aIGOR

Užívateľov profilový obrázok
Aigor | --
Meno: Igor

Re: aIGOR

Príspevokod užívateľa Aigor » 22 Máj 2020 08:22

Vdaka za odpovede, vcera som skusal a najlepsie to drzi asi so sekundakom. Samozrejme ze sa mi podarilo urobi od lepidla capku na zadnom skle :D :D

Štefan Húska napísal:.... Ak ho ale nemáš po ruke, nalej pár kvapiek klasického sekunďáku do misky, napr. od paštéty majka, takej hliníkovej a nechaj lepidlo "vyprchať" tie výpary ...

vsetok lep vytlacam do babarničky (vrchnak od piva ) :big smile: :big smile:

Este otazka, lepil som podlahu kabiny 2 nepodlepovane diely ktore sa k sebe lepia zadnaou stranou, pomerne velke diely. Takze som k sebe lepil dve vacsie plochy a mal som problem s presnym zameranim. existuje nejaka finta ako postupovat? ked sa jedna naprkliad o obldznikovy tvar mam zacat lepit pri jednom rohu a potom dalsi roh?

Vdaka za pomoc este raz, dost mi to pomaha.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 44
Meno: Lubo

Re: aIGOR

Príspevokod užívateľa LuPa » 27 Máj 2020 21:26

Taketo velke diely je najlepsie lepit k sebe tycinkovym lepidlom na papier (radsej kvalitnejsim) aby sa nekrutili.Ked aj trosku viac lepidla nanesies nevadi, aspon mas trosku casu navyse na dopasovanie dielov vzajomne.Ja ich vzajomne lepim od niektorej dlhej hrany.Co najlepsie napasujem tie hrany voci sebe, prilepim a dolepim zvysok.Ale netlac hned uplne tie diely k sebe aby si mal este sancu vzajomne ich polohu korigovat.Az ked vzajomne pekne sedia bez presahov pritlac ich vzajomne a vyhlad smerom k okrajom.Radsej nie opacnym smerom aby si ich nahodou neskrcil :wink: Ked su zlepene, treba to dat medzi kancelarske alebo aj hrubsie papiere (odsaju trochu vlhkosti lepidla) a zatazit tak na 0,5-1h.Sleduj aby sa podlepeny diel neprilepil na tie papiere medzi ktore ho das.Pozor diel sa pri dalsom spracovani bude este ohybat,krutit, to si sleduj pri dalsom lepeni.Nikam sa neponahlaj pri tom :wink: Pripadne si to cele podliepanie vyskusaj na hociakych dvoch vacsich papieroch ako sa to cel sprava a co Ta caka.

Návrat na "Vitajte! // Welcome!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní