Laserové doplnky - UV tlač - plottrovanie - tlač bielou

Pravidlá fóra

  • Táto sekcia slúži na komerčné ponuky predaja/kúpy modelov a modelárskeho príslušenstva, ktoré predajcovia ponúkajú v rámci výkonu podnikateľskej činnosti.
  • Administrátor fóra nenesie žiadnu zodpovednosť za obsah a pravdivosť tu uvedených ponúk, pričom z predaja v tejto sekcii uvedeného tovaru mu neplynie žiaden zisk.


V prípade záujmu o otvorenie novej témy kontaktujte administrátora.
Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Laserové doplnky - UV tlač - plottrovanie - tlač bielou

Príspevokod užívateľa Richibox » 20 Dec 2017 21:58

Čaute priatelia. Konečne som sa trošku rozhýbal a založil vlastnú tému, nech nespamujem kade-tade.
Rád by som Vám predstavil niekoľko technológií, ktoré budu v ponuke po novom roku, tak postupne sem budem vkladať aj fotky hotových výrobkov.
Laserové doplnky
Myslím že každému je jasné o čo ide. Klasické dezény, rebrá, rôzne mriežky, povrchy, dlažby...
Materiál: kartón, plexisklo, niektoré druhy plastov, preglejka, balza, papier (rezanie aj gravir)
Gravírujem výlučne na laseroch EPILOG alebo GCC kvôli kovovým trubiciam pre krajší výsledok gravírovania (500-1200dpi)

UV tlač
Túto technológiu využijú prevažne modelári, ktorí potrebujú potlačiť zasklievacie fólie pre interiery, prípadne tlač na nepapierové predmety, kde je samolepka nežiadúca
Materíal: všetko - hrúbka do 30cm, plocha 50x50cm + možnosť tlače valcových predmetov. Má samostatný rolkový systém, kde je možne tlačiť na papier, fóliu...(veľké množstvá)
Značka: GCC JF 240 - tvrdé alebo flexibilné atramenty. Možnosť tlačiť relief!, čiže 3D efekt

Plottrovanie
Plottrovanie samolepiacich fólií alebo papiera. Maximálna šírka 100cm (zatiaľ). Vhodné na niektoré typy dezénov, nápisov atd...
Značka: Graphtec FC-8000

Tlač bielou farbou
Technológia vhodná prevažne na tlač farebného papiera bielou farbou.
Tlač vodolepiek, potlač na kožu, preglejku, priehľadnú fóliu...
Značka: OKI, CMYW farby

Zatiaľ takéto priebežné informácie. Cenník spracovaný zatiaľ nemám, ale kľudne mi môžete písať sem do vlákna, prípadne SS alebo mail. Rád poradím, vysvetlím a budem čakať na Vaše požiadavky, postrehy, námety...
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Laserové doplnky - UV tlač - plottrovanie - tlač bielou

Príspevokod užívateľa Richibox » 24 Jan 2018 23:11

Dnes gravírovanie fotky na želanie. Rozmer A5 preglejka s protiťahom
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Laserové doplnky - UV tlač - plottrovanie - tlač bielou

Príspevokod užívateľa iconmaster » 24 Jan 2018 23:32

Pekne.
Taky navrh - kludne pridaj ako referencie aj nejake priklady na hore uvedene sluzby a pripadne aj cenu (orientacne +/-). :wink: Takisto by sa hodilo info, v akom formate potrebujes podklad na tlac (napr. ak chcem vodolepky bielou farbou + nejake tie farebne, ako ti mam pripravit podklady na tlac).
Ratam s tebou do buducna pre tlac vodolepiek.

Richibox napísal:UV tlač
..Možnosť tlačiť relief!, čiže 3D efekt

Vies dat nejake priklady aj na tuto technologiu? Na co by sa to najviac hodilo v nasom konicku?

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Laserové doplnky - UV tlač - plottrovanie - tlač bielou

Príspevokod užívateľa Richibox » 25 Jan 2018 00:01

Ďakujem,
čo sa týka cenníkov a fotografií k horeuvedeným službám, všetko to pomaličky chystám a určite to sem pre predstavu budem pridávať. Na dezény sa mi ozval jeden uživateľ, tiež to mam už rozpracované. Bohužiaľ som nikdy databázu dezénov nekreslil, lebo bola pre mňa zbytočná keďže to robí Teo a atlon. Takže ak má niekto záujem napr. o laser dezén, musí rátať so spracovaním grafiky.
Čo sa týka UV tlače, používame to hlavne na perá, kryty telefónov, akryl a pod. čiže v našom papierovom obore ani veľmi nie, len som sem dal aj takúto možnosť, ak niečo niekoho napadne. Myslím že UV tlač má široké využitie, len ho u nás treba nájsť :) Čo sa týka formátov tak je to v podstate jedno v čom to pošleš. Cez pdf, cdr, ai, ps, eps až po dwg a dxf. Nemám problém so žiadnym formátom.
Aspoň na ukážku UVčky (mobil, preglejka, dlažba a plech):
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Laserové doplnky - UV tlač - plottrovanie - tlač bielou

Príspevokod užívateľa tatra813 » 25 Jan 2018 00:03

Richibox napísal:Dnes gravírovanie fotky na želanie. Rozmer A5 preglejka s protiťahom



Vnukol si mi nápad tak som to šiel hneď vyskúšať .. no ešte sa musím stým pohrať čo sa týka aj fotky aj nastavení .... :bad smile:
BTW: pekné porshe .. nabudúce mercedes :victory:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Laserové doplnky - UV tlač - plottrovanie - tlač bielou

Príspevokod užívateľa Richibox » 25 Jan 2018 00:24

Pekne takisto :) Inač, ja na úpravu fotografií pre laser používam EngraveLAB, zvolím si materiál do ktorého idem páliť a program mi to sám pripraví. Samozrejme, treba sa s tym pohrať a aj fotka musí byť kvalitnejšia a v neposlednom rade je to aj o nastavení výkonu a rýchlosti. Čo laser to iné parametre a ak ich máš 3-4 tak to treba skúšať :(
Napadlo ma na tu UVčku Ico. Kto nemá rád vodolepky, dalo by sa to urobiť tak, že by mi bol diel doručený a priamo naňho urobiť tlač bielou. Ako som písal, UV ponúka tlač reliefu, čiže breilovho písma. To len ak by niekto chcel mať na modely nity, prípadne nápisy vystupujúce do priestoru. Jediná nevýhoda je, že diel musí byť ešte 2D, poprípade zostavený v hranolovom tvare bez zložitých zaoblení a pod. Snáď sa chápeme :P
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Laserové doplnky - UV tlač - plottrovanie - tlač bielou

Príspevokod užívateľa iconmaster » 25 Jan 2018 21:16

No prave tie reliefy ma zaujali. Ake je to vyrazne (= cca. kolko vystupuje z plochy)? Isli by napr. vytlacit nity na vodolepkovy papier a takto nanasat na model? Resp. bolo by to pouzitelne na vyrobu slzickovych plechov alebo podobne strukturovanych povrchov?

Návrat na "e-shopy // e-shops"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní