Knižnica J. Fándlyho - Trnava

Užívateľov profilový obrázok
pesoico | 47
Kontaktovať užívateľa:

Knižnica J. Fándlyho - Trnava

Príspevokod užívateľa pesoico » 01 Aug 2013 16:05

Pekná akcia.

Niečo sme deťom povedali o papierových modeloch. Spomenuli sme ABC a majstra Vyškovského. E+Z a pánov Badalca a Jakubča. Fifík a jeho dvorného autora Jakubča, ako aj nezabudnuteľného Hlaváča. Trochu sme spropagovali knihy vystrihovánok z Perfektu. A samozrejme predstavili modely z Trnavy a autorov J. Gonšora, L. Jakubča a O.Hejla.

Netrpezlivé deti však chceli lepiť, tak sme sa pustili do jednoduchého modelu Trnavskej mestskej veže, ktorú operatívne pripravil Juraj alias Juraig. Samozrejme sa pridali aj mamičky a oteckovia.

A podarilo sa. Výsledkom bol pekný model zlepený za cca jeden a pol hodiny.

Ďakujem za pomoc pánom Gonšorovi a Brezovskému, vďaka ktorým táto akcia mala úspešný priebeh. Boli na roztrhanie pri pomáhaní deťom pri lepení modelu. Pri cca 40 deťoch to bola docela fuška, ale zvládli to.

toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Re: Knižnica J. Fándlyho - Trnava

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Aug 2013 18:01

40 malých paznechtov? máte môj neskonalý obdiv za trpezlivosť

dúfam, že aspoň mamičky stáli za to
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Bambulo | 41
Meno: Robo

Príspevokod užívateľa Bambulo » 01 Aug 2013 19:08

fantazia :big smile: klobuk dolu pan inzinier :big smile:
... uprimne , moja poklona za tuto akciu

pesoico | 47
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 01 Aug 2013 20:48

toudi_sk napísal:40 malých paznechtov? máte môj neskonalý obdiv za trpezlivosť

dúfam, že aspoň mamičky stáli za to

Skoro som sa rozplakal, keď som si spomenul na akciu v Slovenskom národnom múzeu v Bratislave - Majstri ducha. Pamätáš, ako sme tam spolu so Závislákom, Juraigom a samozrejme s pánom Jakubčom pomáhali deťom lepiť modely? Strašne mi to túto akciu pripomenulo a obzeral som sa, či sa Ondrej niekde neobjaví a nepridá sa k nám.

toudi_sk | 47
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Aug 2013 20:51

to bolo prvé, čo ma napadlo
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

pesoico | 47
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 01 Aug 2013 21:29

Toudi. Čo sa týka mamičiek, skoro všetky máš na fotke č.5. Bohužiaľ mám len fotky, ktoré knižnica uverejnila na FB. My sme nestíhali fotiť.
Robo. Tvoja pochvala je pre mňa česť. Veľkú zásluhu na úspešnej akcii má však aj Juraig a Bodie. Dúfam, že sa nám podarí zorganizovať viac takýchto akcií.

juraig | --
Meno: jurai

Príspevokod užívateľa juraig » 05 Aug 2013 15:55

Bola to super akcia:-) A rysuje sa ďalšia. Ono nič lepšie pre modelárčinu a vystrihovačky ako osveta medzi deťmi neexistuje. Darmo si budeme mazať med okolo úst. Pekne vidno, že sa ide od rečí k skutkom akoby som parafrázoval tutok kolegovcov modelárov.
My sme skôr lepiči a kresliči, no naša vitrínka to unesie:-)
A vo vyhliadka je ďalšia tvorivá dielňa spojená s výstavou. Samozrejme, kde inde ako v Trnave:-). Teším sa, ako kolegovci z iných miest, napr. aj toho hlavného, zorganizujú niečo podobné a prispejú svojou trochou do mlyna.

Apropo, pripájam pár rastúcich návodoviek, ktoré rastú s kresbami. Samozrejme, z Trnavy a určené najmä pre modelársky dorast:-)
Pre radosť z voľného času, pre potešenie...
Informácie o mojich modeloch: http://www.juraig.ttlitklub.sk
Nájdete ich v časopisoch Fifík, Ohník
a v e-shope http://www.papermodel.eshop-zdarma.cz/i ... gory_id=35

viktor | --

Príspevokod užívateľa viktor » 08 Aug 2013 20:05

Synagóga a Bernolákova brána, mňam :)

toudi_sk | 47
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 08 Aug 2013 20:09

juraig napísal:Ono nič lepšie pre modelárčinu a vystrihovačky ako osveta medzi deťmi neexistuje. Darmo si budeme mazať med okolo úst.

toto tvrdil už kedysi dávno Patero, ešte keď fungovalo PM.sk, že namiesto kecov a banánov za spomenutie warezu na fórache
ich treba dotiahnuť na modelárske výstavy

pesoico | 47
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 09 Aug 2013 05:26

Máš pravdu Toudi, ale myslím si, že to nestačí. V prvom rade treba deťom niečo ponúknuť. Asi ťažko by som mohol deťom ponúknuť na zlepenie Rippera, Halinského, Hejla. Pre deti treba jednoduché modely, ktoré by sa im podarilo zlepiť a aby ich lepenie modelov zaujalo. Preto aj Juraig prekreslil mestskú vežu na relatívne jednoduchý model, ktorý ale zlepený dosť verne predstavuje predlohu. A samozrejme ktoré trnavské dieťa by nepoznalo mestskú vežu. V Bratislave, Bystrici, alebo v Košiciach by to už asi nemalo taký úspech.
Tiež si treba uvedomiť, ako málo je na Slovensku papieráckych akcií. A ako sa niektoré darí úspešne sabotovať hneď v počiatkoch, prípadne znechutiť ľudí, ktorí chcú niečo zorganizovať.
Chýba tiež prezentácia papierového modelárstva vo všeobecnosti. Napríklad v knižnici boli sami knihovníčky prekvapené, že existuje kniha vystrihovačiek, dokonca dve. Spomínal som akciu v v múzeu v Bratislave. Vieš, ako dopadla a pritom bola prezentovaná na oboch fórach. Ja som mal to šťastie, že som to naháňal tri mesiace dopredu, že to knižnicu oslovilo a dala nám priestor a nakoniec, že to malo taký úspech, ktorí ani v knižnici nečakali.
Patero mal pravdu. Deti treba najprv podporiť v lepení a až neskôr im vysvetliť, že warez nie je to najlepšie riešenie. A nie ich hneď za všetko sprdnúť. A to sa týka aj dospelích. Poznám kopec ľudí, ktorí chodia ako hostia na toto fórum, lepia modely, ale keď som sa spýtal, prečo sa nezaregistrujú a neprezentujú svoje modely, odpoveď bola približne rovnaká. Nemám chuť sa nechať sprdnúť od niekoho, koho ani nepoznám za nedokonalý model. Stačí sa len pozrieť, koľko chodí na fórum registrovaných užívateľov a koľko hostí. Dokonca aj niektorí registrovaný užívatelia sem chodia už len ako hostia.
Hold, niekto má len blbé narážky a niekto sa trochu snaží. Taký je život. Týmto samozrejme nechcem povedať, že teraz sa majú všetci angažovať a začať robiť akcie. Chápem, že väčšina ľudí lepí modely pre radosť a nie pre organizovanie akcií a propagáciu modelárstva. Len by som chcel poprosiť, ak nemôžete, alebo nechcete pomôcť, tak aspoň neškodte. Je to len pár jedincov, ale škody dokážu napáchať dosť.

Návrat na "Archiv 2013"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný