Upadok v architekture

Moderátor: HlavaXXII

Užívateľov profilový obrázok
pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Upadok v architekture

Príspevokod užívateľa pesoico » 10 Aug 2015 12:55

Trochu poopravím. Ľudia lepia aj architektúru. Len ju z určitých dôvodov na tomto fóre prestali prezentovať, prípadne už na toto fórum ani nechodia. A dokonca sa aj kreslia a vydávajú modely slovenskej architektúry.

Edit: Oddelene od povodneho vlakna so stavbou - Veterný mlyn - Jalubí /Jan Bláha/ 1:120 [serpens]

Sekerka | 43

Re: Veterný mlyn - Jalubí /Jan Bláha/ 1:120

Príspevokod užívateľa Sekerka » 10 Aug 2015 14:24

Nejak tak som to myslel aj ja. Veď tu pribudne takmer každý deň niečo, ale sú vlákna, kde prispieva jeden člen od začiatku do konca. Nikto nepovzbudí, nikto neinšpiruje nejakou radou, alebo aspoň nepodrípne :bad smile: . Keď som chodieval na české fórum, tam sa žiadna stavba neobišla bez "okecávačiek". Dokonca sa tam kvôli znázorneniu terénu pohádali! :wink: Tu u nás je to vidieť pri lietadlách, technike, autách, ale v architektúre si to uvediem, a zároveň aj ukončím. Podobné to je aj pri vesmírnej technike. Ja by som bol rád keby sa to tu rozhýbalo (inde sa robia paralelky, 24 hodinovky, ...) Aspoň by ma to niekam posunulo, ale keď si sám staviam, stále robím tie isté chyby a nikto ma na ne neupozorní (možno z úcty ku šedinám :P ) tak sa naozaj nikam nepohnem a trápiť sa tu s postupom je naozaj zbytočné. To stačí uverejniť fotku hotového modelu.Tak ako som to robieval pred časom, než ma náš žilinský vedúci nenakriahol fotiť postup. Nie že by to zaberalo nejako veľa času, ale predsa. Za ten čas čo to pchám na net môžem pozliepať aspoň niečo. Ale keď vidím koľko krát bolo to ktoré vlákno otvorené, tak to ľudia čítajú! Tak prečo do prkýnka nikto nenapíše napr. "Ty voe, ty si to ale sprasil! To ja by som to robil takto..." :scorn:
A čo sa týka toho že niekto prezentuje svoju tvorbu na nejakom blogu (alebo na vlastnej stránke či na inom fóre) a na ostatných tu už kašle... Možno ho to tiež deprimovalo, ak písal a neozval sa nikto. Ja za seba dávam "pioniersky záväzok" (pri mojom veku môžem :wink: ) že od teraz budem tu do stavby papuľovať každému, či sa mu to ľúbi či nie! :haha:(okrem tých, ktorý ma svojou prácou zahanbujú). Aj na paralelku by som vyvzval, keby som vedel čo budem robiť najbližšie :red: .
Každý ženatý chlap je povinný hovoriť svojej žene aká je krásna častejšie ako môže! Inak to za neho urobí niekto iný! A rád!

Paly12 | 50
Meno: Vraťo

Príspevokod užívateľa Paly12 » 10 Aug 2015 15:45

OK, tak si dajme paralelku, na niečom sa dohodneme a aspoň niečo konečne dokončím :wink:
Ale až v septembri, resp. keď prestanú horúčavy, lebo teraz máme doma tak teplo, že nemôžem papier zobrať ani do ruky, nieto lepiť.

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa group b » 10 Aug 2015 17:09

Mě tu taky schne herkules jak ho otevřu.
Jak jsem napsal nahoře v nejvyšším příspěvku architektury. Na september se připravte, něco polepíme. :wink:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Daniel | 52
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Daniel » 10 Aug 2015 18:24

Sekerka napísal:Nejak tak som to myslel aj ja. Veď tu pribudne takmer každý deň niečo, ale sú vlákna, kde prispieva jeden člen od začiatku do konca. Nikto nepovzbudí, nikto neinšpiruje nejakou radou, alebo aspoň nepodrípne . Keď som chodieval na české fórum, tam sa žiadna stavba neobišla bez "okecávačiek". Dokonca sa tam kvôli znázorneniu terénu pohádali! Tu u nás je to vidieť pri lietadlách, technike, autách, ale v architektúre si to uvediem, a zároveň aj ukončím. Podobné to je aj pri vesmírnej technike. Ja by som bol rád keby sa to tu rozhýbalo (inde sa robia paralelky, 24 hodinovky, ...) Aspoň by ma to niekam posunulo, ale keď si sám staviam, stále robím tie isté chyby a nikto ma na ne neupozorní (možno z úcty ku šedinám ) tak sa naozaj nikam nepohnem a trápiť sa tu s postupom je naozaj zbytočné. To stačí uverejniť fotku hotového modelu.Tak ako som to robieval pred časom, než ma náš žilinský vedúci nenakriahol fotiť postup. Nie že by to zaberalo nejako veľa času, ale predsa. Za ten čas čo to pchám na net môžem pozliepať aspoň niečo. Ale keď vidím koľko krát bolo to ktoré vlákno otvorené, tak to ľudia čítajú! Tak prečo do prkýnka nikto nenapíše napr. "Ty voe, ty si to ale sprasil! To ja by som to robil takto..." .

Ty voe, konečně to tu někdo napsal nahlas - podepisuji se pod to, a myslím že je to poslední dobou i trend na českém foru. Plno lidí přestalo přispívat, i když je stále člověk na výstavách potkává a to i s novými modely. Prý to ted žije na FB - já ho nemám a dobrovolně si ho ani pořizovat nebudu. Inu je to každého věc, zda si chce o modelařině pokecat i takhle veřejně nebo jen na uzavřených chatech. Já vyrůstal v době, kdy se dalo o modelařině pokecat jen osobně, protože i obyčejný telefon byla docela vymoženost, tak to beru jako takový návrat do minulosti :-(

Sekerka napísal: Aj na paralelku by som vyvzval, keby som vedel čo budem robiť najbližšie .

Paralelky byly svého času docela oblíbené (myslím v architektuře) a věřím, že i dnes by to mohlo být pro řadu modelářů zajímavé - jako oddech od vlastních projektů, pro znovunakopnutí ... Jen musí přijít někdo s jejím vyhlášením - účastníci už se přidají . Když to může fungovat o vánocích na českém DF, tak proč ne i tady :wink:

Ale at jen nespamuju - model se ti povedl a věřím, že popsané trable ti pomohou při stavbě dalších modelů, na které já se moc těším :big smile:

Sekerka | 43

Príspevokod užívateľa Sekerka » 11 Aug 2015 08:48

Ďakujem za pochopenie, keď som to písal som sa obával, že ma všetci odsúdia :bad smile: . Ja stále vychádzam z toho, že ak sa jedno vlákno otvorí cca 500-1000 krát, tak tí ľudia sem chodia napriek tomu že sú trebárs aj v nejakej "fasbúkovej" skupine. Iná vec je ako sa dá vyhľadávať niečo v tom nešťastnom FB (myslím príspevok) ako tu(teda tá praktická stránka veci). A ak sa dajú automaticky skopírovať kontakty z "fajsbúku", možno by sa dali aj nejako skopírovať aj príspevky (ak by ku tomu samozrejme dali súhlas dotknuté osoby, aj keď robiť zálohu nejakého príspevku na inom mieste netu je asi choré). Nemá asi význam ďalej okolo toho "špiritizovať" a treba konať. Možno ak sa to tu rozbehne vrátia sa aj iný, a možno nie :-( . Ak sa konečne rozhodnem do niečoho pustiť, vyzvem aj iných aby sa pridali. Lákajú ma Ginkaku-ji, alebo Kinkaku-ji od O. Hejla, synagóga v Mondorfe (http://www.kallboys.de/synagoge-von-mondorf veľká mierka, jednoduhší model, ale zase "darmowy"). Alebo skúste niekto niečo nahodhodiť! :big smile:
Každý ženatý chlap je povinný hovoriť svojej žene aká je krásna častejšie ako môže! Inak to za neho urobí niekto iný! A rád!

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 11 Aug 2015 13:33

Aj ked to nepatri priamo ku stavbe - to, co tu spominate je hlavne o ludoch a z casti o modeloch. To, ze sa v bojovke viac diskutuje o technikach je sposobene aj tym, ze sa tam viac technik pouziva. Pri domcekoch je to vacsinou o presnej geometrii a kvalitnej retusi. Malo kto prefarbuje alebo patynuje. Mozno je problem aj v tom, ze tato sekcia nema takeho praveho domcekarskeho moderatora, ktory by bol nejakym tym tahunom a rozduchval diskusiu.
Co sa tyka facebooku, tak to je skor o tom, ze ludia potrebuju, aby ich prispveky boli "lajkovane" a ziskat "pochvalu/uznanie" na FB, kde je vela nemodelarov a je to pre nich nico "uzastne" je lahsie ako na modelarskom fore, kde uznanie prichadza az od nejakeho toho levelu.

Chalani, fandim vam, aby ste to tu rozhybali a ak sa vam tu vyprofiluje nejaky ten tahun, rad vam z neho spravim moderatora (ak bude suhlasit).
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Štefan Húska | 36
2K+
Meno: Štefan Húska

Re: Upadok v architekture

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 11 Aug 2015 16:25

Ahojte chwapaki, za mňa môžem napísať že som bojovkár ale pár domčekov na zlepenie mám, nejaké z abc a taký kostolík pre šéfku ako darček a až ich budem robiť tak budú tu určite zavesené aj keby geometria nesedela :wink: mna ale napr. netrápi či si niekto vôbec prečíta čo som načmáral ale fakt si dakedy prídem že trpím samopísaním ale vzľadom na to že bojovka má ešte menej tém ako architektúra, proste bojovkárov a architektárov je celkovo málo a s tým už nič nespravím :-( a však lepíme pre radosť, dakedy dupeme pre radosť :beat plaster:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Sekerka | 43

Príspevokod užívateľa Sekerka » 14 Aug 2015 08:58

Pištík môj nie že by som nejako potreboval aby ma niekto chválil ako som čo-to spravil (na to som dosť hlúpy a sebavedomý :P ), ale keď ti niekto poradí, prípadne upozorní na nejaký vhodnejší postup, posúva ťa to silno dopredu.

A ešte ma napadla jedna vec. Je to skôr návrh pre admina. Kedysi som sa intenzívnejšie venoval raketám a prispieval na jedno americké fórum (v tom európskom som sa nevedel nijako zorientovať :red: - čo hovorím - hlúpy a sebavedomý :big smile: ). Keď z rôznych dôvodov som všetky projekty čo som mal rozrobené zlikvidoval a prestal prispievať, prišla mi ss od admina, či sa mi niečo stalo, či nepotrebujem s niečím pomôcť, (hoci aj v súkromnom živote). Mňa osobne to vtedy veľmi potešilo. Možno keby sa oslovili tí čo prispievali aspoň hotovými modelmi že by to viedlo ku niečomu.
A možno by sme naozaj niekomu pomohli :-(

Sumec | 25
Meno: Adam

Príspevokod užívateľa Sumec » 14 Aug 2015 19:33

No ak môžem povedať za seba, tak ja osobne architektúru nesledujem skoro vôbec. Ale na vine nie ste Vy ale ja. Lepíte pekné modely ale ja som akosi neprišiel na chuť architektúre a príde mi blbé aby som niekomu do toho kecal keď sám neviem ako by som to zlepil :confuse: A tiež som ešte nováčik a nemám čo do toho moc povedať :P

A je škoda, že sa to z časti presunulo na FB a neviem teda ako je to teraz na českom fóre lebo to nesledujem ale možno prešli ľudia tam kvôli tomu že je tuto tak trocha mŕtvo. Ja som teraz tiež pridal na FB do skupiny jednu fotku Tatry, ktorú teraz staviam a v komentári som pridal link na moje vlákno. Ale išlo mi skôr o úmysel prilákať nových ľudí na fórum, lebo mám pocit že sú tam ľudia, ktorý tu niesu ale modely lepia a je škoda že ich neprezentujú tu ale na FB. Lebo pravdu povediac keby som aj chcel na FB nájsť predchádzajúci príspevok daného modelára na jeho model tak zabijem čas akurát tak rolovaním stránky dole :beat plaster: a tuto je to pekne prehľadné a ľahšie sa vrátim k niečomu ako tam. A ani nehodlám nejako pokračovať v prispievaní na FB lebo viac ma poteší pochvala, rada či aj kritika od Vás tu na fóre ako aj od nemodelárov na FB.

Dúfam, že som nikoho mojím príspevkom neurazil.
Na stole: KV-2 /free/ 1:25, Jak-3 /Orlik/ 1:33
Hotovo: LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Návrat na "Diskusie - architektúra"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný