Majáková paralelka

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Majáková paralelka

Príspevokod užívateľa martin1807 » 22 Jan 2011 15:54

Ja som trochu vcera zacal... mam aj fotky.. sppravil som hruby zaklad ale akosi na to moc nemam chut uvidim mozno to zlepim dnes a ak nie tak sorry chllapci odlozim na inokedy a niekedy dokoncim..
fotky:
Obrázok Obrázok
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Majáková paralelka

Príspevokod užívateľa group b » 22 Jan 2011 22:55

koukám, že to tedy zbude na mne. Naštěstí u nás to vře, klucí plasťácký jsou nahecovaný, zítra se rozhodne, kdo jak slepil papírák. Měli možnost si to zkusit a měli i možnost výslednou práci prodat. Pojali jsme to trochu alkoholicky ( tedy já, jako vyhlašovatel jsem abstinent, takže mě se to netýká), ale bojuje se o katron piva a když se mi budou modely líbit, za nějaký další lahvinky je můžu "odkoupit".
Zítra přinesu reportáž, jak to dopadlo.

Dneska se mě dařilo opravdu skvěle. Začal jsem tvořit podložku z polystyrenu a když jsem to měl vyřezaný, tak jsem to chtěl spojit novým akrylovým tmelem. No a ten mi polystyren sežral, takže jsem dělal podložku dvakrát.
Takto to dopadlo
Obrázok
Obrázok
zítra budu mít ještě frmol.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Majáková paralelka

Príspevokod užívateľa group b » 23 Jan 2011 17:28

Vypadá to, že je dobojováno :too sad: Martin to vzdal, nikdo další zřejmě nestaví.
Přináším Vám tedy pár fotek z naší místní části soutěže.
Vše začalo tak, že si místní kamarádi modeláři ze mě dělali legraci,že stavím jen papírový domečky. A tak slovo dalo slovo a dali jsme si týdenní soutěž na téma Za obzorem - stavba majáku či rozhledny. Samozřejmě s podložkou. Soutěž nás zahájilo šest, ukončilo šest.
Mám-li soutěž zhodnotit ze svého pohledu, je super, že všichni se jí zhostili se ctí a maximálně se snažili o co nejlepší výsledek.
Přes počáteční problémy nikdo nevzdal, klucí si navzájem radili jak na to, vymysleli i některé novátorské metody, které jsou i pro mě super.
Všichni uznali, že slepit papírový model je stejné umění jako slepit plastový model či předělat kovový, nebo řádně sestavit RC model, aby dělal přesně to, co se od něj očekává.
Zde je několik fotografií.

Obrázok

Obrázok

Jednotlivé modely
1. Maják Needles /1:150/ group b - vlastní model

ObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázok

2. Maják Krynica /1:150/ GPM autor HonzaK

ObrázokObrázokObrázokObrázok

3. Maják Kikut /1:150/ GPM autor Speedy

ObrázokObrázokObrázokObrázok

4. Maják Ustka /1:150/ GPM autor Jacek
(jemu tímto děkujeme za zapůjčení polských stavebnic)

ObrázokObrázokObrázokObrázok

5. Majáková věž Gribbin Daymark /1:150/ free autor Slotman

ObrázokObrázokObrázokObrázok

6. Rozhledna Javorník /1:150/ praguemodels autor Martyn

ObrázokObrázokObrázokObrázok
kdo vyhrál ? podle mne všichni, ale abych mohl vyhlásit výsledek, kdo z vás bude chtít, napište mi poředí modelů, jak se vám líbí do SZ předem díky
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majáková paralelka

Príspevokod užívateľa serpens » 24 Jan 2011 15:27

Pozeram, ze plastaci lepili viac ako papieraci. Ale bolo trochu na skodu akcie, ze prisla moc skoro po tej 24 hodinovej. To sa clovek nestihne ani len pripravit.

Ale aspon si plastaci vyskusali, ze to nie je taka sranda ako lepit vylysky ku sebe :P :vicotry:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Majáková paralelka

Príspevokod užívateľa pet1972 » 24 Jan 2011 16:06

Pekne zoskupenie modelov...ako uz Miro pisal, skoda ze to prislo takto narychlo...este v piatok som bol na tom tak, ze aj ja nieco cez vikend zmastim...a bolo z tohoto , ze som synovi pomahal zostrojovat relikviar do skoly.

Inac ako som uz niekde spominal, tak toto by mohol byt kludne namet na dasliu pravidelno-nepravidelnu sutaz do buducna (stan sa stan, kontajner atd.)

Vsetkym zucastnenym blahozelam a ak sa aspon jeden plastak trosku zacne aj papierom zaoberat tak ta sutaz mala zmysel :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Majáková paralelka

Príspevokod užívateľa group b » 24 Jan 2011 16:30

ještě doplním některé informace :
to, co vidíte je poločas, dohodli jsme se, že si to dáme ještě jednou :) jen s tím rozdílem, že každý musí stavět " opačný model ", to znamená kdo stavěl maják, měl by stavět rozhlednu a naopak, nebo použít druhé pravidlo - kdo stavěk kulatou stavbu, bude stavět hranatou a naopak. Termím tentokrát máme do konce února, takže když bude zájem, npíšu, jak se akce vyvíjí dál.
Co se "lepičů" týká - stavitel Ustky je RC modelář létající s letadlem, stavitel rozhledny je sběratel kovových modelů, který téměř vůbec modely nestaví, ostatní staví z plastu a kovu.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Majáková paralelka

Príspevokod užívateľa group b » 27 Feb 2011 19:51

Ještě vzpomínáte na tuto nepovedenou akci ?
U nás je konečně DOBOJOVÁNO :)
Jak jsem psal dříve, pár kamarádů ze mě mělo srandu, že stavím papítové domečky a tak jsme si dali dvě kola + jeden bonus.
Stavělo nás od začátku šest, podmínka byla jeden maják + jedna rozhledna, nebo jedna stavba kulatá, druhá hranatá.
vložená mini soutěž ( bonus) měla téma zapalte ohně.
Jak to dopadlo ? během měsíce a kousek jsme dohromady postavili 18 modelů, všichni splnili, nikdo neodpadl.
Dovolím si Vám představit, jak se nám zadařilo.
modely Needles a Hláska - autorem jsem já
Obrázok

modely Sopoty a Libín - autorem je Slotman ( modelář co zkoušel plast, kov, dřevo, ale i autodráhy)
Obrázok

modely Faros a Kikut - autorem je Speedy (Slotmanův syn, jinak staví plasty)
Obrázok

modely Krynica a Split Rock - autor HonzaK ( není modelář, sbírá kovové modely aut)
Obrázok

modely Chlum u Plzně a Ustka - autor Jacek (modelář ale RC modelů)
Obrázok

modely Javorník a Darlowo - autor Martyn ( kdysi dávno stavěl plasty, dnes RC modely)
Obrázok

bonus - zapalte ohně - 5 modelů od 5 autorů
Obrázok

zde je všech 12 soutěžních modelů pohromadě
Obrázok

na závěr jsme udělali ještě jednu fotku, jsou tam i modely, co se nakonec soutěže nezůčastnily + majáky, co jsem stavěl dříve. Slušná sbírka co ?
Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1467
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Majáková paralelka

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 27 Feb 2011 23:39

No ja som povedal, že budeš mať doma premajákováno :wink: :dhh: :dhh: :dhh: :vicotry:

Bravo. Toto sa nevidí každý deň.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
Burton | --
Príspevky: 608
Bydlisko: Nemecká

Re: Majáková paralelka

Príspevokod užívateľa Burton » 28 Feb 2011 07:59

Pekne ste sa "vydovadeli". :)

Len nam este prezrad, kto vyhral. Ci vsetci??? :P :wink:
A co teraz hovoria kamarati na papier coby material na tvorbu modelov?

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Majáková paralelka

Príspevokod užívateľa group b » 28 Feb 2011 08:58

Jak to dopadlo klidně prozradím. Samozřejmě že jsme vyhráli všichni.
Slotman postavil parádní model výseku města - Sopoty, to bych osobně označil za nelepší model.
Speedy jako šílenec vyřezával ty kvanta miniokýnek na Farosu a komletně model předělal, že se na něj dá koukat, za to uznání.
Jacek ač RC modelář měl asi kvalitativně nejvyváženější dvojici, navíc přinesl některé nové nápady - stromy z uschýho plevele, voda pomocí tmelu.
Honza překvapil nás i sám sebe. Nikdy medely nestavěl, materiál na stavbu používal jaký doma měl - nůžky, ulamovací nůž, vodovky, zbytek si od nás půjčil. Ale hlavně překonal sám sebe, po prvním dni to chtěl rozdupat a zabalit.
Martyn byl relativně nejslabším článkem, dlouho to vypadalo, že to bude on, kdo nedokončí druhou stavbu. Přesvědčil jsem ho, aby slípnul ten kamenný domeček a tam někde se chytil. Všechny nás překvapil, když přinesl tu Darlowo, netušili jsme, že to vůbec staví a povedlo se mu to krásně.

Co klucí říkají na papírové modely ? Shrnuto asi takto : na vlastní kůži si vyzkoušeli, že to není jen lepení papírovejch domečků, jak se říká, že je to modelařina stejná jako cokoliv ostatního. Nejlépe to může porovnat Slotman, ten již prošel v modelařině prakticky vším. Shrnul to zhuba takto : papír je lepší než plast v tom, jak se opracovává, plast dokáže udělat detaily, co papír nedokáže, kovový model je detaily někde mezi, ale není náchylný na poškození jako papír a plast. Nejtěžší je ale modelování ze dřeva.
No a s tím se dá asi souhlasit.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Návrat na "Archiv"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní