Návodovky v perspektíve

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Návodovky v perspektíve

Príspevokod užívateľa QUASI » 26 Nov 2011 14:23

Kdesi po SSkách debatujem aj o takychto veciach. Takze ak by niekoho zaujimalo ako take navodovky funguju, umiestnujem sem taky jednoduchy princip.

Vola sa to "lineárna perspektíva" a v principe to funguje tak ako vidiet na fotkach. Proste rovnovezne hrany sa zbiehaju do jedneho bodu - ubeznika. Toto konkretne je troubeznikova perspektiva.
(Je okolo toho samozrejme kopec teorie a su aj ine typy perspektivy, ale tu nebudem opisovat, teda len ak by niekto chcel, ale radsej si to vygooglite :wink: )


Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: Návodovky v perspektíve

Príspevokod užívateľa laki » 31 Jan 2012 15:33

no mna by zaujimalo ako taku navodovku vobec vytvorit ;) rhino to asi je schopny vygenerovat/vyrenderovat sam, ale co taky google sketchup alebo inkscape, corel...? ake mate skusenosti?

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Návodovky v perspektíve

Príspevokod užívateľa WanRayen » 31 Jan 2012 17:16

joj quasi dakujééém. dneska budem skúšať :victory:

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Návodovky v perspektíve

Príspevokod užívateľa QUASI » 31 Jan 2012 18:47

laki: toto je navod ako na to pre tych, ktori nepotrebuju robit 3d model. Ak mas 3d model ,tak obkreslovanie fotiek nie je potrebne riesit (ked som dobre pochopil, tak tam smerovala tvoja otazka).
Konkretne pri tomto modeli Terynky som dostal od Majora model predkresleny v 2d a fotky zlepeneho modelu. Preto bola pre mna strata casu vyrabat 3d model, ked som si navodnu kresbu mohol obkreslit z fotky. Ked vies ako funguju vztahy v perspektive tak nakreslit to je otazka par minut.

WanRayen: nech sa dari :victory:

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: Návodovky v perspektíve

Príspevokod užívateľa laki » 31 Jan 2012 18:59

tak som to myslel, dakujem za objasnenie. predpokladam ze pri tejto metode musi byt urobena fotka zo spravneho uhla. zas som mudrejsi :victory:

Návrat na "Grafika // Graphic"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný