Diskusia - Rhino

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 36
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia - Rhino

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 14 Mar 2017 13:47

Aha,
takže Ti ide hlavne o tie rôzne farebné časti? V tom prípade musíš každú jednu časť (diel) označiť a zmeniť jej farbu - je to mega pracné. Následne urobiť render, uložiť obrázok, pridať ďalšie časti, opäť spraviť render a takto postupuješ až kým nie je model celý virtuálne postavený. Následne hodiť do nejakého grafického programu a doplniť čísla.

V podstate dosiahneš niečo takéto - teda tú farebnosť myslím:
Obrázok

Keď nad tým rozmýšľam tak to zas nie je zas až tak rozdielne od toho klasického "2d drawing". Tiež musíš skrývať a odkrývať časti, ktoré na modely ešte nemajú byť. Najväčší rozdiel je teda v rôznej farebnosti dielov a v tom, že musíš robiť jednotlivé rendre.

Niečo také som robil pre Endoskeleton hand. Keď si model stiahneš, je tam návod. Ale to bolo veľmi dávno a vyzerá to veľmi zle, nerobil som vôbec tie farebné delenia, všetko je to jednoliato šedé :)
T.
ObrázokObrázokObrázok

atlon | 40
Pán laserov
Meno: attila
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa atlon » 14 Mar 2017 16:45

ono v podstate by ti stacilo , teda spon si myslim, si spravit dalsie dve vrstvy do jednej skupiny a nazvat ju napr navodovka a jednu vrstvu dat farbu svetlu a druhu tmavu. skopirovat si hotovy 3d model a postupne vyberat jednotlive diely na striedacku a zmenit vrstvu. tiez pracne ale myslim si ze by to slo :wink:
Armin is the best

tatra813 | 22
Meno: Peter

Príspevokod užívateľa tatra813 » 14 Jan 2018 21:23

Zdravím Vás :victory:

Vedel by mi niekto povedať kde mám alebo je problém pri rozkladaní daného dielu ? keď to rozložím tak mi to vkuse roztrhá na časti a nieje to pekne po kope :haha: za každu radu vopred ďakujem !

Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150

Dody | 28
Meno: Dominik

Príspevokod užívateľa Dody » 14 Jan 2018 21:28

Ked to das rozlozit, tak je tam potom este tato moznost, aspon u mna v stvorke je. Ked na to kliknes a bude tam nie, malo by ti to rozlozit v kuse.

tatra813 | 22
Meno: Peter

Príspevokod užívateľa tatra813 » 14 Jan 2018 21:56

ďakujem Dody :victory: bol oto presne to :big smile:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150

Návrat na "3D modelovanie // 3D Modeling"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný