Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

SŠ Novohradská (GJH) v Bratislave - 1:530

Moderátor: toudi_sk

Užívateľov profilový obrázok
samo | 28
Príspevky: 621
Meno: Samo
Bydlisko: UK

SŠ Novohradská (GJH) v Bratislave - 1:530

Príspevokod užívateľa samo » 04 Jún 2015 02:51

SŠ Novohradská - Gymnázium Jura Hronca a ZŠ Košická


Obrázok

SSNovohradska_by_Samo.pdf
(PDF A4 600 dpi)
(5.09 MiB) 378 stiahnutí
SSNovohradska_by_Samo_0.1.pdf
(Upravený popis. Nižšia kompresia.)
(12.23 MiB) 407 stiahnutí

Gymnázium Jura Hronca má povesť matematického gymnázia, ktoré sa v rôznych rebríčkoch každoročne umiestňuje na prvých priečkach medzi slovenskými strednými školami. ZŠ Košická taktiež priťahuje mladé talenty, ktoré neskôr pokračujú v štúdiu v 8-ročnom alebo 4-ročnom gymnaziálnom programe, 5-ročnom bilingválnom programe či v rôznych programoch modelu International Baccalaureate (PYP, MYP, IB Diploma). Škola vznikla v roku 1959 a od roku 2005 je po rozsiahlej rekonštrukcii budovy a administratívnych zmenách na svete v súčasnej podobe - ako spojenie GJH a ZŠ Košická.

GJH bolo mojou strednou školou. Najprv som strávil dva roky v národnom programe, neskôr v náročnom programe IB Diploma, ktorý mi otvoril cestu na univerzity vo Veľkej Británii. Pri príležitosti konca tých krásnych štyroch rokov, no predovšetkým pri príležitosti odchodu výnimočnej riaditeľky, p. Munkovej, ktorá túto školu viedla tak dlho ako som ja na svete (1995-2015), som navrhol jednoduchý model SŠ Novohradská (prvý postavený exemplár dostala pani Munková ako darček). Treba však pripomenúť, že nápad nemám z vlastnej hlavy a som zaň vďačný jednému jedinečnému človeku z GJH.

Mierka je zvolená tak, aby model veľkosťou neprekračoval formát A4, no detailnosť textúr a vektorového návrhu umožňuje v ktoromkoľvek momente model zväčšiť a pridať mu množstvo detailov. Podobne je možné upraviť strechu s použitím textúr, aby bola bližšia realite. V neposlednom rade súčasný stav modelu vyžaduje dávku predstavivosti, keďže chýbajú návodné kresby či značenie dielov - pomocou je výlučne ich logické rozloženie na stránkach. Kompletné vektorové súbory a fotografické podklady z celého exteriéru rád poskytnem, pretože nie je isté, či sa k načrtnutým vylepšeniam modelu sám tak skoro dostanem. Verím však, že tento model v každej svojej verzii zaujme predovšetkým terajších a bývalých "GJHákov", ktorí na túto školu spomínajú podobne v dobrom ako ja.


Pozn.: Model som vyrábal vo veľkej časovej tiesni. Navrhnutý bol za dva dni, zlepený za nasledujúcu noc, aby som ho stihol odovzdať ešte pred odletom do Veľkej Británie. Preto mám tak málo dokumentácie zo stavby. Poteším sa vašim postrehom, pripomienkam či fotkám.


Naposledy upravil/-a samo v 05 Jún 2015 22:14, upravené celkom 13 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: SŠ Novohradská (GJH) v Bratislave - 1:530

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 04 Jún 2015 06:52

Ty vole.... Si zabil teraz....
Idem na to! :victory:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: SŠ Novohradská (GJH) v Bratislave - 1:530

Príspevokod užívateľa vasik1 » 05 Jún 2015 12:12

Škoda toho časového stresu. Ja som mal na osliansku školu pol roka. Ako si získal rozmery budovy? Ja som to pracne meral, používal odhady výšok atď.
V linku je aj video (na slovku "tu" z práce na modeli) http://www.zsoslany.edu.sk/papierova_skola.html

Užívateľov profilový obrázok
samo | 28
Príspevky: 621
Meno: Samo
Bydlisko: UK

Re: SŠ Novohradská (GJH) v Bratislave - 1:530

Príspevokod užívateľa samo » 05 Jún 2015 14:02

Trak-Tor: Už sa teším na report, bude to zároveň beta stavba, keďže to moje bolo oficiálne alfa :)

vasik1: Časový stres je sviňa, to hej, ale nik nepovedal, že tomu modelu nedám ešte pár dní a nevytlčiem z neho niečo poriadnejšie. Čo sa týka podkladov, dostal som sa k výkresom z rekonštrukcie v roku 2005, čiže som mal k dispozícii všetky potrebné rozmery na milimeter presne. To bolo ozaj šťastie. Podobne som sa dostal aj na strechu školy, čiže textúry mám úplne na všetko.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: SŠ Novohradská (GJH) v Bratislave - 1:530

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 05 Jún 2015 14:19

Aký je rozdiel medzi tými 2-mi verziami?

Ja som to zažil ešte v iných farbách...
Ale prerábať sa mi to asi nechce.
:wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
skromny | 49
Príspevky: 129
Bydlisko: Bratislava, konecne...

Re: SŠ Novohradská (GJH) v Bratislave - 1:530

Príspevokod užívateľa skromny » 07 Jún 2015 21:48

peknee... ako spomienka na ZS to ide aspon na tlac... a synator si zlepi :)
podpis

Návrat na "Modely od užívateľov // Models from users"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní