Sumec

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Sumec

Príspevokod užívateľa Sumec » 24 Feb 2014 16:40

Zdravím, volám sa Adam a som z Trenčína, nick Sumec ma napadol len tak lebo som aj rybár :) Papierovým modelom sa venujem už dlho, nejako od základnej školy a priviedol ma k tomu môj otec, začal som s ABC a Fifík a z nejakými prestávkami som takto pokračoval do 2008 kedy prišla stredná škola a nebolo jakosi času na papierové modely. Teraz keď už som na vysokej a po skúškach kým začal nový semester som nemal čo robiť tak som sa konečne k tomu vrátil. Rozhodol som sa že ABC modelov už bolo dosť a hodlám dať latku vyššie a začať detailnejšie modely a hádam sa mi podarí postaviť aspoň taký dobrý model ako dokazujú niektorý majstri tu na fóre :big smile:

Bol som aj u nás v krúžku ale ten bol skôr zameraný na letecké modelárstvo, ktorému som sa tiež chvíľu venoval ale nechytilo ma to. Ale vedúci krúžku vyhľadal na nete súťaž v papierových modeloch tak ma tam prihlásil. Boli to Majstrovstvá Slovenskej republiky v papierových modeloch žiakov AMAVETu. V roku 2005 a 2006 som sa osobne nezúčastnil ale moje modely som poslal balíkom a vyhral som 1. miesto v ostatných modeloch a 2. miesto v cestné dopravné prostriedky v roku 2005. V roku 2006 to boli v tých istých kategóriach dve 2. miesta. V roku 2007 som sa konečne zúčastnil aj osobne a vyhral som dve 1. miesta. Stále si myslím, že rozhodcovia boli asi slepí a neviem ako som mohol vyhrať prvé miesta :haha:



Tuto so moje modeli čo mám ešte vo vitríne , bohužiaľ niektoré vybedli od slnka :death:

Rok 2005


Rok 2006


Rok 2007


Rok 2008


Rok 2014 :haha:

Tento domiešavač som začal už v 2008, ale len rám podvozku a bubon, dokončený teraz.

Momentálne najnovšie čo som dneska dokončil je toto obrnené vozidlo BRDM-2 model 96i od Orliku v mierke 1:35. Po prvý krát som vyskúšal na retuš tempery (predtým vždy len fixy alebo vôbec).

Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sumec

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 24 Feb 2014 18:18

vitaj a nech sa darí, pekné modely, osobne niektoré vidím zlepené po prvý raz (Bestiola a tuším Schörling zametač)
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Sumec

Príspevokod užívateľa Sumec » 24 Feb 2014 18:26

Ďakujem, obe sú zo starých čísel ABC, ktoré ešte môj otec kupoval keď bol v mojom veku :haha:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sumec

Príspevokod užívateľa petopato » 24 Feb 2014 18:37

Sumec napísal: Stále si myslím, že rozhodcovia boli asi slepí a neviem ako som mohol vyhrať prvé miesta

Ak berieme do úvahy, že si v roku 2006 mal nejakých 12 rokov, tak tie ocenenia nie sú zase natoľko od veci...
Vitaj, nech sa darí aj ďalej! :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sumec

Príspevokod užívateľa Fito » 24 Feb 2014 19:42

Ja v tvojom veku som mal ocenení 0 :P

Vitaj, dúfam že ťa to tu chytí viac, ako letecké modelárstvo :victory: .
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Sumec

Príspevokod užívateľa Sumec » 24 Feb 2014 20:36

Letecke modelarstvo už vôbec, tomu zostal len brat verny :haha: Teraz už len papierove a ako som spominal v prvom prispevku som aj rybár, tak cez leto nebude moc veľky progres v modeloch :) A ďakujem za privítanie :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Drotik | 53
Príspevky: 1255
Meno: Vlado
Bydlisko: Bratislava

Re: Sumec

Príspevokod užívateľa Drotik » 24 Feb 2014 21:05

Vitaj a nech sa dari :wink:
Úsmev dobrého človeka obdarí a nepriateľa naštve.
Kto chce, hľada spôsob, kto nechce, hľada dôvod.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sumec

Príspevokod užívateľa serpens » 24 Feb 2014 22:29

Vitaj a nech sa dari, som zvedavy, kedy uvidime papierou dioramu z rybarskeho prostredia :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Sumec

Príspevokod užívateľa Sumec » 24 Feb 2014 23:02

Nad tým som ešte neuvažoval :) Možno niekedy v budúcnosti :)
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sumec

Príspevokod užívateľa petopato » 25 Feb 2014 08:26

Off topic: Aj ja som bývalý rybár, niekedy mám obrovskú chuť sadnúť si len tak s udicami k vode na pár hodín...nepotrebojem nič chytiť, dokonca ani záber, len tak presedieť tam pol dňa...

Návrat na "Vitajte! // Welcome!"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní