XIV OKMK w Przeciszowie 19-21.09.2014

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV OKMK w Przeciszowie 19-21.09.2014

Príspevokod užívateľa pet1972 » 22 Sep 2014 16:48

Otázka č.1: Ak to tam boli naozaj páni z Bumážneho, nezisťovali ste náhodou, že prečo im nejde stránka a ani fórum?

Otázka č.2: Kartonowa kolekcia tam vystavovala takéto niečo:



Čo to na nás chystá??

Edit: Pozrel som si to, tak to vyzerá na domáci PZL.50 Jastrzab, tak ak som sa trafil, tak len prikývnite :wink: a otázka č.ľ je zodpovedaná

Užívateľov profilový obrázok
mar.mod. | 51
Príspevky: 347
Meno: Marián Raček
Bydlisko: Poprad

Re: XIV OKMK w Przeciszowie 19-21.09.2014

Príspevokod užívateľa mar.mod. » 22 Sep 2014 17:16

moje ocenenie:

modely:


Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV OKMK w Przeciszowie 19-21.09.2014

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 22 Sep 2014 20:12

oné, leškokartóny ste mi náhodov neoné?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: XIV OKMK w Przeciszowie 19-21.09.2014

Príspevokod užívateľa braintech » 22 Sep 2014 20:16

toudi_sk napísal:oné, leškokartóny ste mi náhodov neoné?

ale jasne ze ano, 50 sztuk, tak ako sme sa dohodli, mam ich doma v hale :wink:
Stvrtok ak by si mal cestu okolo nasej budovy, mozem zobrat do roboty.

Miro

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: XIV OKMK w Przeciszowie 19-21.09.2014

Príspevokod užívateľa terenkoza » 22 Sep 2014 20:18

halo :victory:

mam napisat, ze v polsku bolo dobre :victory: hadajte z kade dosiel tento prikaz :bad smile:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
Łukasz Fuczek | --
Príspevky: 90

Re: XIV OKMK w Przeciszowie 19-21.09.2014

Príspevokod užívateľa Łukasz Fuczek » 23 Sep 2014 21:18

Witajcie!!!
Pora na podsumowanie XIV Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów.

Do walki o najwyższe trofea stanęło aż 260 modelarzy z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy. Przyjechał również Sprudin z Niemiec;-))

Łącznie na sali Domu Kultury zaprezentowano... 624 modele kartonowe, z których 539 zostało poddanych ocenie. Poziom prac był niesłychanie wysoki, a na uwagę zasługuje fakt dużej ilości modeli najmłodszych adeptów modelarstwa - młodzików.

Jeszcze dzisiaj dudni mi w głowie, a pod prawą łopatką kłuje;-)) Ale już mniej;-))
Nawet nie wiecie jak się cieszę, że mogłem znów Was zobaczyć oraz poznać nowe twarze.
Liczę, że zapewniliśmy Wam wiele atrakcji oraz miłych chwil w Przeciszowie.
Chciałbym serdecznie podziękować sędziom za profesjonalne podejście do oceny modeli oraz moim małym modelarzom z KM Orzeł, którzy dzielnie stawiali kroki podczas przygotowań i realizacji konkursu. Wierzę, że było to dla nich duże doświadczenie. Andowi za pomoc w przygotowaniu nagród. Radziowi oraz Michałowi za pomoc w przebiegu Gali zakończenia.
Osobne podziękowania kieruję do Renaty, który czuwał nad realizacją przygotowań do wystawy "Lancaster walczący" oraz był zawsze osiągalny w sytuacjach ekstremalnych.
Dziękuję wszystkim, którym zależy, aby konkurs w Przeciszowie rozwijał się i promował nasz region!!!
Osobne podziękowania kieruję do Witka Jaworskiego, który wspaniale poprowadził wykład na temat modelarstwa komputerowego.

Dziękuję mojemu serdecznemu przyjacielowi - Piotrowi Forkasiewiczowi - który zaszczycił nas wystawą "Lancaster walczący". Grafika, którą wykonuje Piotr jest najwyższych lotów!!! Dziękuję mu za dobre słowo, a przede wszystkim za możliwość zorganizowania spotkania z Panem Czesławem Blicharskim - bombardierem 300-go Dywizjonu Bombowego Ziemi Mazowieckiej. To ogromny zaszczyt móc poznać i porozmawiać z tak zasłużonym człowiekiem.

Chciałbym podziękować naszym Patronom Medialnym - którzy nagłaśniali nasze przedsięwzięcie jak tylko się dało! Dzięki serdeczne!

Dziękuję również sponsorom, którzy tak licznie odpowiedzieli na moje prośby:
Urząd Gminy w Przeciszowie, Rada Sołecka Sołectwa Przeciszów, LKS Przeciszovia, ZSPiG w Przeciszowie - Podlesiu, OSP w Przeciszowie, OSP w Piotrowicach, wydawnictwo GPM z Łodzi, firma KOMA z Krakowa, Piotr Forkasiewicz z Częstochowy, Pracownia stolarska u Salezjan w Oświęcimiu, wydawnictwo WAK z Wrocławia, wydawnictwo ANSWER z Olkusza, Sigma Broker z Oświęcimia, MASTER MODEL - Piotr Czerkasow ze Szczecina, "Granna" z Warszawy, wydawnictwo AH ze Stegny Gdańskiej, wydawnictwo Sklej Model z Rzeszowa, ORLIK MK z Czańca, wydawnictwo WEKTOR z Franciszkowa, wydawnictwo DOM BUMAGI z Ukrainy, KW Trade z Krakowa, Kartonowa Kolekcja - Paweł Mistewicz z Warszawy, Krzysztof Podgórniak "SZKUTNIK" z Olsztyna, "Moje Hobby" z Wieliczki, wydawnictwo "STRATUS" ze Sandomierza, "SUSUŁ & STRAMA" Architekci z Oświęcimia, "wydawnictwo HOBBY-MODEL" z Oleśnicy, Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, wydawnictwo MODEL-KOM z Leszna, wydawnictwo W.M.C. z Litwy, Art-Grawer z Oświęcimia, wydawnictwo "ORIEL" z Ukrainy, firma "LENIAR" z Rzeszowa, wydawnictwo DRAF-MODEL z Jastrzębiej Góry, "Profil-Plast" z Przeciszowa, Jagello2000 z Ostrawy, wydawnictwo AJ-Model ze Świdnika,

Dziękuję naszemu partnerowi - JAGELLO 2000 - głównemu organizatorowi pokazów lotniczych NATO DAYS w Ostrawie, który wspierał nas na każdym kroku!

Ale przede wszystkim DZIĘKUJĘ WAM - modelarzom, że zechcieliście poświęcić swój czas i przyjechaliście do naszej Gminy. Dziękuję, że Przeciszów jest dla Was ważnym miejscem spotkań i wymiany doświadczeń modelarskich. Wierzę, że nie zmieni się to za rok... gdyż spotykamy się 18-20.09.2015 roku!!!

Tegoroczny konkurs nauczył mnie wiele. Z pewnością wyciągnę z niego wnioski na przyszłość i postaram się robić to, co robię jeszcze lepiej. A jak coś zepsuję to mam nadzieję, że mnie oszczędzicie...;-)
https://picasaweb.google.com/1096364398 ... zeciszowie

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: XIV OKMK w Przeciszowie 19-21.09.2014

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 24 Sep 2014 22:27

Tak, ešte pár slov odo mňa. Aby som to zhrnul:
Jolaus - 2.miesto
braintech - 3.miesto
terenkozovci - 2. a 3. miesto + cena vydavateľstva Answer
HlavaXXII - 2. a 3. miesto
mar.mod - 3. miesto (mar.mod, bol tento rok separé a spravil si rodinný výlet)
Vcelku úspešná akcia. Aj ked všetko mohlo byť inak... Cestou do Poľska sa môjmu Pežotovi utrhol výfuk a tak už v Hlohovci mohlo byť po všetkom. Našťastie Jolaus sa rozhodol ísť do Poľska sám svojim autom, takže sa stal našim záchrancom a to som ho musel otáčať skoro od Trenčína nazad. Takže vdaka patrí hlavne jemu.
Po presedlaní do jeho auta a organizačných zmenách sme sa stretli s druhou výpravou terenkozovcami, ktorí prichýlili serpensa.
Cestou sa už nič vážneho nestalo, odovzdali sme modely, skočili na jedno pivo, druhé už sme nedostali, tak som podľahol neodolateľnej ponuke terenkozu...chceš vino? :P
Z víkendových súťažných dní mi ostal dobrý pocit a chuť do dalšieho lepenia.
Ked budem spomínať na Przeciszow 2014, určite sa mi vybaví skvelá atmosféra v našej minivýprave, serpensove gurmánstvo, nešťastná (ale trpezlivá) čašníčka, ktorá priniesla všetko, čo serpensovi a spol. chýbalo k tatárskemu bifteku, krčmová atmosféra majstrovstiev sveta vo volejbale, terenkozove predajné umenie, terenkozova "ujetosť" (v dobrom :P ), Katarínu, ktorá to všetko s nadhľadom zvládala, Jolausa v pozícii strážneho psa, ktorý vrhal nenávistné pohľady na všetkých, čo sa priblížili príliš blízko k modelom ( máš pravdu, ruky, nohy, šaty, tašky a ruksaky prizerajúcich by mali byť dosť daleko od modelov), braintechovo monštrum, kopec modelov, prednášku, svadobnú hudbu, vdaka ktorej som nevedel od 2.30 spať, ked som precitol, nádherné obrázky Lancasterov, ktoré som videl iba vdaka tomu, že som Lukaszovi s nimi pomáhal pri príprave výstavky, starého deduška, ktorý v Lancasteroch lietal, ktorého som však videl, iba pri príchode a na výstavku úplne zabudol....a určite sa mi vybaví ešte kopec dalších vecí :wink:
Dakujem všetkým, s ktorými som mohol prežiť tento modelársky víkend a hlavne Lukaszovi, za túto skvelú súťaž a jeho prácu pre nás, modelárov. Łukasz, jesteś KING KONGem :P
Teším sa o rok, akurát mám jeden problém...bude treba niečo zlepiť... :wink:

HlavaXXII
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: XIV OKMK w Przeciszowie 19-21.09.2014

Príspevokod užívateľa serpens » 27 Sep 2014 10:36

Zopár

"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: XIV OKMK w Przeciszowie 19-21.09.2014

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 28 Sep 2014 22:01

Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Návrat na "Archiv 2014"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní