Diskusia - Rhino

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia - Rhino

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 14 Mar 2017 13:47

Aha,
takže Ti ide hlavne o tie rôzne farebné časti? V tom prípade musíš každú jednu časť (diel) označiť a zmeniť jej farbu - je to mega pracné. Následne urobiť render, uložiť obrázok, pridať ďalšie časti, opäť spraviť render a takto postupuješ až kým nie je model celý virtuálne postavený. Následne hodiť do nejakého grafického programu a doplniť čísla.

V podstate dosiahneš niečo takéto - teda tú farebnosť myslím:
Obrázok

Keď nad tým rozmýšľam tak to zas nie je zas až tak rozdielne od toho klasického "2d drawing". Tiež musíš skrývať a odkrývať časti, ktoré na modely ešte nemajú byť. Najväčší rozdiel je teda v rôznej farebnosti dielov a v tom, že musíš robiť jednotlivé rendre.

Niečo také som robil pre Endoskeleton hand. Keď si model stiahneš, je tam návod. Ale to bolo veľmi dávno a vyzerá to veľmi zle, nerobil som vôbec tie farebné delenia, všetko je to jednoliato šedé :)
T.

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia - Rhino

Príspevokod užívateľa atlon » 14 Mar 2017 16:45

ono v podstate by ti stacilo , teda spon si myslim, si spravit dalsie dve vrstvy do jednej skupiny a nazvat ju napr navodovka a jednu vrstvu dat farbu svetlu a druhu tmavu. skopirovat si hotovy 3d model a postupne vyberat jednotlive diely na striedacku a zmenit vrstvu. tiez pracne ale myslim si ze by to slo :wink:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Diskusia - Rhino

Príspevokod užívateľa tatra813 » 14 Jan 2018 21:23

Zdravím Vás :victory:

Vedel by mi niekto povedať kde mám alebo je problém pri rozkladaní daného dielu ? keď to rozložím tak mi to vkuse roztrhá na časti a nieje to pekne po kope :haha: za každu radu vopred ďakujem !

Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia - Rhino

Príspevokod užívateľa Dody » 14 Jan 2018 21:28

Ked to das rozlozit, tak je tam potom este tato moznost, aspon u mna v stvorke je. Ked na to kliknes a bude tam nie, malo by ti to rozlozit v kuse.

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Diskusia - Rhino

Príspevokod užívateľa tatra813 » 14 Jan 2018 21:56

ďakujem Dody :victory: bol oto presne to :big smile:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskusia - Rhino

Príspevokod užívateľa braintech » 10 Sep 2018 16:46

Čaute,

keď už toľko kreslím a menej lepím, potrebujem pomôcť s obrázkom dole
Obrázok
Ja to volám pretláčané kolesá. Inak sú to kolesá pre podvozky Karl Gerat z GPM.
Vie mi niekto poradiť ako to navrhnúť v Rhine a následne rozložiť do 2D?
Samozrejme zaujíma ma tá preliačená časť.

ďakujem

Miro

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia - Rhino

Príspevokod užívateľa iconmaster » 10 Sep 2018 18:07

Podla mna netreba to nijako rozkladat, je to medzikruzie s danym vonkajsim a vnutornym priemerom - teda pohlad zvrchu je aj rozvinuty tvar. Neverim totiz, ze papier sa chova ako plasticky material, ze by sa zmenili tie priemery po "prelisovani"..

Zaujimala by ma technika, ako to tak pekne vytvarovali?!

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia - Rhino

Príspevokod užívateľa Dody » 10 Sep 2018 18:12

Kedze je to zakrivene v dvoch rovinach, tak to z jedneho rozlozitelneho dielu neurobis. Jedine normalne kruh a v navode k tomu dat poznamku a sablonu k vytvarovaniu.

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskusia - Rhino

Príspevokod užívateľa braintech » 12 Sep 2018 10:32

iconmaster napísal:Podla mna netreba to nijako rozkladat, je to medzikruzie s danym vonkajsim a vnutornym priemerom - teda pohlad zvrchu je aj rozvinuty tvar. Neverim totiz, ze papier sa chova ako plasticky material, ze by sa zmenili tie priemery po "prelisovani"..

Zaujimala by ma technika, ako to tak pekne vytvarovali?!


Ico netusim, autor sa odvolava na navodovu kresbu v modeli, vid link
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=222294&t=222294&filtr=&page=2
4. prispevok zhora - nick Janek, okrem toho ze Photobucket nacitava obrazky do nekonecna :red:

Užívateľov profilový obrázok
Beňo | 46
Príspevky: 55
Meno: Benjamín Krajčí
Bydlisko: Miloslavov

Re: Diskusia - Rhino

Príspevokod užívateľa Beňo » 13 Sep 2018 13:33

No podľa tej návodovky je to zložené z vicerých dielov. Hrubo podlepený diel 17i a 17j je zlepený k sebe rubovými stranami. Oba majú zrazenú hranu. Následne je to je oblepené 17l a 17l´ z jednej strany a 17k a 17k´ z druhej strany. Ak tú hranu na dieloch i a j zrazíš/zbrúsiš plynulo do oblúčika tak by tie oblepujúce diely mohli tak vyjsť teoreticky takto pekne aj sami.

Z mojej strany iba teória. :big smile:

Návrat na "Rhino kútik"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných