iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

iconmaster

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Júl 2008 20:13

Nazdar kolegovia,

ako aj ostatni, aj ja napisem nieco o sebe. Volam sa Peter Jankovic, mam 19 rokov a mam vystudovanu Strednu priemyselnu skolu, odbor Strojarstvo.

K modelovaniu som sa dostal uz na zakladnej skole, tusim v 2. rocniku - ked som zacal chodit na modelarsky kruzok. Odtvtedy som aktivnym fanatikom toho - v zaciatkoch som robil hlavne modely z ABC a nielen papieraky ale plastaky a este aj drevene modely. Postupne som zacal aj s vlastnou tvorbou (niekedy v 3-4. rocniku na ZS). Boli to vseliake masiny a budovy hlavne z papiera - lode, lietadla, auta a domy. V zaciatkoch vlastnej tvorby som mal take problemy, ze som vela veci nedokoncil (od Eiffelovej vezy zo spajli az po lode).
Potom v roku 2000 som si kupil kamionovy caspois a velmi sa mi zapacilo Volvo FH12. Od detstva som bol velkym fanusikom nakladiakov a tak som tomu neodolal a dal som sa na vlastnu tvorbu Volva, kedze na plastikovu stavebnicu som nemal peniaze. Z papiera som to vyrobil skoro bez investicii. A co bolo najlepsie, ze toto FH-cko som dokoncil :) Asi to bol taky prelomovy moment, ze sa mi kamiony tak zapacily ze som tu zostal a robim uz len nakladiaky.
Odvtedy som postavil niekolko, vsetky vyhradne vlastnej tvorby a v mierke 1:25. Postupne som sa zlepsoval v detailoch a technologiach. Potom niekedy v roku 2003 som vytvoril vlastnu webovu stranku na prezentovanie svojich modelov. Vdaka tomu som sa dostal do kontaktu s desiatkami ludi aj zo zahranicia (od Europy az po Australiu). Dalsou velkou "modernizaciou" na mojom style bol, ze vlani som zacal vsetko kreslit na PC v AutoCAD-e. A tak mozem stavat este presnejsie a kvalitnejsie modely. Vlani som sa zucastnil na dvoch vystavch (prvy raz v zivote), dufam ze sa mi podari dostat sa aspon do NZ a NR aj tento rok a stretnut sa s Vami. Velka vdaka patri aj kolegom ktori mi neraz pomahaju radami a skusenostami.

Takze toto je moj "modelarsky zivotopis". Dufam ze aj tento forum bude fungovat v prijemnej atmosfere :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmaster

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 23 Júl 2008 21:01

vitaj, kamionmaster Obrázok

ja viem, ze citovat predchadzajuci prispevok sa nema, ale v tomto pripade mi to neda,
iconmaster napísal:Dufam ze aj tento forum bude fungovat v prijemnej atmosfere :big smile:

ja dodavam toto:

Dufam ze toto forum zostane fungovat v prijemnej atmosfere :vicotry:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmaster

Príspevokod užívateľa petopato » 23 Júl 2008 21:04

No keď zlezieš z toho trambusa, tak mi povedz ako si tam načítal tú veľkú fotku, lebo mne to bralo len takú malú, že to nemalo význam tam dať :devil:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmaster

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 23 Júl 2008 21:07

ak mas na fotke kocura (v co dufam), tak ho asi budes musiet ostrihat

no ale teraz vazne, aku velkost v kB ma ten tvoj obrazok?
Maximálne rozmery; šírka: 160 pixelov, výška: 250 pixelov, veľkosť súboru 6.00 KiB !!!.
henten xicht nad nami bude mat velku kompresiu= objemovo maly subor

ak das JPG, tak musis nastavit pri ukladani (ja mam na to Paint.Net) taku stratovu kompresiu, az dosiahnes max 6kB

alebo mi to posli cez SS a ja ti to skusim upravit Obrázok
Naposledy upravil/-a toudi_sk v 23 Júl 2008 21:30, upravené celkom 1 krát.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmaster

Príspevokod užívateľa petopato » 23 Júl 2008 21:24

Už som chudáka kocúra kocúra odstrihol, dostal som sa na 90x90pix. a ešte stále som bol 6,3 KiB :devil: , ale nevadí aspoň budem v anonimite :angry:

P.S: sme tu 2 dni aj s cestou a už sa to tu uberá do OT :devil:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmaster

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 23 Júl 2008 21:31

nemboj, az to vyriesime, tak si to po sebe upraceme
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: iconmaster

Príspevokod užívateľa Patero » 23 Júl 2008 21:41

petopato napísal:P.S: sme tu 2 dni aj s cestou a už sa to tu uberá do OT :devil:


tak toto si už doslova žiada opätovné založenie: Psychiatrie u Patera, kde budeme takéto duševné poruchy kurírovať tou najvýpovednejšou meducínou.... :) toto petopatove duševné narušenie by som odborne nazval postmoderatortritída.... :haha: :haha: :haha:

Off topic: povodne som do názvu choroby chcel zahrnúť jedno meno jedného nemenovaného moderátora, ale to by som už fakt nemusel rozchodiť, tak v záujme vlastného zdravia som sa zdržal... :haha:

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: iconmaster

Príspevokod užívateľa Patero » 23 Júl 2008 21:56

jéjda.... normálne som zabudol privítať jedného z mojich ťažných koní.... tak vitaj a dobre to rozjeď...... :)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmaster

Príspevokod užívateľa iconmaster » 24 Júl 2008 00:36

No vdaka chlapci :vicotry:

Zda sa mi, ze sa to trosku presuva do OT uz na zaciatok, ale nejak sa to urcite vyriesi :P

Petopato, co sa tyka fotky, bolo to odrezane - vyuzil som max. sirku 160 pix a tak som z toho odrezal (povodne bolo 640x480). Ja to upravujem v ACDSee, tam mozno nastavovat aj take veci, ako kompresia jpeg a tak ho mozno dostat aj pod 6 kB-ov..

Patero a Toudi_sk, diki za privitanie :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmaster

Príspevokod užívateľa serpens » 24 Júl 2008 07:15

Vitaj ico, som rad, ze si zavital :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Vitajte! // Welcome!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní