Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

potopenie kriznika hood 22.8. 2015 zilina

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

potopenie kriznika hood 22.8. 2015 zilina

Príspevokod užívateľa Roman » 15 Aug 2015 17:36

22.8.2015.sa odohrá pri Žiline/Mojšová Lúčka/potopenie krížnika HOOD kriznikom BISMARCK.Program pokračuje tankovou bitkou o mesto BASTOGNE.Tanky 1/6.
http://www.randa.sk/www/potopenie-krizn ... -bastogne/

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: potopenie kriznika hood 22.8. 2015 zilina

Príspevokod užívateľa group b » 16 Aug 2015 10:06

V Žilině jsem vojákoval, ale že by tam byla námořní základna, to jsem si nevšiml. Pokud by to ale byla modelářská bitva se vším všudy, tedy s potopením Hoodu, pak to bude velká paráda.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: potopenie kriznika hood 22.8. 2015 zilina

Príspevokod užívateľa Sekerka » 17 Aug 2015 08:32

No já ti nevím! Naposledy keď som tam bol so synovcami minulý rok, nebol som moc nadšený. Plávali tam krásne urobené loďky a hlavne ponorky. Motalo sa to krížom krážom jedno cez druhé, niektoré ťahali za sebou vo vleku taký kontajner s pyrotechnikou (to sa chalanom páčilo ako to búcha :victory: ) a to bolo všetko. Ak to mala biť rekonštrukcia v mierke, tak som bol sklamaný :scorn: . Tá tanková bitka bola o kus lepšie urobená, aj keď nie všetky tanky boli zo západnej fronty. Myslím že tam bola aj T34, odhliadnúc od mierok, ktoré tiež neboli rovnaké. Ale inak pekné! Jeden tank vyzul pás, akože poškodenie v boji, búchalo to tam ostošesť (opäť na veľkú radosť 8 ročných chalanov :P ) a furt tam niektorý z modelárov hučal po nejakom dieťati " tu nemôžeš stáť, lebo sa zoberem a idem domov!" Takže ak od toho čakáš aspoň približnú rekonštrukciu bojov na vode, pravdepodobne budeš sklamaný, ak si ale chceš pozrieť modely vojnových lodí v akcii, tak ťa to celkom poteší. Podobné by som povedal o tankoch (tam bol aspoň náznak rekonštrukcie). Ak by si chcel prísť, daj vedieť, môžme sa tam stretnúť (alebo na večeru niekde v meste, možno by sa pridali aj iný modelári zo Žiliny).

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: potopenie kriznika hood 22.8. 2015 zilina

Príspevokod užívateľa majos » 17 Aug 2015 11:44

Zdar,

Sekerka, asi budem cez vikend "doma". Isiel aby som kuknut, vidime sa?

Co sa tyka modelovosti bitky, tak ano a asi sa to neda lepsie urobit, najma vo vode. Minuly rok som videl velkych RC-karov v Malackach (WWI), a teda poviem Ti, ze len lietali dookola (asi dog-fight:)). Jedine, co bolo realne ked sa vymkol spod kontroly obor (cca 3-4 m rozpatie, nieco ako Vickers Vimy alebo Ilja Muromec ale tusim mal krize, takze asi AEG) a rozmrdal to o zem. To bolo hodne realisticke...:)

M
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: potopenie kriznika hood 22.8. 2015 zilina

Príspevokod užívateľa Sekerka » 17 Aug 2015 15:02

Zdar, kľudne by sme mohli, len neviem či cez víkend nie som v robote. Doobeda sa tu ešte nevedelo a pred chvíľou mi povedali že asi pôjdeme do roboty. Šľak ma ide od jedu trafiť! Minule som ti poslal SS ale nereagoval si, poslal by som aj teraz nech nie som za debila, že ráno sa sľubujem groupB na víkend a nakoniec zostanem v robote :shocked: !

Užívateľov profilový obrázok
Maťo | 48
Príspevky: 82
Meno: Matej
Bydlisko: Bratislava

Re: potopenie kriznika hood 22.8. 2015 zilina

Príspevokod užívateľa Maťo » 31 Aug 2015 22:19

Pozdravujem všetkých vospolok.

Ja som sa bol v Žiline pozrieť a bolo to celkom zaujímavé. Aj keď súhlasím so Sekerkom, že hlavne tá námorná bitka bola podivný chaos. Lode krúžili, lietadlá lietali, dym dymil. Pyrotechniky sa vystrieľalo ako na Silvestra, petardy lietali kade-tade. Ale finále - výbuch munície na krížniku Hood - ten bol vskutku impozantný: všetci onemeli od úžasu, ako to odpálili! Nejaké video som našiel na jútube, pozrite si, aby ste mali predstavu, čo sa dá urobiť s 3/4-ročnou modelárskou prácou: https://www.youtube.com/watch?v=0HbXw1_PbMA.

Pokiaľ ide o modely, pozemná technika bola pekná, aj keď v tejto veľkosti to pre mňa osobne už trochu stráca čaro. Na druhej strane, hýbalo sa to. A keď nakopli tanky, aj zvukový efekt bol autentický. Modelári zručne ovládali im zverené stroje, mne sa páčili hlavne lietadielkári a plachetničkári.

Foto:

***Na viac som sa nezmohol.***

Návrat na "Archiv 2015"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný