autosalon nitra 29.9 az 3.10. 2011

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

autosalon nitra 29.9 az 3.10. 2011

Príspevokod užívateľa Roman » 30 Aug 2011 16:34

autosalon nitra bude od 29.9 do 3.10. 2011,na vystavisku agrokomplex. auta,motorky,kamiony,veterany ,porcovanie osobneho auta hasicmi .... parkovat sa da zadarmo na streche obchodneho domu centro.odtial je to uz len cez cestu na vystavisko.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: autosalon nitra 29.9 az 3.10. 2011

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Aug 2011 19:39

Tohoto roku by sa tam mali zase objavit aj nakladiaky, pripojne vozidla a autobusy okrem osobakov. Takze kto chce mat kvalitne podklady pre stavbu pripadne scratch build, nech to nenecha ujst. Auta su ciste, leskle a vsetky detaily su viditelne a nikomu nevadi ze ich fotite. Dalej sa daju zohnat prospekty a ine podklady.

Užívateľov profilový obrázok
MichalBe | 46
Príspevky: 144
Meno: Mišo
Bydlisko: LC

Re: autosalon nitra 29.9 az 3.10. 2011

Príspevokod užívateľa MichalBe » 31 Aug 2011 15:24

Už sa teším,vpráci som už dal dopredu vedieť pre istotu aby so mnou ten víkend nepočítali.A bude to prvíkrát čo tam pôjdem so svojou rodinkou.Tak bude to rodinný výlet a budem mať čo synkovi ukazovať.

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: autosalon nitra 29.9 az 3.10. 2011

Príspevokod užívateľa Dody » 02 Sep 2011 21:51

Byvaju pri stankoch vyrobcov vystavene aj samostatne motory?

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: autosalon nitra 29.9 az 3.10. 2011

Príspevokod užívateľa iconmaster » 02 Sep 2011 22:59

Ano, na doterajsich rocnikoch sa uz objavili aj taketo exponaty, hlavne ked ide o nejaky novy typ. Co spomeniem tak som tam videl motor MAN, Mercedes:

Užívateľov profilový obrázok
z3ro | 29
Príspevky: 152
Meno: David
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: autosalon nitra 29.9 az 3.10. 2011

Príspevokod užívateľa z3ro » 03 Sep 2011 13:45

Určite prídem tento rok.....celkom sa teším lebo davno som nebol na autosalone :big smile:
Na stole: Tatra UDS 110a
Hotovo: Tatra 815 UDS 114,Tatra 815 AD-28, Liaz 150.261.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: autosalon nitra 29.9 az 3.10. 2011

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Okt 2011 16:57

No dnes som nemal skolu a tak som zbehol pozriet ten autosalon, kedze dnes je posledny den. Cez vikend som nemohol ani nechcel, lebo tlacenicu nemusim..

Takze prinasam vam fotoreportaz, ako som to videl ja :)

Pre fanusikov veteranov a hasicskych aut tam bola expozicia historickych hasicskych vozidiel:


Volvo FMX s nakladacom kontajnerov a hydraulickou rukou Hiab:


Bola tam aj nova Tatrovka:


...a filozoficka otazka pre milovnikov Tatier: co sa vam paci viac?? :)



Na tomto 7,5 tonovom DAF-e LF sa mi pacila farba:


Nadstavbarska firma VS-mont z Oravy priniesla zaujimave exponaty - na stvornapravovom podvozku MAN je zapojeny tzv. pevny naves. Je to riesenie, ktorym mozno vyuzit maximalnu hmotnost jazdnej supravy a tym maximalizovat mznostvo nakladu bez pouzitia klasickeho navesu. Na podvozok nakladiaka sa zapaja na tocnu ale pevne (nevie sa kyvat do stran). Prakticka vec je, ze namiesto vyklapaca mozno zapojit aj pevny naves s domiesavacom, nosicom kontajnerov atd. Dalsi exponat bol trojstranny sklapac na podvozku Volvo FMX 6x6:



Bol tam aj stvorosy zeriav z fy. Felbermayr, ktory sa akurat "balil", zrejme to tam mali na bungee-jumping:



.. a celkom novy stroj, dokonca prelakovany do firemnej kamuflaze a uz kvitne na nom hrdza :boss:


Dalsia nadstavbarska firma z Ciech - Molcik. Ja som pocul nieco ze zkrachovali, ale tak asi niekto prebral firmu alebo co. Mali tam aj jeden dvojnapravovy podvalnikovy naves, na ktory si nalepili svoje nalepky ale vyrobny stitok vsetko prezradi (Made in Poland):



.. a neviem preco, ale ten fotak stale zaostroval na nieco ine :haha:


A aby tu bolo volaco aj o autach - vybral som si auto, ktore kupim za 5-6 rokov :P


... u volva bola stretavka peknych zadkov :)


Zhliadol som si aj prislusenstva a v jednom stanku ma zaujali hydraulicke komponenty pre vyklapace. Cesky pan, ktory tam vystavoval mi velmi ochotne ponukol ze posle nejake veci o svojich vyrobkoch, dal mi aj prospekty. Ked som mu spomenul, ze to zide aj na stavbu modelov, tak sa ma spytal ze ake modely robim? Hovorim papierove. Ze aj on, len on robi domceky z ABC a tak. Nie je registrovany na forach, ale slubil mi ze ma kontaktuje a potom ho pozvem na nase forum :vicotry: :


Asi nenapisem blbost, ak poviem ze uroven nitrianskeho autosalonu ide dole vodou. Od krizy je to kazdy rok dost mrtve. Napriek tomu sa tam ale nasli nejake zaujimavosti. Suma sumarum som rad, ze som tam isiel. Aspon som nafotil nejake podklady pre dalsiu tvorbu a ziskal nejake kontaky.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: autosalon nitra 29.9 az 3.10. 2011

Príspevokod užívateľa Roman » 03 Okt 2011 17:30

tie hasicke auta okrem pragy rn su tam stale v polnohospodarskom muzeu.pragu rn maju dobrovolny hasici vo vedlajsej dedine.nabral si urcite kopu inspiracie ,som zvedavy aky dalsi model zacnes montovat.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: autosalon nitra 29.9 az 3.10. 2011

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 03 Okt 2011 18:07

iconmaster napísal:...a filozoficka otazka pre milovnikov Tatier: co sa vam paci viac?? :)

fotky maľovania farbou na holé telo nemáš? ... alebo nechodíme na také isté výstavy :beat plaster:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: autosalon nitra 29.9 az 3.10. 2011

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Okt 2011 18:18

Toudi - no take som tam nevidel :too sad:

Roman - najprv chcem dokoncit rozrobene veci, potom zacnem nieco nove. Pustil by som sa niekedy no nejakeho vyklapaca, rad by som spravil nadstavbu (korbu) od Slovenskeho vyrobcu. Z VS montu mi slubili nejake rozmerove nacrty, detaily som dnes pofotil.

Návrat na "Archív 2011"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný