Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Cena primatora mesta Nitra 2011 / 22.10.2011

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primatora mesta Nitra 2011 / 22.10.2011

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 23 Okt 2011 21:52

pripomienky by som mal len 2, jedna smrad v telocvični, ale to je kanál a vraj sa s tým nedá nič spraviť a druhá, že medzi
predajcami v hale pri schodoch bolo na prechádzanie málo miesta, to brblala jedna pani, čo tam asi bola nasilu s tým svojím
:bad smile:

jo a kde/ kedy/ ak teda vôbec bude výsledková listina, aby som vedel, komu sme to vlastne tlieskali (a bučali fúúúúúúj)
Naposledy upravil/-a toudi_sk v 23 Okt 2011 22:16, upravené celkom 2 krát.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 445
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Cena primatora mesta Nitra 2011 / 22.10.2011

Príspevokod užívateľa tatra813 » 23 Okt 2011 21:57

ico máš tam 2X Patera :D
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primatora mesta Nitra 2011 / 22.10.2011

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Okt 2011 22:16

- Tiez si myslim, ze by bola potreba nejakej kategorie pre "stroje" vseobecne, kde by sa mohli zaradit stavebne stroje, polnohospodarske a ine masiny. Hlavne ked som pocul, ze plastaci mali hodnotenu kategoriu rozrobenych modelov :baffle:

- Podla mna je velmi pekne od organizatorov, ze ziakom davaju rozne darceky a modely k cenam, je to urcite najlepsia cesta k motivacii ziakov.

- A Poliaci so svojimi modelmi mne akosi ani nechybali :)

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primatora mesta Nitra 2011 / 22.10.2011

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 23 Okt 2011 22:17

tatra813 napísal:ico máš tam 2X Patera

myslím, že tam boli dvojmo viacerí :wink: tak abecedný ... snáď ... zoznam

Spoiler: Zobrazit
Bambulo
Blackangel
Bodie4
Borog34
Brzdič
Bugatti
Burton
Condor
Dmmm
Doczi
Dody
Eduardo
Fito
Iconmaster
Ing. Spendlik
Ivant
Jacky
Johnny7
Jozkin
Kuvik
Lowi
Lubosch
Majos
Mato78
Mar.mod
Mars20
Martin1807
Mayo
Misec
Misiken
MRK
Paluso
Paly
Panther
Patero
Pesoico
Pet1972
Petopato
Pisho66
Potkan
RKK
RoboTY
Roman
Rudinko
Samo
Sasko
Savalas (Attimon)
SCaRY91 jr.
SCaRY91 sr.
Serpens
Sony
Toudi_sk
Trak-Tor
V.Krizan
Vasik1
Vitko
WanRayen
Yanno
z3ro
Zavislak
Zax
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primatora mesta Nitra 2011 / 22.10.2011

Príspevokod užívateľa Dody » 23 Okt 2011 22:54

Urcite este bol martin291078 a myslim, ze aj juraig, Eduard, Shiroi Neko a Kamenova manzelka, ci bol aj Kamen neviem. Podla prisevkov v tomto vlakne ty vyzera, ze bol aj terenkoza

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: Cena primatora mesta Nitra 2011 / 22.10.2011

Príspevokod užívateľa jozkin » 24 Okt 2011 00:00

Len doplnim, ze Kamenova polovicka mala login Monika, ale nie som si uplne isty, ci aj na tomto fore... Shiroi Neko mozno doplni :wink:
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primatora mesta Nitra 2011 / 22.10.2011

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Okt 2011 00:46

Zdravim,
takisto dakujem organizatorom za zorganizovanie tejto peknej akcie. Dalo sa vidiet vela skutocne peknych ci uz papierovych, alebo plastovych modelov. Takisto dakujem serpensovi, ze ma po vystave hodil autom do Leopoldova, cim mi ulahcil spiatocnu cestu :wink: Teraz par fotiek:
Papierove modely:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Obrázok

Plastove modely:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Shiroi Neko | 29
Príspevky: 23
Meno: Rebeka

Re: Cena primatora mesta Nitra 2011 / 22.10.2011

Príspevokod užívateľa Shiroi Neko » 24 Okt 2011 06:15

jozkin napísal:Len doplnim, ze Kamenova polovicka mala login Monika, ale nie som si uplne isty, ci aj na tomto fore... Shiroi Neko mozno doplni :wink:


mamina na tomto fore nieje ako som zistila... z mne neznameho dovodu :D

+ dakujem ludom, ktory si spomenuli aj na mna ked doplnovali zoznam :D

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primatora mesta Nitra 2011 / 22.10.2011

Príspevokod užívateľa serpens » 24 Okt 2011 08:05

A oco? Oco bol? Ja som ho nezaregistroval, aspon ruku by som mu podal.

Tak konecne torosku casu, aby som aj ja nieco viac napisal. Pre mna to bol taky hekticky vikend, takze som sa moc nezastavil, ale stalo to za to. Este raz by som chcel podakovat, nie len organizatorom, ale aj chalanom - toudimu za tu tycku (oco si pochvaloval, ze to bude OK), ivantovi za "sanky" (sanka dolu, ako to je spravene) a kus kolaje, Fitovi za celu objednavku, ze ma stale s nami nervy a trpezlivost, petopatovi za vrtaky, z ktorych som uz zopat stihol zlomit (a to som ani nevrtal). Urcite som este na nieko zabudol, ale dakujem aj tomu :)

Ohladom sutaze (riesim len papierovu cast). Zhodnotil by som to ako taku lepsiu klasiku.

- Modelov bolo pomenej, to bolo poveadne, ale myslim si, ze to nie je len o tom, ze bezali paralelne sutaze v CR a PL, ale aj o nas samich, nie kazdemu sa chcelo niest vela modelov (co samozrejme chapem), ale keby sa viaceri rozhodli doniest viac modelov, tak by to vypadalo inak. Toto je ale na organizatoroch, aby sa pokusili ludi nabudit. Rozmyslal som, cim by sa to dalo o cosi zlepsit a jedine, co ma v rychlosti (ranna cesta do prace) napadlo je, ze by bol vhodnejsi skorsi termin na online registraciu, cim by organizatori lepsie vidieli, aky je zaujem a kolko modelov je prihlasenych a mohli by vcas na fore napisat oznam, ze zatial je menej modelov a vyzvat tak ludi k vacsej ucasti. Tak isto by mali lepsi prehlad o rozlozeni poctu modelov v jednotlivych kategoriach a vedeli by sa skor pripravit (stoly, zlucenie kategorii).

- Priestory, to uz je klasika. Kanal je kazdorocna pripomienka, ale to je zatial nemenne. Stolov bolo tento rok OK, dokonca niektore prazdne. Ale isto by sa naslo par navrhov na zlepsenie. Na stoloch by mohli byt obrosy, alebo nejaky iny biely podklad, aby modely o cosi lepsie vynikli (samozrjem, zalezi od penazi a moznosti). V sale by mohlo byt viac stoliciek na sedenie (to uz bolo spomenute). Taktiez by nebolo na zavadu zriadit nejaku provizornu satnu (uloznu) na oblecenie aspon pre vystavujucich. Akcia sa kona na jesen a ked nevyjde pocasie, tak sa bunde nevyhne. Mozno by nebol od veci aj jeden stol dakde v "kludnom" kute, kde by sa dali robit "opravy" ked niekto zisti, ze model pocas transtportu utrpel ujmu :) No a samozrejme predajcovia. Tento rok ich bolo pomenej (papierovych), takze toto bolo pristovoro vyriesene celkom dobre, aj ked by som ich vsetkych presunul do tych bocnych miestnosti. Myslim, ze keby spravili take velke U-cko tak by sa tam zmestil aj ten Poliak, aj jozkin aj pesoico. Vytvorilo by sa tak miesto pre stolicky, pripadne dalsie stoly.
Aj ked som pisal, ze platacku cast neriesim, tak tuna to porusim. Plastackych predajcov by som bez vahania presunul hore do tej velkej miestnosti (jedalen myslim). Kde by sa po obvode (pripadne jeden pas v strede) bezproblemov zmestili a uvolni kopu miesta dolu. Kto chce nakupovat si ich lahko vyhlada a aspon si moze nerusene popozerat tovar bez neustale strkania.

- Startovne / vstupne. Tuna som si nebol isty, ako to je, ci sa plati za vstup (vsetci), alebo sa plati zapisne (len sutaziaci). Mozno je to napisane dakde v propoziciach, ale tie som poriadne necital (berte ma ako bezneho navstevnika) a pri vchode mi to nebolo jasne. Samozrejme som si vstupenku kupil. Tuna je to opat na organizatoroch, aby si zratali, ze co je pre nich vhodne / nevyhnutne. Neviem, ako je na tom tato sutaz s financiami / sponzormi, ze ci by nebol lepsi model spravit zapisne + dobrovolne vstupne (ale neviem, ci je na taketo nieco Slovac uz pripravena). Ak by to bolo tymto systemom, tak by stacila pri vstupe len krabica, kde by sa hadzalo dobrovolne vstupne + nejaky clovek na strazenie (krabice). Tym by sa odburala rada pri vstupe, kde platenie / vydavanie listkov zdrzuje (kto chce zaplatit vhodi peniaze hoc kedy pocas sutaze, ked ide okolo). A startovne by sa platilo pri preberani modelov do sutaze. Tam by som odporucil viac stolov (aspon dva), trochu bokom od samotnej vystavy.

- Ceny, pacil sa mi celkom format vyhlasovania (Sutaziaci + konkretny model), ale chybali mi pozicie (poradie). Aj ked som nezasutazil, myslim si, ze ak tato sutaz ma byt povazovana za Majstrovstva Slovenska, alebo aspon za velku sutaz, tak by sa patrilo mat miesta. Organizatori sa tomu sice brania (rozne medajly = vyssie naklady), ale dalo by sa to vyriesit kombinaciou toho co uz je (spolocna medaila) + pridanim napr. diplomu (bez mena vyhercu, aby sa ustril cas potrebny na vypisovanie). Vyherca by dostal medailu (vsetci rovnaku nieco na styl "Oceneny model NR 2012", etc.) a diplom ("Diplom za prve miesto v kategorii ..." + dopisat miesto), co by bol myslim, celkom prijatelny kompromis aj casvoy aj cenovy.

- Komunikacia, kooperacia, reklama. Viem, ze tato sutaz bola viac menej zalezitostou pm.sk (alebo ludi z pm.sk), ale teraz, kde forum zaniklo, by som opat raz ludi (organizatorov) vyzval ku vyssej aktivite tu na fore a nie len tesne pred a po sutazi. Akcia sa tu da aj lepsie spropagovat (hromadna ss a podobne) ako len jedno vlakno v Akciach. Tiez nie je problem, ak sa organizatori obratia s nejakymi napadmi priamo na vdenie kluden aj SS ak chcu prediskutovat nejake novinky a podobne. Ako uz myslim hlava spominal akcia by si zasluzila plagat (apson v elektronickej forme), pripadne propagaciu vo fifiku (ABC???), zalezi na kolko tu mame schopne kontaktne osoby.

- Organizacia modelarov, tuna len strucne, nebolo by odveci, keby organizator sem tam v "hluchom case" vyhlasil nejaky ten oznam cez audiosupravu. Nieco ako predajcovia su tam a tam, program bude pokracovat tym a tym, pridite si pozriet to ta to (daka rarita na vystave), aby sa to trosku ozivilo. Tak isto by sa mohla ohlasit "decentne" aj Fitova odovzdavka, nech sa tam vsetci dostavia a Fito sa s tym nemusi natahovat na viac krat, ale to je aj na Fitovi a voli organizator (ale myslim, ze aj oni cez neho objednavaju).

Urcite ma cestou do prace toho napadlo aj viac, ale kopu som uz zabudol, tak aspon tychto par myslienok (ak si spomeniem, prihodim cez edit).
Samozrejme, berte to ako napady na zlepsenie. Akcia ako taka je OK a ked budem mat moznost o rok ucite sa pokusim prist, ale na druhej strane, preco sa uspokojit s tym, co je a neposunut sa dalej?

Edit: Tak som si pomenul, este Matovi78 som chcel podakovat za one, ved on vie :P A taktiez pochvalit tu cenu pre Ivana (metalsofata), myslim, ze spravne rozhodnutie.
Pri tom vyhlasovani by sa mohla vyhlasit aj polocna foto (resp. este o cosi skor, aby sa ludia zariadili).
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
kamen | --
Príspevky: 275
Bydlisko: Šala

Re: Cena primatora mesta Nitra 2011 / 22.10.2011

Príspevokod užívateľa kamen » 24 Okt 2011 09:59

Super akcia, Prišli sme až okolo 11hod a väčšinu vedenia fóra som jedným okom (aj to tým škulavým) videl akurát odchádzať. Dosť času som venoval kolegovi plasťákovy, z ktorého sa pomaly ale úspešne stáva papierák a samozrejme si svoju pozornosť vyžaduje aj junior, veď aj Monika chce vidieť modely a pokecať.
K výstave - modelov menej, kvalita vyššia, s poliakom sa dalo dohodnúť na cene, s týmto sa to podarilo aj v BB. Len sa zopakujem z inej temy, chcelo by to takúto účasť aj na iných akciach, je nás z každého kraja dosť. Za mesiac je plastiková zima v Blave a vlani tam za papier skoro nik nebol.
K pripomienke, že by to mohli byť napr. Majsrovstva SR, na to nie je Nitra geograficky ok, radšej tá Bystrica, resp. ak to Bugattiho prestane baviť(čo asi nehrozí) tak Liptovský Hrádok. Inak príde z východniarov iba Brano V.

Návrat na "Archív 2011"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní