Trimble (Google) SketchUp

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 27 Nov 2017 12:54

Dva Sketchupy (2015 a 2017) mi nějak v PC uvízly, ani nevím, jak se mi to povedlo. Asi to jde, na starém počítači jsem si zubynehty držel nějakou tu 8 nebo co to bylo za poslední verzi, kam se dalo bez velkýho přesvědčování importovat DXF.
A koukal jsem na to Mako a při stahování mi to nabízí verze od 2014 do 2017. Tam si nevybereš?

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 27 Nov 2017 13:01

som trubka, neklikol som na každý model zvlášť, ťahal som to priamo odtiaľ, čo sú všetky štyri modely a to sa stiahne len tá vyššia verzia, díky moc
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Jún 2018 08:45

nejaký tip, ako vytvarovať kužeľ (no dobre, pôdorys je elipsa) do tvaru zvonovej sukničky so zvlneným okrajom? niečo takéto :bad smile:

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 07 Jún 2018 09:50

Tažení křivky po křivce plus lehké dotvarování? Nebo je to moc jednoduchý? Spíš by bylo zajímavý hraní to "okousání" dole :)
Ale Kittynku jsem ještě nemodeloval, tak vím houby :D

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Jún 2018 11:57

tvarovať uši bola chuťovka :haha: :beat plaster:



chcel by som to plastické, niečo ako toto



podľa klipartov nosí aj takéto, ale to sa mi moc nepáči



ale až mi prepne a budem chcieť spraviť módny klobúčik, to bude tiež mňamka

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 07 Jún 2018 16:47

To už trochu začíná smrdět nějakym Blenderem nebo podobnym fajnovějším 3D modelářem. Ale jako jo, práce parádní (a přitom taková blbost... :P )

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 08 Jún 2018 12:15

myslím, že to smrdí CURVILOFT pluginom, asi ho nutne potrebujem :victory:

proste nakreslím si rebrá a on mi na to natiahne plochu, ale:

- treba sa zaregistrovať (free) na sketchUcation
- najprv treba inštalovať knižnicu LibFredo6, ktorú využíva viacero pluginov
- a potom nainštalovať samotný Curviloft
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 08 Jún 2018 18:26

takže chcel som sukňu v tvare zvončeka, obvod je sínusoida, zmastím si 16-uholník, tam dám 2 polvlny, ale bolo by to pri pohľade zvrchu hranaté, takže si ich natiahnem von (potom označiť a dať ako group! to je dôležité, kvôli urýchleniu roboty) a potom spustím valec, označím si ho dvojklikom a stlačím Ctrl, potom kliknem na tú vlnovku, označí sa spolu s tým, pravý klik, vyberiem Intersect Faces With Selection, spraví sa mi prienik vlnovky s valcom na tej polvlne, keďže tá je ako group, zmažem ju a ostane mi len ten prienik oblej vlnovky



dám si jeden list A4 (plocha, samozrejme ako group), buď prienik s telom (to je tiež group), aby sa mi spravila čiara zvrchu po neviditeľnej hrane (mám nastavené vidieť skryté čiary) a odspodu zbytok odmazať, alebo ceruzkou nakresliť čiaru zvrchu, to je jedno, podstatná je tá čiara, od nej natiahnem oblúk až po okraj, šmrdlám s ním, až zmodrie, to je dotyčnica, teda pokračovanie tej poslednej čiary z vrchu do zaoblenia, mám označenú plochu aj časť čiary, s Ctrl to pootočím o jeden segment ďalej, natiahnem ďalší oblúk a tak až do konca, odmažem potom plochy a zostane mi 1/8 kostry, to vysvietim, s Ctrl to pootočím okolo celého telesa dokola, až sa to spojí na druhej strane, zadám /7 a skopíruje sa to 7× dokola, až je celá kostra, hore dám krúžok a kostra je pripravená na potiahnutie plášťom, vysvietiť, kliknúť na ikonu Curviloftu, spraví sa plocha ako group a to sa posunie bokom, kostra ostane zvlášť a sukňa hotová

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 31 Dec 2018 12:31

oné, v sketchupe je v niektorých "template" tzv. scale figure (v každej verzii iná), panák v mierke 1:1, dá sa získať tak, že vo

Window-> Preferences



sa vyberie niektorá, ktorá ho obsahuje (napr. hneď prvé 2), dá sa nový súbor a je to tam

neviem, ako je to vo verzii Pro, tam je ich možno aj viac, ja mám a stiahol som takéto



chcel by som vás poprosiť, ak máte iné, mohli by ste mi ich nahrať prosím?

---

oni sú ako bitmapa v hre, že sú stále natočené plochou na kameru, hľadal som na nete, ale okamžite ma znechutila genderovo vyvážená krava, ktorá sa strašne divila, že sú len 2 ženské postavy a zbytok sú chlapi... typický príklad dnešnej doby, kde sa cielene potláča vedomosť o histórii, pretože týchto 12 figúr boli prví členovia sketchup tímu a vďaka nim je sketchup dnes tým, čím je

podobných slniečkárskych ignorantov je dnes plný internet, napr. sa "zviditeľnili" aj pri vývoji hry Kingdom Come: Deliverance (zhodou okolností sú vo vývojárskom tíme dvaja moji kamaráti) z prostredia českého stredoveku, kde im vytýkali, že hra nieje "politicky korektná" ::odpľúva si::, pretože sa tam nedá hrať za ženu, nie sú v ponuke pozlátené deagle a farebné lesby/ gayovia na harlejoch s katanami... v Čechách... v stredoveku... v hre s dôrazom na historickú vernosť a realitu...

:beat plaster:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Trimble (Google) SketchUp

Príspevokod užívateľa Fito » 31 Dec 2018 13:12

Oné veď 3D warehouse,
hľadať: "scale figure"

a máš ich tam celkom dosť, aj nejaké ženy :P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "3D modelovanie // 3D Modeling"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní