Trimble (Google) SketchUp

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Mar 2017 14:56

nepotrebujem natočiť kameru durch cez 3D objekt, ja mám len plochý obrázok, na tom som si vytiahol 3 osi a ten potrebujem natočiť tak, aby sa mi prekrývali s reálnymi osami X, Y, Z v paralelnom zobrazení

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 29 Mar 2017 15:24

V tom případě...
Nepomohlo by ti ten obrázek namapovat na nějaký objekt a natáčet a) ten objekt nebo b) texturu?


Anebo samozřejmě pro klid v duši naznat, že dělat milimetrově přesnou kopii naprosto fiktivní stavby z fiktivního světa je ptákovina a vnést do toho něco vlastní invence...

A čím víc na ten obrázek koukám, tím víc mi připadá, že ty dokreslený osy tak, jak je máš, nejsou v tý vodorovný rovině kolmý, tj. že půdorys toho kostela není obdélník, ale nějakej lichoběžník, kterej se rozbíhá směrem dozadu. Takže osy si nakresli třeba přes tu věž, tam to vypadá pravoúhlejc. Pak bych obrázek otáčel tak, aby mi seděla Z osa a k tomu si pak dorovnat kameru... Nevím.

Tak jsem si to otevřel a něco do toho čmárnul - on problém toho obrázku je, že není moc ortogonální. Tohle do os nesrovnáš, ani kdyby ses postavil na hlavu, hele, když ti tam ty osy hodím v CADu:


Je to hodně od oka, ale evidentní je, že ten obrázek je křivej jak něco hodně křivýho.

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 29 Mar 2017 15:41

Jinak by to asi teoreticky šlo - kamera, nastavená na tu izometrii by musela být přesně kolmo na plochu toho obrázku. Pak kdybys měl správně Z osu nahoru, asi by to sedělo. Ještě by pomohlo mít v ose kamery počátek souřadnic skutečnej a počátek souřadnic na obrázku. Jak jsem tady blbnul s tou krychlí, tak ta by mohla klidně vypadat jako placatej šestiúhelník a fungovalo by to.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Mar 2017 15:42

skús čmárať do kolmého obrázka



hento bol típanec obrázka natočeného v priestore, keď som natiahol na tomto obrázku čiaru podľa hrebeňa strechy, tak to +/- sedelo so základom
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 29 Mar 2017 15:55

Nojo, to je rovnější. Ale zase to není izometrie - to je jenom když máš mezi osama 120°, což tady není. Ale řešení bude nějaký podobný tomu izometrickýmu - kamera ti každopádně musí mířit po normále k rovině toho obrázku.
Asi by to šlo nějak spočítat z těch úhlů mezi osami, když čistá izometrie je směr kamery {1;1;1} -> {0;0;0}, tak jak namířit kameru, abys měl ty osy ve správných úhlech, a pak natočit podle osy kamery rovinu obrázku. Zajímavá geometrie, chtěl bych na to mít čas, který teď a tady nemám.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Mar 2017 18:43

recenzenti PC hier asi iný výraz ako izometrické zobrazenie nepoznajú, hoci je to iba jeden z axonometrických spôsobov zobrazenia, navyše ak by to bola čistá izometria, chytím a odčítam priamo všetky rozmery, lebo sú 1:1, toto bude najskôr trimetria, jediný rozmer, čo je naozaj 1:1 bude výška, ostatné budú skrátené v rôznych merítkach

hmmm, ešte ma teraz napadlo, nepomohlo by zmastiť obdĺžnik/ kosodĺžnik podľa základu, posunúť ho na výšku človeka, to si dávam ako 1.8m a z toho potom "akosi" vyveštiť ten zasrkakaný uhol natočenia...
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Roothan | --
Príspevky: 91
Bydlisko: Brezno

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Roothan » 01 Okt 2017 11:49

Ahoj ludia, možno OT ale kde nájdem zmenu jazyka v sketchupe?

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Okt 2017 19:45

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Roothan | --
Príspevky: 91
Bydlisko: Brezno

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Roothan » 06 Okt 2017 21:46

Páni, hľadal som pluginy nejaké ale našiel som len nejaké mŕtve linky. Viete mi poradiť odkiaľ stiahnem pluginy? Rozklad do 2D a na chlopne do sketchupu 8?

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 26 Nov 2017 17:08

Flattery plugin na rozklad do 2D, akurát neviem, do ktorej verzie sketchupu to funguje...

http://www.pumpkinpirate.info/flattery/

otázka: dá sa na jeden počítač nainštalovať viac verzií sketchupu?

stiahol som 2 modely MAKO M35 z Mass Effect (od Tyron C. a Camille P), ale je to pre vyššiu verziu, ako mám ja

prípadne vedeli by ste mi poslať uložený súbor pre sketchup 2016?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "3D modelovanie // 3D Modeling"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní