Trimble (Google) SketchUp

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Beny | 50
Príspevky: 42
Meno: Vladislav

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Beny » 13 Feb 2016 18:56

Podle tohoto lze zadat poměr vpravo dole.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 13 Feb 2016 19:30

vpravo dole je riadok, tam sa ukazujú hodnoty a aj sa dajú písať priamo rozmery, napr. nakreslím kruh, napíšem (na numerickej klávesnici) polomer, dám enter a spraví sa mi definovaný kruh, podobne sa tam dá písať aj rozmer obdĺžnika, oddeľuje sa to bodkočiarkou ";", ale keď mám stlačený Ctrl, tak sa mi napísať údaje nepodarilo, ale obišiel som to, dal som si pomocné čiary a v ich priesečníku bolo potrebné zmenšenie (v mojom prípade 0,90;0,90), pretože konkrétne viac ako 0,89 som nedal, lebo to skákalo rovno na 1,0

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Beny | 50
Príspevky: 42
Meno: Vladislav

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Beny » 13 Feb 2016 20:29

Toudi zmáčkeš Ctrl a potáhneš myší pro změnu velikosti, potom dáš myš mimo uchopovací body a do pole napíšeš o kolik chceš zmenšit nebo zvětšit, dva údaje oddělené bodkočiarkou ";".

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 13 Feb 2016 20:35

:victory: díky moc
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa group b » 13 Máj 2016 09:09

ahoj lidi, odborníci. tenhle program jsem taky nikdy nepochopil a proto se na Vás, co ví víc než jen jak se to jmenuje obracím o pomoc.
marně se snažím v tužce nakreslit stěny modelu o kterém jsem si myslel, že je jednoduchý. Opak je pravdou.
chci postavit toto

nahoře je pravidelná hvězda se stranou 2 cm, dole to má půdorys stejné hvězdy, ale o délce strany 3 cm. Výška vpředu 6 cm, vzadu 7 cm.
Ať to kreslím jak chci, nevychází mi to.
Kdesi jsem tu četl, že jde to, co jako prostorový obrázek nakreslím rozvinout do něčeho jako 2d pás, no prostě vytvořit to v prostoru a zístak t toho i rozměry, ale hlavně úhly jednotlivých stěn.
Proto se ptám, dokázal by mi to někdo nakreslit, abych se s tím nadále nepral ? Po 5 pokusech jsem stále na začátku, prostě to dohromady ne a nedám.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 13 Máj 2016 09:30

To je docela hustý zadání do deskriptivní geometrie geometrie, tyjo. Asi by to chtělo přesně vidět, jestli je rovnostranná i ta hvězda dole (tj. jestli se jí dá opsat kruh) a kde má horní hvězda střed vzhledem k té spodní (bude na stejné ose?) nebo kde se to potom vyrovná (protože kdyby to byl klasický komolý kužel, tak ten určitě takhle neřízneš, aby to bylo zároveň šikmý a kružnice...) Úplně si neumím představit, jak to může vyjít bez nějakejch zborcenejch ploch...
Tyjo, a já si říkal, co jsem chtěl dělat dneska večer. Jestli si vzpomenu, tak na to mrknu, jestli to nějak nezkonstruuju...

Užívateľov profilový obrázok
KamilZ | 49
Príspevky: 61

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa KamilZ » 13 Máj 2016 09:45

Co chceš, aby byl výsledek? Model v SketchUp? Může být nakreslen v něčem jiném? Nebo se Ti jedná jen o výsledek - rozvinutí pro tisk na slepování? Máš k tomu reálnému přístup na změření nebo vyfocení z více úhlů? Například Tvé "ve předu a vzadu" mi nějak nesedí, protože mi podle fotky připadá, že je tam výškových úrovní podstatně více (červené šipky). Hrany označené zeleně jsou stejně dlouhé? Asi ne, protože mají jiný sklon a tedy zřejmě i délku. Pokud k tomu přístup nemáš, tak to stejně nikdy přesně v měřítku myslím nevymodeluješ, výšky budeš těžko určovat.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Daniel | 58
Príspevky: 420
Bydlisko: Český Krumlov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Daniel » 13 Máj 2016 11:59

A proč to nezkusíš vymodelovat jako v době bez všech těch kreslících programů v PC? Z takové pracovního modelu ty údaje potom odměříš a postavíš finální model, nebo se to tak už dneska nesmí dělat? Není to přeci nic obrovskýho a členitýho.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Fito » 13 Máj 2016 12:34

Mno, nakresliť to až taký problém nie je, ale keď tak na to pozerám, najprv sa treba zhodnúť na tom, aký je to tvar.

ja vidím na vrchnej časti hviezdu (10 uholník)
a na spodnej časti 5 uholník (výrezy hviezdy sa strácajú a v základni zostáva iba 5 uhlov)

Nakresliť sa to dá tak, aj tak ,ale daj veda vedieť, či trváš na tvojom požiadavku (hviezda - veľká hviezda)
Obrázok
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
KamilZ | 49
Príspevky: 61

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa KamilZ » 13 Máj 2016 13:40

A ještě to vypadá, že to "přepadává" dopředu.

Návrat na "3D modelovanie // 3D Modeling"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný