Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Za obzorem /6.6. - 14.8.2015 Staré Město/ CZ

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Za obzorem /6.6. - 14.8.2015 Staré Město/ CZ

Príspevokod užívateľa group b » 13 Máj 2015 11:19

Obrázok

Zveme Vás na další zastavení výstavy Za obzorem...
Tentokráte bude výstava trochu jiná.
Co zde můžete vidět ? Více jak 150 modelů majáků, majákových lodí a "jako hosty" modely větrných mlýnů.
Dále pak majákové obrazy složené z puzzle kostek a majákové obrázky vytvořené technikou Decoupage.

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Za obzorem /6.6. - 14.8.2015 Staré Město/ CZ

Príspevokod užívateľa group b » 28 Júl 2015 23:20

Mám nějaké nové fotky, tak hup sem s nima.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Za obzorem /6.6. - 14.8.2015 Staré Město/ CZ

Príspevokod užívateľa Sekerka » 29 Júl 2015 07:56

Vééélmi pekné!!! :victory: Najmä tie "wiatraky"! Už hádam 5x som to otvoril :still dreaming: ! Ale nevidím tam Bukovanský mlýn od O. Hejla. (viem preto, lebo ja ho mám :P ). Majáky samozrejme tiež pôsobivé, ale tak isto tam nevidím majáčik z Ålesundu (aj ten mám, lebo tam švagor robí, a pár mesiacov tam robila aj žena :wink: ) Ale tie mlyny... :dribble:

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Za obzorem /6.6. - 14.8.2015 Staré Město/ CZ

Príspevokod užívateľa group b » 29 Júl 2015 09:02

Máš pravdu, Bukovanský tam není. Není tam proto, že je vedený jako rozhledna , takže je momentálně na výstavě v Lounech. A ještě mám jeden a ten je pro změnu zase v Muzeu papírových modelů v Polici.
A ten majáček bohužel nemám.
U majáků je trochu problém s tím, že jich ve světě stále existuje přes 15 tisíc. Samozřejmě se všechny nedělají, ale například jen modelů japonských majáků existuje přes 200, amerických kolem padesáti, německých možná také tolik atd.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Za obzorem /6.6. - 14.8.2015 Staré Město/ CZ

Príspevokod užívateľa Sekerka » 29 Júl 2015 09:19

Tak to potom ani ten majáčik sem nepatrí. Teraz totiž funguje ako hotelová izba :red: . Viac : https://hotelloppleving.wordpress.com/2 ... t-alesund/

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Za obzorem /6.6. - 14.8.2015 Staré Město/ CZ

Príspevokod užívateľa group b » 29 Júl 2015 10:18

Ale patří. Je to maják ? Je. Hodně majáků už nepracuje jako maják. Například Cape Otway od Shypiardu je muzeum, Old Point Loma od Fiddlerů je taky muzeum, ale ne majáků, ale místního kraje , v Chorvatsku se můžeš ubytovat na 8 majácích a některé majáky byly dříve vodárenské věže a některé majáky jsou dnes vodárenské věže.
Prostě co kdy bylo majákem je pro mě maják.
A navíc sbírám české (a kdyby se povedlo i slovenské) stavby, co vypadají jako maják, ale majákem ve skutečnosti nejsou.
Ze slovenských "majáků" vím o třech


pokud někdo víte o dalším, budu vám vděčný. Určitě se někde u vody najde další, jen ho najít.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: Za obzorem /6.6. - 14.8.2015 Staré Město/ CZ

Príspevokod užívateľa Sekerka » 29 Júl 2015 11:59

No ja som na Slovensku poznal len jeden maják. Motorest Maják v Opatovej pri Trenčíne :haha: ! A kedysi tam niečo ako maják stálo.
http://www.auktiva.cz/opatovska-dolina- ... 29480.html
na tejto pohladnici to vidno.

Návrat na "Archiv 2015"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný