Zmena mierky

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Jeremy | --
Príspevky: 16
Meno: Michal

Zmena mierky

Príspevokod užívateľa Jeremy » 31 Jan 2014 19:29

Zdravim Vas
mal by som otazku dala by sa zmenit povodna mierka na modely skoda 1000MB kde original je 1:24 na mierku 1:8 ? Ale zo zachovanym formatom stran A4 ... popripade vedel by to niekto ? ..samozrejme original model mam zakupeny ... dakujem za odpoved ak som netrafil spravnu skupinu temy ospraveldnujem sa :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zmena mierky

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 31 Jan 2014 20:00

určite áno, len rátaj s tým, že niektoré diely zrejme budeš musieť v grafickom editore rozdeliť na viac častí, aby sa ti na A4 zmestili

keď mi klikneš v podpise na pár pomôcok, nájdeš tam aj pomôcku na prepočet mierky, či už tlač na percentá, alebo DPI
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Jeremy | --
Príspevky: 16
Meno: Michal

Re: Zmena mierky

Príspevokod užívateľa Jeremy » 31 Jan 2014 21:10

No s tym ratal ze sa to bude musiet rozhadzat na viac stranok a minimalne karoseria sa bude musiet rozdelit ale v podstate mi ide o to ci to tu aj niekto dokaze pretoze zo svojimi pocitacovymi znalostami by som to nedotiahol nikam :red:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zmena mierky

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 31 Jan 2014 21:36

ono je to dosť veľa roboty, teda fest veľa a v Painte by to bola veľmi zaujímavá robota, lebo ja iný program na kreslenie nepoužívam, v každom
prípade treba sken (trebárs 300DPI) potom zväčšiť obrázok na 300% pôvodnej veľkosti a vyberať okno o rozmere zhruba 3200×2200 pixelov,
čo je asi veľkosť tlačiteľnej plochy na A4 pri 300DPI a do toho skladať diely, rozhodne by si si ale uľahčil robotu, ak by si to dal tlačiť
v copycentre na A3
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zmena mierky

Príspevokod užívateľa serpens » 01 Feb 2014 23:37

Dokaze to viacero ludi, ale ci niekoho ukecas len tak aby ti to spravil netusim. Inak na co to chces? RC?
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zmena mierky

Príspevokod užívateľa atlon » 02 Feb 2014 00:46

ak som dobre počítal, tak to potrebuješ zväčšiť o 300%, čiže výsledný formát by mal byť 630 x 891 mm (vychádza to na A0 841 x 1189 mm , čo je 16 ks A4 )
model je na troch A4 , čiže dokopy by to vyšlo na 48 ks A4.
toto ti zadarmo nikto nebude prekresľovať :wink:
bežná cena za A4 je od 10€ za jednu stranu, a to som sem dal najnižšiu cenu čo som našiel.
ak by si veľmo chcel a zainvestuješ, vieme sa dohodnúť na nejakej rozumnej cene, ak nie, skús si to dať zväčšiť priamo na A0 v nejakom faxcopy :victory:

a samozrejme, bavíme sa LEN o grafickej práci, NIE tlači :wink:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zmena mierky

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 02 Feb 2014 09:26

ešte by sa dali vytiahnuť iba čiary vo vektore (inkscape?) a potom dať vytlačiť obrysy (biele diely) cez plotter
(predpokladám, že to budeš aj tak tmeliť, brúsiť a striekať)
ďalšou alternatívou je nakresliť si litrovicu sám ako 3D model napr. v Google sketchup (stačila by kasňa) a tú potom rozložiť
v pepakura designery, v ňom môžeš deliť diely na časti a rozmiestňovať na A4 podľa potreby, stránky sa potom tlačia aj so
značkami, aby si A4 (a teda aj jednotlivé diely väčšie ako A4) zlepil dokopy
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Jeremy | --
Príspevky: 16
Meno: Michal

Re: Zmena mierky

Príspevokod užívateľa Jeremy » 03 Feb 2014 22:57

serpens napísal:Dokaze to viacero ludi, ale ci niekoho ukecas len tak aby ti to spravil netusim. Inak na co to chces? RC?


V podstate je to len srdcovka a teda o riadne detailny model a mozno aj samohybny :wink: je to o tom ako dopadne toto sam to nespravim to som si isty :)

atlon napísal:..... , čiže dokopy by to vyšlo na 48 ks A4.....
....bežná cena za A4 je od 10€ za jednu stranu, a to som sem dal najnižšiu cenu čo som našiel......

ak mam za to dat 480 € tak to koncim a ostava to len v mojej hlave pretoze je to naozaj poriadna suma ........


a Toudi keby som to tak ovladal tak tu neotravujem vzduch :-( lenze aj moje pokusi ucit sa alebo nieco skusit v sketch up a pod... skoncili neuspechom na toto som bohuzial antitalent :death:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zmena mierky

Príspevokod užívateľa serpens » 04 Feb 2014 09:30

Skor by som povedal, ze si si nabral velke susto. Su tu pani v zrelom veku, ktori sa rozhodli skusit 3D modelovanie a ide im to, takze len treba snahu. Fakt to nie je nic zloziteho.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zmena mierky

Príspevokod užívateľa atlon » 04 Feb 2014 09:47

Jeremy napísal:ak mam za to dat 480 € tak to koncim a ostava to len v mojej hlave pretoze je to naozaj poriadna suma ........


to je cena GRAFICKEJ PRÁCE ( preskenovanie, prekreslenie jednotlivých dielov, rozloženie na jednotlivé strany a podobne)
ak ti nevadí že to bude rozmazané , čiže nie úplne presné (akonáhle niečo zväčšuješ bez grafickej úpravy tak sa to rozmazáva, predsa len to treba zväčšiť o 300% )
tak zbehni do hociktorého FaxCopy a daj si to prefotiť priamo na A0 velkoformatova tlac a vyjde ťa to na cca 10€

:victory:
Armin is the best

Návrat na "Grafika // Graphic"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný