GIMP - Vyfarbovanie modelov

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: GIMP - Vyfarbovanie modelov

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 26 Júl 2011 22:14

Ja by som ten GIMP až tak rýchlo nezavrhoval. Spolu s InkScape je to skvelá vec na tvorbu modelov a pritom sú oba programy zadarmo. Pokiaľ vás netrápi výsledná veľkosť súboru, tak ten InkScape môžete kludne vynechať a stačí GIMP.

Hlavnú farbu nanesiem v InkScape, otvorím v GIMPe a tam už iba špiním a špiním :) následne hodím znova do InkScape, ale iba vrstvu so špinou. Výsledkom je veľmi dobre vyzerajúci model s relatívne malou dátovou veľkosťou.

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: GIMP - Vyfarbovanie modelov

Príspevokod užívateľa QUASI » 13 Nov 2022 02:56

Po 100 rokoch update, Prešiel som na Affinity (affinity photo, designer, publisher). Je to podľa mňa oveľa lepšie ako toto čo všetko bolo napísané v príspevkoch vyššie.
O dosť lepšie ako Gimp. (a nebojím sa povedať, že aj photoshop bude mať časom čo robiť´ - dúfam)
Nie je to síce zadarmo, ale za tú cenu skoro je.
(Tutoriály robiť asi nebudem, je to to isté len v inom prostredí)
Ale keby to niekoho zaujímalo, odpovedať môžem...

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: GIMP - Vyfarbovanie modelov

Príspevokod užívateľa johnny7 » 24 Nov 2022 01:18

QUASI napísal:Po 100 rokoch update, Prešiel som na Affinity (affinity photo, designer, publisher). Je to podľa mňa oveľa lepšie ako toto čo všetko bolo napísané v príspevkoch vyššie.
O dosť lepšie ako Gimp. (a nebojím sa povedať, že aj photoshop bude mať časom čo robiť´ - dúfam)
Nie je to síce zadarmo, ale za tú cenu skoro je.
(Tutoriály robiť asi nebudem, je to to isté len v inom prostredí)
Ale keby to niekoho zaujímalo, odpovedať môžem...


Neviem ako dlho to potrvá , ale v súvislosti s updatom na Affinity 2 je teraz celý balík v zľave. https://affinity.serif.com/en-us/
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: GIMP - Vyfarbovanie modelov

Príspevokod užívateľa QUASI » 24 Nov 2022 12:40

Už to dlho asi trvať nebude ta lepšia cena, ale majú raz za čas akciu za lepšiu ceny, takže nebude problém to kúpiť aj neskôr v tej cene myslím. Fakt len myslím.

V každom prípade, to nemalo byť, že som objavil nejaký zázračný soft (robí to fakt to isté ako obdobné programy, len elegantnejšie - z môjho pohľadu), bol to len taký tip pre niekoho kto sa o to zaujíma.

Je to lepšie, ako som písal, ale kľudne si vystačíte s Gimpom a Inkscapeom (na vektory prípadne). Kto chce len semtam niečo prefarbiť tak sú to zbytočne vyhodené peniaze.

Návrat na "Grafika // Graphic"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní