAC-1, AK-3 - pouzivam ich na AK-3

(preto sa pytam na tie SAB-10 lebo na profising DKB-5 niesu v ponuke a boli za facku - 5 ks za 80,-Sk)

http://naradi-pojer.cz/strom1/profi-rez ... le/v006011

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Objednavky Potkan - OLFA Tools

Príspevokod užívateľa serpens » 07 Dec 2008 00:48

Hm, tak o tychto cepeliach som vobec nevedel, dik za info. Pozeral som ich potom priamo na japonskej stranke a tam pisu toto:

SAB-10
10 sharper angled blades in a plastic case

DKB-5
5 economy type sharper angled blades in a plastic sheath

Kazdopadne treba ich skusit, tak ak by sa sa na ne Potka pytal, tak jedeno balenie by som zobral.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
ultra | 50
Príspevky: 279
Meno: Peter
Bydlisko: Levice

Re: Objednavky Potkan - OLFA Tools

Príspevokod užívateľa ultra » 07 Dec 2008 11:58

Pre porovnanie velkosti skalpelov a kruzidiel som spravil fotku kde su vsetky vedla seba
Ten kto vaha nad tym ci kupit pomocky zn. OLFA vrele odporucam tieto pomocky. Podla mna su ako Mercedes (BMW) medzi autami. Ano da sa pracovat aj bez nich - je to ako z umyvackou riadu - pokial si ju nikdy nemal a riady umyvas rucne tak ti ani nechyba -ale ked ju na vyskusas tak uz bez nej nechces byt.

Obrázok

Poznamka ku kruzidlam - to mensie a lacnejsie ma dost uzku uchopovu tyc a pokial som prisiel na to ako s tymto kruzidlom spravne pracovat boleli ma prsty ako "fras" - toto kruzidlo ma trosku volnejsie vedenie a preto je trosku tazsie nastavit spravnu velkost a zaistit ju - preto na fotke vidiet vo vrchnej casti vedenia koniec spinky ktorym ja eliminujem volnost vo vedeni kruzidla a v celku dobre to funguje.
- Vecsie kruzidlo - z racnou je pohodlnejsie - uchop je ovela hrubsi a pracuje sa s nim o poznanie lepsie a vsak nespravim s nim tak male kruznice ako s tym mensim kruzidlom

Ja osobne pouzivam obe - idealane ked potrebujem "vykruz"..... vecsim si nastavim vonkajsi priemer - mensim si nastavim vnutorny priemer a vyroba kolies (hlavne ak je ich viac - tanky a podobne) bezi ako na pase a nemusim neustale menit polomer kruzidla. Len upozornujem ze s kruzidlom je potrebne sa naucit pracovat aby ste nevyrobili elipsovite koliecka :)

Užívateľov profilový obrázok
ultra | 50
Príspevky: 279
Meno: Peter
Bydlisko: Levice

Re: Objednavky Potkan - OLFA Tools

Príspevokod užívateľa ultra » 07 Dec 2008 14:47

Ak len jediny skalpel tak asi AK-3. Myslim ze AK-3 je velmi univerzalny skalpel pre jemnu pracu - ale napriklad ja z AK-3 neviem rezat pomocou hlinikoveho pravitka z rezacou hranou pretoze tato hrana -ocelova je vyvysena a cepel nedociahne riadne na papier (hlavne karton) ale pomocou obycajneho oceloveho pravitka (mne sa toto smyka a nepouzivam ho casto) sa da rezat v pohode.

Obrázok

Myslim ze toto pravitko som tiez kupil cez profising a ma tu uzasnu vlastnost -ako je aj vidiet na fotke ze odspodu su 2 gumene valceky po celej dlzke pravitka a toto sa nesmyka po papiery - obycajne ocelove pravitko sa my veru smyka dost.

Užívateľov profilový obrázok
ultra | 50
Príspevky: 279
Meno: Peter
Bydlisko: Levice

Re: Objednavky Potkan - OLFA Tools

Príspevokod užívateľa ultra » 08 Dec 2008 14:45


Užívateľov profilový obrázok
Potkan | --
Príspevky: 1095
Meno: Martin Frcka
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Objednavky Potkan - OLFA Tools

Príspevokod užívateľa Potkan » 16 Dec 2008 22:41

Takze tu je zatial xls zoznam rozpisu materialu. kazdemu som poslal SS s informaciou.
Prílohy
Objednavka_OLFA.xls
Zoznam - rozpis objednavky OLFA 12/2008
(1.52 MiB) 335 stiahnutí
Rozrobene: 1/32 SHKH Dana; 1.72 DKM Bismarck Turret Bruno
Naposledy dokoncene: 1/48 Mirage IIICZ SAAF;
V priprave: 1/48 He-111H3 a 1/25 SM30+401R

"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace."
Jimi Hendrix

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Objednavky Potkan - OLFA Tools

Príspevokod užívateľa spider » 31 Dec 2008 13:32

Ja by som sa len chcel spýtať, že tie podložky 450x300x3mm , prečo tá priesvitná stojí o dosť viac ako zelená ... je to len farbou ? alebo má to aj niečo iné? ... lebo mne sa viac páči tá priesvitná...ale zas za sympatickejšiu podložku nedám o cca 300 korún ( 10 € :haha: ) viac :sure:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Objednavky Potkan - OLFA Tools

Príspevokod užívateľa serpens » 01 Jan 2009 20:09

Tak je na nej napisane Deluxe :big smile: a ked sa pozriem na CMP-1 a CMP-1/DX tak je to znacno rozdiel :big smile: Na podlozke to take ocividne nie je, ale zrejme to bude materialom, reze sa na nej zatial dobre a ci je kvalitnejsia to uzkaze az cas. Kazdopadne je skoro raz tak hruba ako povodna, tak asi tolko viem zatial povedat.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Archív [Archive]"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní