Majáková paralelka

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 48
Pán plachetníc
Meno: Jano

Re: Majáková paralelka

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 27 Feb 2011 23:39

No ja som povedal, že budeš mať doma premajákováno :wink: :dhh: :dhh: :dhh: :vicotry:

Bravo. Toto sa nevidí každý deň.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Burton | --

Príspevokod užívateľa Burton » 28 Feb 2011 07:59

Pekne ste sa "vydovadeli". :)

Len nam este prezrad, kto vyhral. Ci vsetci??? :P :wink:
A co teraz hovoria kamarati na papier coby material na tvorbu modelov?

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa group b » 28 Feb 2011 08:58

Jak to dopadlo klidně prozradím. Samozřejmě že jsme vyhráli všichni.
Slotman postavil parádní model výseku města - Sopoty, to bych osobně označil za nelepší model.
Speedy jako šílenec vyřezával ty kvanta miniokýnek na Farosu a komletně model předělal, že se na něj dá koukat, za to uznání.
Jacek ač RC modelář měl asi kvalitativně nejvyváženější dvojici, navíc přinesl některé nové nápady - stromy z uschýho plevele, voda pomocí tmelu.
Honza překvapil nás i sám sebe. Nikdy medely nestavěl, materiál na stavbu používal jaký doma měl - nůžky, ulamovací nůž, vodovky, zbytek si od nás půjčil. Ale hlavně překonal sám sebe, po prvním dni to chtěl rozdupat a zabalit.
Martyn byl relativně nejslabším článkem, dlouho to vypadalo, že to bude on, kdo nedokončí druhou stavbu. Přesvědčil jsem ho, aby slípnul ten kamenný domeček a tam někde se chytil. Všechny nás překvapil, když přinesl tu Darlowo, netušili jsme, že to vůbec staví a povedlo se mu to krásně.

Co klucí říkají na papírové modely ? Shrnuto asi takto : na vlastní kůži si vyzkoušeli, že to není jen lepení papírovejch domečků, jak se říká, že je to modelařina stejná jako cokoliv ostatního. Nejlépe to může porovnat Slotman, ten již prošel v modelařině prakticky vším. Shrnul to zhuba takto : papír je lepší než plast v tom, jak se opracovává, plast dokáže udělat detaily, co papír nedokáže, kovový model je detaily někde mezi, ale není náchylný na poškození jako papír a plast. Nejtěžší je ale modelování ze dřeva.
No a s tím se dá asi souhlasit.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

group b | --
2K+

Príspevokod užívateľa group b » 28 Feb 2011 08:59

Jano 100 napísal:No ja som povedal, že budeš mať doma premajákováno :wink: :dhh: :dhh: :dhh: :vicotry:

Bravo. Toto sa nevidí každý deň.

Jano

a možná to bude mít ještě nějaké, i když trochu jiné pokračování :look down:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 28 Sep 2011 09:14

Aj tuna sa pytam to iste ako v 24 hodinovke. Presunut do Sutazi?
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

group b | --
2K+

Príspevokod užívateľa group b » 28 Sep 2011 17:06

za mě klidně přesuň, stejně už je dávno po a nějaká nová akce v architektuře asi nehrozí.

group b | --
2K+

Príspevokod užívateľa group b » 15 Dec 2011 00:37

jen pro informaci, blbneme tu znovu, tentokráte je nás na to sedm a nejspíš budeme stavět ve třech kolech. Zatím jsme spatlali toto
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 24 Dec 2011 01:23

Uz minule sa mi ta vasa sutaz pacila aj to, ze to robili plastaci a celkom zabava bola ciatat aj tie ich komenty a tento rok sa vam opat podarilo zostrojit par peknych kuskov. Trochou mi to pripomina taky ten vymenny studijny pobyt :) Akurat, ze tu si to menie plastaci s papierakmi, teda viac menej jednostranne, ale aj tak. Take mila druzba to je :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

group b | --
2K+

Príspevokod užívateľa group b » 15 Mar 2012 10:07

Tak my tu máme za sebou další ročník.
Celkem vzniklo 21 nových modelů od 7 autorů. Trochu se to zvrtlo a soutěž měla nečekaně soutěžní podskupinu - kdo výš.
Vyhrál to téměř 75 cm vysoký model vysílače Kamzík , a protože všechny modely nakonec končí u mě, autor bude zbit do bezvědomí :haha:
Zde je pár fotek těch největších modelů.
Obrázok

Obrázok

toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 15 Mar 2012 21:29

modely Kamzíku a mostu SNP sú z ABC?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Archiv"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný