Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Paly

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Paly

Príspevokod užívateľa Paly » 21 Júl 2011 09:53

Ahojte, tak tu vstupujem aj takto oficiálne :)
Som zo Starej Ľubovne, s modelárstvom som paradoxne začal tak že som si "rysoval" nejaké úplne jednoduché doplnky hračiek. Až neskôr kdesi na začiatku ZŠ som začal viac lepiť aj z Fifíka, neskôr ABC, nejaké tie Století vystřihovánek a tak. Vlastné srandy som si ešte narysoval na taký plastový traktor Zetor, a to rýpadlá Komatsu a E-1514 ( z Belarusa ), ktoré sa dali pripevniť na zadnú časť a aj radlice k tomu samozrejme. To E-1514 mám stále, to odfotím voľakedy :big smile: .
Prvé "samostatne" vydané modely som zlepil Pragu V3S CAS 16 od PK Graphica ( tá je doteraz nedokončená ) a M3A2 Halftrack od Mega Graphic. To som mal už 19 rokov, takže pomerne neskoro. A potom som prišiel na VŠ, a objavil som Modelik, GPM, Ripper Works atď ( + toto parádne fórum !!! ). Prvý takýto ťažší model bol Panzer III Ausf. M od Modeliku. Odvtedy som pásovým vozidlám prepadol, lebo som vždy čítal vojenskú literatúru. Mám toho ale zatiaľ málo, lebo lepím veľmi pomaly, jeden model aj rok - Jagdpanzer viac ako rok a pol. V modelárstve sa zaujímam VÝHRADNE o nemeckú techniku z II. svetovej vojny, výnimočne sa pritrafí niečo iné.
Celkovo záľub veľa nemám, okrem čítania kníh o II. svetovej vojne a lepenia modelov je to ešte horská cyklistika, ktorej sa venujem tak aktívnejšie. Do týchto záľub ide väčšina peňazí ( modely sa ešte dajú, ale pri kúpe špičkového komponentu na bajk peňaženka zaplače :beat plaster: ) ....takže skôr málo záľub, ale venovanie sa im naplno :) . Dobre sa aj navzájom dopľňajú- aktívny pohyb na bajku a sedenie hodiny nad modelom. ( bolesti krku pri dlhom lepení a dolámané ruky pri páde na bajku :beaten: ) .
Ohľadom modelov sa vyhýbam radšej prefarbovaniu, ale často sa to nedá, hlavne keď človek niečo sám vylepšuje. Uprednostňujem čo najväčšiu funkčnosť, na to sa zameriavam asi ešte viac ako na detaily, aby fungovali pánty, kolesá atď.
Mám niekedy sklony vymýšľať nejaké novoty na konkrétnom modeli, ktoré ho doplnia a občas sú to bláznivé nápady ohľadom funkčnosti, no doteraz mi takmer všetko vyšlo tak dúfam že to tak bude aj naďalej :big smile:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Paly

Príspevokod užívateľa Roman » 21 Júl 2011 10:05

nech sa dari v lepeni a rozsirovani zbierky. prosim nemohol by si si zalozit galeriu a pofotit co mas hotove? vidim ze mas hotove velmi zaujimave exemplare techniky.

Užívateľov profilový obrázok
Zavislak | --
† 17.08.'12
Príspevky: 1599
Meno: Ondrej
Bydlisko: Stará Turá, Bratislava

Re: Paly

Príspevokod užívateľa Zavislak » 21 Júl 2011 10:06

a je vidieť, že si tu nový, tak nech sa ti darí...

náhodou nechodíš na bajk???

:big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Paly

Príspevokod užívateľa Paly » 21 Júl 2011 10:10

Roman napísal:nech sa dari v lepeni a rozsirovani zbierky. prosim nemohol by si si zalozit galeriu a pofotit co mas hotove? vidim ze mas hotove velmi zaujimave exemplare techniky.

Áno, to plánujem, teraz síce niesom doma, ale tak o 1-2 týždne to tu dám :)
Zavislak napísal:a je vidieť, že si tu nový, tak nech sa ti darí...

náhodou nechodíš na bajk???

:big smile:

Vieš čoooo... tak aj náhodou celkom hej, nebodaj aj ty? :haha: :haha:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Zavislak | --
† 17.08.'12
Príspevky: 1599
Meno: Ondrej
Bydlisko: Stará Turá, Bratislava

Re: Paly

Príspevokod užívateľa Zavislak » 21 Júl 2011 10:12

:wink:

20.augusta je greenbiketour v BA, neskúsiš?

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Paly

Príspevokod užívateľa Paly » 21 Júl 2011 10:15

To je pre mňa ďaleko :bad smile: komplikácie pri cestovaní s bajkom, ubytovaním, orientáciou v neznámom priestore :beat plaster: a prísť minimálne 2 dni vopred lebo po takom cestovaní by som na druhý deň veľmi nezávodil :P
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Paly

Príspevokod užívateľa serpens » 21 Júl 2011 10:19

To to trvalo :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Paly

Príspevokod užívateľa Paly » 21 Júl 2011 10:29

však potom nieje divu že aj modely lepím ako slimák :vicotry:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
papoušek | 56
Príspevky: 231
Meno: Jiří
Bydlisko: Orlová u Karviné

Re: Paly

Príspevokod užívateľa papoušek » 21 Júl 2011 10:42

tak i já tě zde vítám at se ti při lepení nových modelu daří. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
ivant | 46
2K+
Príspevky: 2972
Meno: ivan
Bydlisko: Brezno

Re: Paly

Príspevokod užívateľa ivant » 21 Júl 2011 16:42

Obrázok

Návrat na "Vitajte! // Welcome!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní