Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Cena primatora mesta Nitra 2010 /23.10.2010

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primatora mesta Nitra 2010 /23.10.2010

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 25 Okt 2010 21:38

sú tam ... obidvaja :vicotry:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 42
Príspevky: 1302
Meno: Vilo
Bydlisko: Závažná Poruba

Re: Cena primatora mesta Nitra 2010 /23.10.2010

Príspevokod užívateľa lowi » 25 Okt 2010 21:45

toudi_sk napísal:sú tam ... obidvaja :vicotry:


Však sú onéééé, bratia či čo..... :P

Ospravedlňujem sa všetkým, ktorý na fotkách nie sú a mali by byť. Hold, nik nie je dokonalý. :too sad:

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Cena primatora mesta Nitra 2010 /23.10.2010

Príspevokod užívateľa vasik1 » 25 Okt 2010 21:48

"Pane božééé, já vědel, že jsi, nedelej, že nejsi!" :dhh: :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Cena primatora mesta Nitra 2010 /23.10.2010

Príspevokod užívateľa sony » 26 Okt 2010 07:22

tak pani a terazky uz len zasypte Mirov mail s fotkami modelov s medailami aby mohol aktualizovat Sieň slavy :D...
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primatora mesta Nitra 2010 /23.10.2010

Príspevokod užívateľa serpens » 26 Okt 2010 08:08

Lowi mal si to "zle" tak som ti to "opravil" - sorry Vasik :wink:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primatora mesta Nitra 2010 /23.10.2010

Príspevokod užívateľa serpens » 26 Okt 2010 08:09

sony2310 napísal:tak pani a terazky uz len zasypte Mirov mail s fotkami modelov s medailami aby mohol aktualizovat Sieň slavy :D...


Paterov, paterov, trosku sme to preorganizovali :wink:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
RKK | --
Príspevky: 155
Bydlisko: Nitra

Re: Cena primatora mesta Nitra 2010 /23.10.2010

Príspevokod užívateľa RKK » 26 Okt 2010 13:59

Tak a teraz k vasim postrehom, ktore som tu zaregistroval (najprv zopar reakcii na konkretne komentare):
iconmaster napísal:...Co ma trosku hnevalo, ze ta lokomotova z polska (stoklasa) sa uz objavila neviem kolky krat, ak dobre sa pamatam aj ocenenie dostala. Keby som bol taky ch..j ako oni a ignorolval pravidla sutaz, tiez by som zabodoval s tym istym modelom v kategorii ostatne (kde mimochodom skoro ani modely neboli).

Tu ti musim oponovat - poslednych 5 rokov neziskal ziaden poliak s akolkolvek lokomotivou v Nitre ziadne umiestnenie v prvej trojke. Takze tvoje slova by si mohol trochu miernit a najprv si zistit, ako to je v skutocnosti a az potom zacat obvinovat. To, ze poliaci davaju tie iste modely viac-krat do sutaze neznamena, ze ich aj hodnotime (napr. tie polske kostoly sme teraz nehodnotili, kedze sa v predchadzajucich rokoch umiestnili na medailovych poziciach). Ked tak pozeram tie vysledkovky, tak Leszkov SCUD u nas este nebodoval. Ze by sme mu dali o rok vacsiu sancu vyniknut :bad smile: ?

lowi napísal:...Piotr Stoklosa je syn Janusza Stoklosu ????

Neviem, rodinne pomery sutaziacich neskumame :P . Ale predpokladam, ze nieco take medzi nimi je.

fito napísal:...Mozem reklamovat ?
ja nie som z Bratislavy :P

Reklamovat mozes, ale teraz ti to uz nepomoze :P . Prepac za tu chybu, snad o rok sa lepsie trafime do tvojho bydliska.

Misiken napísal:...No a z niektorými modelármi som hodil rec o plastových modeloch a hovorili sme im ´´natieraci´´ pretože nie je moc nárocné zmastit nejaký ten plasták .
Chcem už len dodat že jediné nárocne co je na takýchto modeloch je farbenie , myslím že je umenie spravit patinu a trafit správnu farbu.

Neviem, ci je to az take jednoduche, ako pises. Ja mam s platovymi modelmi ine skusenosti.
Kazdopadne, koncom novembra je v Bratislave sutaz plastovych modelov, tak tam behni, prihlas svojho Shermanna a mozes sa porovnat s ostatnymi, ako si na tom. Som sa rozpraval s jednym "natieracom" z nasho klubu a uz sa nevie dockat, ked im na buduci rok prihlasis medzi plastove modely zopar tvojich vytvorov :wink: (predpokladam, ze to das medzi seniorov, ved za rok aj tu patinu zmaknes). Chcelo by to trochu ucty k praci inych...

pet1972 napísal:
HlavaXXII napísal:...V Polsku sme sa stretli s rozdelením kategórií na dve - KLASIK pre neupravované a OPEN pre upravované (striekané a pod.) modely. To by sa dalo urobit aj u nás...

Nad tymto by sa malo veru podumat, kedze som zacul hodnotenie porotcov v zeleznicnej technike....BRku odpisali hned koli patine (a troska ma to znechutilo)

Ano, tu BRku sme "odpisali" kvoli patine - ja som vsak neprotestoval kvoli nieco inemu. Pozri si specialne ceny a kto bol absoultnym vitazom a s akym modelom :wink: .

serpens napísal:...Inak, ked uz boli pripomienky ku sutszi, co tak prejst na dvojdnovi format?

Mohol by si byt konkretnejsi, ze ako si to predstavujes (piatok vecer+sobota, sobota+nedela)? Potom by som sa k tomu blizsie vyjadril. Mne by sa to celkom pozdavalo, ale moc realne to nevidim.

toudi_sk napísal:RKK bol na roztrhanie, to je pravda, nabudúce mu ako výraz úcty dáme hobla a flajster bude mat inde :vicotry:

Vdaka toudi, beriem to ako najvyssie ocenenie mojej snahy :girl:

A teraz k veciam, ktore spomenulo viacej ludi:
1. papierovych modelov bolo viac, ako plastovych
Ano, teraz bolo prvykrat viac papierovych modelov ako plastovych. Aj ja som z toho stastny (ked si spomeniem, ako to bolo zopar rokov dozadu...), ale treba si uvedomit, ze keby Teo nedoniesol tych jeho cca 60-70 formul, tak by sme boli priblizne na urovni plastovych modelarov. Ale vzrastajuci pocet papierakov sa neda prehliadnut :-). Takze lepte dalej v takom velkom pocte, nech sa o rok mozme vytesovat znova (aj bez Tea) :wink: .

Chcel by som vsak zdoraznit jednu vec a to, ze bez tych plastakov by ta vystava pravdepodobne vobec nebola. Takze ja by som ich neposielal z tej vystavy prec len preto, ze teraz mali menej modelov. Predchadzajucich 15. rocnikov to bolo naopak a necitil som vtedy z ich strany pohlady typu "vy ste tu len do poctu".

2. ziadost o dalsie kategorie (napr. klasik a open)
Som otvoreny diskusii na tuto temu, ale treba si uvedomit, ci by sa dalsie kategorie "uzivili". Ide o to, obsadit tieto kategorie aspon 5 modelmi, nech to ma zmysel (nech sa da ozaj hovorit o sutazeni). Z kategorii, ktore som tento rok hodnotil (lietadla, lode, arch., ostatne, ziaci), nebol ani v jednej dostatocny pocet upravenych modelov. Neviem, ake to bolo v ostatnych kategoriach, ale podla mojich doterajsich skusenosti by to zmysel davalo asi iba pri bojovej technike a nakladnych vozidlach. Co vy na to?

3. male priestory
Mne by sa tiez pacilo, keby sme to mali vo vacsich priestoroch. V Nitre by sa dali najst (Agrokomplex, sportova hala,...), ale kto to zaplati? Napr. najlacnejsi pavilon v Agrokomplexe stoji 440 Euro za den (bez DPH a dalsich sluzieb)... Niekto tu spominal nejake poschodove vystavovacie police - nie je problem, ked nam ich v piatok vecer privezie pred budovu ZS :wink: .

4. nevyvetrane priestory/zavrete okna
Teraz uz neskoro, mali ste mi to povedat rovno na vystave. Nespominam si, ze by za mnou niekto prisiel s tym, ze ci sa nedaju aspon na chvilu otvorit okna. S tymto sme v Domine mali zle skusenosti, potom vznikol prievan, ktory sfukoval modely zo stolov.

Ak som na nieco zabudol, tak napiste (sem alebo cez SS), co sa vam este nepozdavalo, resp. co by sa dalo este zlepsit (idealne aj s navrhmi, ako na to).

Taktiez by som chcel poprosit zucastnenych v hlasovani sutaziacich o najlepsiu bojovku (kategoria 4S), ze aky mate z toho dojem (ci to splnilo svoj ucel - viacej vtiahnut ludi do samotnej sutaze, ako to fungovalo, ci to chcete aj o rok zopakovat,...). Co som pozeral vysledkovu listinu, tak sa zucastnilo nejakych 13 ludi a hodnotilo sa 20 modelov, takze by som povedal, ze kategoria splnila svoj ucel a mala vypovedaciu schopnost (dve tretiny prihlasenych ucastnikov do bojovky sa zucastnilo aj hlasovania).

Na zaver este raz vsetkym vdaka a snad o rok si to zopakujeme :wink: . A ospravedlnujem sa za taky dlhy prispevok.

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Cena primatora mesta Nitra 2010 /23.10.2010

Príspevokod užívateľa vasik1 » 26 Okt 2010 14:54

Absolútne zo všetkým súhlasím - a myslím, že bolo nutné reagovať na niektoré podnety, "múdrosti", a iné pripomienky. Vysvetlil si to jasne, priamo a vecne :boss:

Zarazilo ma však konštatovanie, že SCUD v Nitre ešte nebodoval (ak som správne pochopil - ešte nikdy sa neumiestnil). Tiež si z neho zvyknem robiť srandu, ale vo svetle týchto nových skutočností mi toto voči modelu a modelárovi nepríde úplne fér. Prestávam sa diviť, že ho stále zaraďuje do sútaže. Ten model je postavený excelentne, ak ešte nebodoval, cenu by si určite zaslúžil. A ak mám byť objektívny, určite som ešte nezlepil model na jeho úrovni.

P.S. nie je to kritika porotcov, len môj pohľad na vec.

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: Cena primatora mesta Nitra 2010 /23.10.2010

Príspevokod užívateľa ivant » 26 Okt 2010 15:03

ahojte tak ja bi som nabuduce uvítal nejaký automat na kávu prípadne čokoládku :wink: ostatné je v pohode,a trochu okresat plastácke kategorie príklad: dokončená busta ,nedokončená busta ,busta spodctavcom, busta bez poctavcu,asi trochu trepem ale viete čo myslím,ale v podstate mi je to jedno len ten automat :P

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primatora mesta Nitra 2010 /23.10.2010

Príspevokod užívateľa serpens » 26 Okt 2010 16:00

K tomu dvoj dnovemu formatu - osobne by som si predstavoval sobota+nedela casi priblizne rovnake akurat, ze modely by sa odovzdavali v sobotu cca do 15:00 potom by sa vystava uzatvorila, modely by sa ohodnotili v klude (odhad cca 1 -2 hod) a na druhy den by uz bola "len" vystava modelov a na konci vyhalsenie vytazov. Takto nejak to bolo v PL ked sme boli.

Ma to samozrejme vyhody aj nevyhody. Cestujuci z daleka si musia vybavit ubytko na jednu noc, otazne je ci je to vyhoda alebo nevyhoda, mne by napr. viac vyhovovalo prist v klude prespat a cestovat az na druhy den (menej stresu, viac casu). Trochu by to "odlahcilo" organizatorov, co sa tyka casu. Takto je to naval, prihlasovanie, hodnotenie, odovzdavanie, tlacenica, zhon pri hodnoteni a tak. Predajcovia by tiez mozno uvitali dva dni najme ty z PL. Vecer by sa dalo ist na "jedno" cela grupa a spravit si taky mini event.

Ak by sa obnovila aj sutaz v BB v povodnom formate (ta vacsia s chatou) tak aj tak tam vacsina ludi zostava do nedele, takze by sa to dalo spravit aj tam. To iste Preshow - clovek cestuje 4 hod tam 4 hod spat na vystavu ma tak 3 - 4 hod a z toho hodinu odovzdavanie, hodinu vybalovani balenie a zvysok na rychle obzretie vystavy + obed...
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Archív 2010"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní