MINIMODEL 1:100 a 1:300

Moderátor: toudi_sk

Pravidlá fóra
Modely pridavajte vzdy do danej kategorie.
Užívateľov profilový obrázok
DarkTower | 47
Príspevky: 107
Meno: Dark Tower Sign
Kontaktovať užívateľa:

MINIMODEL 1:100 a 1:300

Príspevokod užívateľa DarkTower » 28 Sep 2009 12:33

Pre fanusikov magickych krabiciek ing. arch. M. Weinera - tzv. Miniboxov davam do pozornosti adresu mojho blogu: http://dtsmodelling.blogspot.com/search/label/Minimodel kde su k dispozicii modelove verzie povodnych miniboxov ako aj vlastne modely, vsetko pod nazvom Minimodel, v mierkach 1:100 a 1:300. Modely su vzdy k dispozicii vo verzii BASIC (krabickova verzia) a EXTRA (modelovy podvozok a doplnky). Sucastou je vzdy aj modelovy podstavcek. Stiahnut si mozete nasledovne modely:

MINIMODEL 1:100

MM01 - LIAZ 100.55 4x4 Dakar 1985
Obrázok

MM02 - Wartburg 353 Lidove Milice
Obrázok

MM03 - TATRA 111 Afrika Korps
Obrázok

MINIMODEL 1:300

Minimodel 1:300 Seria 1

MM01 - MAN 14.361 FAEG
MM02 - AVIA A21 Furgon
MM03 - AVIA A21 Furgon Qualldom
MM04 - AVIA A21F Expedition

Obrázok

Galeria mojich miniboxov v 1:100 je na adrese: http://picasaweb.google.com/dark.tower. ... ollection#
Galeria mojich miniboxov v 1:300 je na adrese: http://picasaweb.google.com/dark.tower. ... ollection#
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...

Užívateľov profilový obrázok
DarkTower | 47
Príspevky: 107
Meno: Dark Tower Sign
Kontaktovať užívateľa:

Re: MINIMODEL 1:100 a 1:300

Príspevokod užívateľa DarkTower » 17 Okt 2011 23:07

Nový model zo série MiniModel 1:100 - AEC Matador Ambulance bol v pôvodnej sérii MiniBox Ing. arch. Milana Weinera spracovaný ako 'krabička' v mierke 1:160. Dnes prichádza ako prepracovaný model obsahujúci množstvo detailov, vrátane interiéru kabíny a nadstavby vo vojenskej kamufláži (nevylučujem však ani špeciálne vydanie vo verzii púštnej, či civilnej).

Obrázok

Model si môžete voľne stiahnuť z môjho blogu v sekcii MiniModel Download, či neskôr z komunitnej stránky Minimodel.cz. Je k dispozícii v plnej paráde vo verzii BASIC - ako jednoduchá krabička, i EXTRA - ako plnohodnotný model. Žiadny z modelov série MiniModel nesmie byť poskytovaný za poplatok, v inej než digitálnej podobe a z iného webu, než dva hore uvedené.

Obrázok

Týmto by som chcel poďakovať aj betatesterom Mírovi a Františkovi za spoluprácu a pomoc.
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...

Užívateľov profilový obrázok
DarkTower | 47
Príspevky: 107
Meno: Dark Tower Sign
Kontaktovať užívateľa:

Re: MINIMODEL 1:100 a 1:300

Príspevokod užívateľa DarkTower » 27 Máj 2020 00:20

Okrem poslednej epochy hradu sa tu crta aj nieco ine...

Obrázok
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...

Užívateľov profilový obrázok
DarkTower | 47
Príspevky: 107
Meno: Dark Tower Sign
Kontaktovať užívateľa:

Re: MINIMODEL 1:100 a 1:300

Príspevokod užívateľa DarkTower » 27 Máj 2020 00:20

Tak na dnes stacilo, BASIC verzia aj s pootvaranymi dverami je hotova (zatial vypnute farby a textury, aby ma nerozptylovali). Teraz sa uz len vrhnut na EXTRA...

Obrázok
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...

Užívateľov profilový obrázok
DarkTower | 47
Príspevky: 107
Meno: Dark Tower Sign
Kontaktovať užívateľa:

Re: MINIMODEL 1:100 a 1:300

Príspevokod užívateľa DarkTower » 27 Máj 2020 00:22

Velmi rychla 'alfa-stavba' krabickovej BASIC verzie, aby som videl, ci je to postavitelne. A cuduj sa svete - ono je :) Zatial este v jednoduchej bielej verzii, postavene velmi nahrubo bez nejakej velkej snahy. Nejake chybicky som odchytil, tak mozeme pokracovat ...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: MINIMODEL 1:100 a 1:300

Príspevokod užívateľa Roman » 29 Máj 2020 07:14

technicka poznamka k modelu tatra 111 afrika
- tatry 111 afrikakorps nepouzival,v severnej afrike nejazdili
- drevena skrinova kabina sofera / einheitfuhrehhaus / sa vyrabala koncom vojny,vtedy uz wh v afrike davno neboli,
- ked je vozidlo pieskovo zlte neznamena to ze jazdilo v afrike
- okno na boku kabiny je nizke,tvar skutocnej kabiny je trochu iny

Užívateľov profilový obrázok
DarkTower | 47
Príspevky: 107
Meno: Dark Tower Sign
Kontaktovať užívateľa:

Re: MINIMODEL 1:100 a 1:300

Príspevokod užívateľa DarkTower » 29 Máj 2020 07:36

Roman napísal:technicka poznamka k modelu tatra 111 afrika
- tatry 111 afrikakorps nepouzival,v severnej afrike nejazdili
- drevena skrinova kabina sofera / einheitfuhrehhaus / sa vyrabala koncom vojny,vtedy uz wh v afrike davno neboli,
- ked je vozidlo pieskovo zlte neznamena to ze jazdilo v afrike
- okno na boku kabiny je nizke,tvar skutocnej kabiny je trochu iny


Mas pravdu, v case, ked som model vydal som pisal, ze ide viacmenej o fikciu, aj ked niektori modelari podporili moznost, ze za istych okolnosti sa podobne auto mohlo do Afriky dostat. V podstate som chcel nejaku zaujimavu kamuflaz. Tak som zvolil tuto.

Co sa tyka tvaru kabiny a bocnych okienok, mali by byt plusminus OK (v ramci moznosti mierky a v MiniBoxovom ponimani), vychadzal som z vtedy dostupnych historickych fotografii...


V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: MINIMODEL 1:100 a 1:300

Príspevokod užívateľa Roman » 30 Máj 2020 06:42

spodna hrana predneho a bocneho okna niesu zarovno,bocne okno je posadne nizsie.je to aj na poslednej ciernobielej fotke. keby s trochu bocne onko predlzilo smerom dole tak sa to zlepsi
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
DarkTower | 47
Príspevky: 107
Meno: Dark Tower Sign
Kontaktovať užívateľa:

Re: MINIMODEL 1:100 a 1:300

Príspevokod užívateľa DarkTower » 04 Jún 2020 07:19

Zatial to vyzera dobre, po krabickovej verzii testujem a doladujem modelovu. Snad do konca tyzdna by mohlo byt 'vymalovano' a potom uz len dokoncit navodove kresby a cislovanie a mozu sa do toho pustit betatesteri :)

Obrázok
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...

Užívateľov profilový obrázok
DarkTower | 47
Príspevky: 107
Meno: Dark Tower Sign
Kontaktovať užívateľa:

Re: MINIMODEL 1:100 a 1:300

Príspevokod užívateľa DarkTower » 05 Jún 2020 07:26

Nocna beta-rychlostavba dopadla celkom dobre, vpodstate som nemal jediny problem (snad az na lepenie folie - presklenia kabiny), tak este kolesa a mozem finalizovat...

Obrázok

Obrázok

Obrázok
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...

Návrat na "Voľne stiahnuteľné modely // Free internet models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný