pesoico

Užívateľov profilový obrázok
pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

pesoico

Príspevokod užívateľa pesoico » 26 Sep 2009 20:02

Takže ahoj lidi!
Som skoro štyridsaťročný rodený Trnavčan odchovaný na ABC. Nie som modelár, skôr len lepič, ale baví ma to. Po určitom čase som sa vrátil k vystrihovánkam a zistil som, že to tu na Slovesku nejak upadlo. Preto som sa rozhodol, či by sa to nedalo nejak rozbehnúť. Začínam spolupracovať s Betexou a chcel by som vytvoriť zastúpenie aj pre iných výrobcov papierových modelov. Teraz mám rozbehnuté jednanie s PK Graphica a je to na dobrej ceste. Zaujímavo sa vyvíja konverzácia s poľskou firmou WAK. Mojim cieľom je zastrešiť výrocov papierových modelov a tieto produkty dodávať do modelárskych obchodov, hračkárstiev a papiernictiev. Viem, že sa o to snažili aj iný a skončili s tým, no ja to risknem. Mojim snom je vydať zbierku zaujímavých modelov slovenských tvorcov a v štádiu jednania s Betexou je vytvorenie a realizácia modelu slovenského hradu, alebo zámku. Je to beh na dlhé trate, dúfam, že dobehnem. Záleží aj na slovenských modelároch, či dostanem nejaký povolený doping, alebo len pár polien pod nohy (ako je to na slovensku zvykom).
Pozor!!! Som veľmi otvorený človek, poviem čo si myslím a nepozerám na následky, ktoré môžu z toho vyplynúť.
Inak som neškodný, mierumilovný človek, len trochu rypák. :devil:

sony | 33
2K+
Meno: Martin Seemann

Re: Pesoico

Príspevokod užívateľa sony » 26 Sep 2009 20:04

tak teda vitaj :vicotry:
BULLDOGFEST XI. ročník 26. máj 2018
Papierový člen plastikového klubu

Matej | 30
Meno: parkourista

Re: Pesoico

Príspevokod užívateľa Matej » 26 Sep 2009 20:16

kazda snaha ceni.. :)

vitaj na fore.. :vicotry:
Aktuálne: Maz 537g
Hotovo: BAT-M

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Re: pesoico

Príspevokod užívateľa serpens » 26 Sep 2009 21:07

No vitaj,
Neviem, ci modelarstvo na Slovensku upadlo obzvlast to papierove. Staci si pozriet, kolko modelov sa dokoncilo za jeden rok na tomto fore, alebo kolko modelov sa objednalo z Polska, ved toho je snad cez sto kil.

Modelov sa lepi spusta, skor s tymi slovenskymi autormi je to horsie, keby sa tak podarilo vydat napr. paterov ZiS-3 tak to by bol vcelku velky uspech pre Slovenske papierove modelarstvo. Takychto nadanych ludi tu je dokonca viac, len robit tento biznis na Slovensku nie je moc lukrativne. Preto vdaka za to, ze sa niektore z tichto modelov objavuju aspon ako volne stiahnutelne verzie. No ale to som nechcel, co sa tyka vytvarania zastupenia, nech sa ti dari - strasti plnu cestu si si vybral, nezostava len popriat vela stastia. Ked vyjednas nejake dobre ceny, tak s tym urcite nejakych ludi potesis.
Kazdopadne sme zvedavi na tvoje modely. Celkom ma zujima, co nam tu predstavis ako prve.

A jedna poznamka na zaver:
Pozor!!! - My sme tu sice celkom otvorene forum, ale ked nebudes pozerat na nasledky, tak moze byt aj celkom zatvorene.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 27 Sep 2009 08:56

Tým upadnutím som nemyslel modelárov, aledo dostupnosť modelov v predajniach na Slovensku, alebo v časopisoch dostupných u Nás.
Tým, že nepozerám na následky myslím to, že otvorene poviem svoj názor, aj keby sa to niekomu nepáčilo. (čiže žiadne urážky, alebo nadávky).
Na toto fórum som sa prihlásil skôr kvôli informáciám, prípadne pomoci, ako kvôli prezentácii svojich modelov. Napríklad by som potreboval kontakty na tých talentovaných ľudí, ktorým by sa dalo po dohode niečo vydať. Ak by mal niekto hotový nejaký slovenský hrad, alebo zámok, mohol by som sa prípadne dohodnúť s Betexou, či by to nevydali oni, keď nemajú toľko voľného času na vytvorenie novej vystrihovánky. Keď som bol naposledy v Brne, tak mi pán Belka ukazoval model, ktorý asi vydajú a pritom nebol z ich dielne. Takže je tam aj takáto možnosť. Postupne sa budem zapájať do rôznych diskusií a ak mi dovolíš, vytvoril by som sekciu len ohľadom týchto záležitostí.

serpens | 34
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 27 Sep 2009 21:46

No drzim palce,

Temu sim mozes otvorit lubovolnu, ved na to sme diskusne forum :big smile:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

buki | 31
Meno: Michal

Príspevokod užívateľa buki » 01 Okt 2009 11:25

Vitaj. Uz sa tesim na tu temu. Mal by som potom niekolko otazok.
"Trying Is the First Step towards Failure" – Homer Simpson

serpens | 34
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 26 Dec 2011 09:39

Ak sa nemylim, tak dnes mas meniny. Vsetko naj!

toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 26 Dec 2011 10:30

Obrázok
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

kamen | --

Príspevokod užívateľa kamen » 26 Dec 2011 11:29

Všetko najlepšie k meninám!

Návrat na "Vitajte! // Welcome!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný