Upadok v architekture

Moderátor: HlavaXXII

Užívateľov profilový obrázok
pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Re: Upadok v architekture

Príspevokod užívateľa pesoico » 20 Aug 2015 22:32

Za mňa hovorí moja práca. Práca pre ľudí, ktorým sa papierové modely páčia. Práca pre deti, ktoré sa snažím dostať k papierovému modelárstvu. Práca pri propagovaní papierových modelov a papierového modelárstva. Ale o tom Vy nič neviete.

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa group b » 20 Aug 2015 23:02

pesoico napísal:Mestská veža je už dlhšiu dobu vypredaná. to som aj napísal. Takže ja som hajzlík, ktorý vydáva modely a nechce ich predávať? Choré, choré, choré. Zachraňujte s Fitom modelárstvo. Ja končím. Nie s modelárstvom, ale s takými ľuďmi, ako ste Vy.

Mě si neodepsal ani na jeden dotaz ohledně modelů, který jsem ti poslal. Pokud stejně jednáš i s kolegy ze Slovenska, nedivím se, že to tu dopadlo, jak dopadlo.
A máš pravdu, nikdo tu o papírovém modelářství nic neví, nikdo ho nepropaguje třeba tím, že dá fotky na toto forum a když si pak v google zadáš třeba název kostela, že se ti objeví ten slepený model na tomto foru, nikdo nepořádá výstavy, soutěže atd.
Mimochodem Trnavská mestká veža je 6 měsíc vystavená na výstavách v ČR a ještě jí další tři měsíce čekají. A na rok 2016 už je slíbená na dalších 7 měsíců. Je to malá propagace, uděláš větší ? Třeba jo.
A nikdo z modelářů neukazuje modely dětem, nevede žádný kroužek a neradí jim, jak ten či onem model slepit.
Ale vrcholem je tvrdit, že děláš práci pro lidi, kterým se papírové modely líbí. Ale to jsou jen ti, které tak označíš, ne ty z fora, co tvojí práci "znevažují". Nebo to špatně chápu ? Tady se nikomu papírové modely nelíbí ? Tak to jsem si asi spletl stránky, já myslel, že jsem na foru papírových modelářů.
No nevadí, já se s tím nějak vyrovnám a budu na těchto stránkách i dále navštěvovat papírové modeláře, co rádi lepí papírové modely. A věřím, že tu mám přátele, kteří mi případně seženou nové slovenské modely, když pro vydavatele patřím mezi ty zavržení hodné.
Tož pánové, není lepší stříhnout do kusu papíru než takovéto diskuse?
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

petopato | 47
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 21 Aug 2015 17:49

pesoico napísal:Za mňa hovorí moja práca. Práca pre ľudí, ktorým sa papierové modely páčia. Práca pre deti, ktoré sa snažím dostať k papierovému modelárstvu. Práca pri propagovaní papierových modelov a papierového modelárstva. Ale o tom Vy nič neviete.

Vydal si sa cestou, o ktorej ti viacerí dopredu vraveli, že je zarúbaná, nedal si si povedať a teraz kopeš okolo seba. Ja som si nekúpil ani jeden tvoj model, lebo architektúru nelepím, dokonca tam skoro ani nechodím.Áno viem, vydal si aj Aviu, ale to je len štýl ABC, nič pre mňa... Môžeš o Fitovi vypisovať hocijaké nezmysli, tu ti na to nikto neskočí. Niekoľkokrát som si cez neho aj ja objednal z poľska a poslal som mu na účet aj nejaký ten cent navyše a aj ten skončil nakoniec na bankovom učte fóra, takže tak.
Obrázok

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 22 Aug 2015 08:25

Nekopem okolo seba. Vyjadril som svoj názor. Netvrdím, že každý modelár teraz musí kupovať moje modely. Ja ich vydávam pre ľudí, ktorým sa to páči. Modely sa predávajú v Trnave. Modely sa predávajú v čechách. Ale aj inde. Ak by som mal vydávať modely pre modelárov z Papermodelers, tak som skončil hneď pri prvom modely. A Fita som spomenul až po jeho arogantných ironických narážkach. A stále ma utvrdzuje v tom, čo si o ňom myslím a čo som tu napísal. A priznám sa, zo začiatku som ho aj ja obdivoval. To je tak všetko. Inak Avia je už skoro vypredaná, všetko sa predalo v zahraničí. Najmä v čechách. Takže nie som odkázaný na takých, ako si Ty. Ani to pre takých nerobím. Kto chce, ten si môj model kúpi, kto nechce, nekúpi.

petopato | 47
Gulášmajster!
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 22 Aug 2015 12:09

Podľa mňa si zbytočne zatrpknutý. Nechceš pochopiť jednu vec: ja som nie preto nekúpil tvoje modely, lebo ty si Pišta Posinger, ale preto, že ma neoslovili a tak je to asi z každým, kto si ich nekúpil. Keď tu budeš dookola nadávať na členov fóra akí sú chrapúni, lebo si tvoje modely nekupujú, nič sa nezmení, len všetci budú čakať kedy už konečne naplníš svoj sľub a nadobro tu skončíš, lebo koľkokrát sem niečo napíšeš, vždy len o tom ako sme všetci proti tebe zaujatí a podľa mňa si to len zle vysvetľuješ...
Obrázok

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 22 Aug 2015 12:58

Ja nie som zatrpknutý. Len som na niektoré veci nasraný. A architektúru som začal vydávať preto, že mi chýbali slovenské modely architektúry. Som si vedomý, že Košičan si nekúpi trnavský kostolík. Jedine, že by bol blázon do papierových modelov a do architektúry. Tak isto, ako si to nekúpi bojovkár, alebo lietadielkár. Preto ani nevydávam modely z Košíc, alebo z Trenčína, lebo na fóre by som toho moc nepredal a na tieto mestá nemám taký dosah, aby to predávali priamo tam. A znovu opakujem, nenadávam na členov fóra, že sú chrapúni, lebo nekupujú moje modely. Povedal som svoju mienku len o jednom členovi fóra a za tým si stojím. Aj to, že viac škodí papierovému modelárstvu, ako mu pomáha. Nie členom fóra, pre ktorých je tzv. záchrancom. Pre papierové modelárstvo, ako celok. A tiež je pravda, ako sú niektoré akcie niektorých ľudí ignorované. Spomenul som vyššie. A na tomto sme sa zhodli viacerí, nie je to len môj názor. Samozrejme, že sa nikoho nedá nútiť, aby sa niekde zúčastnil, ale vďaka tomu papierové modelárstvo upadá. Možno Vám je to jedno, iným to zasa jedno nie je. Možno Vám stačí Nitra a hvezdáreň. Vidím, že tu sa s niektorými ľuďmi nikdy nepochopíme. Akceptujem to. Ale preto netreba zosmiešňovať a ironizovať ľudí, ktorí majú záujem o papierové modelárstvo a jeho napredovanie.

mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mimapnd » 22 Aug 2015 13:36

Ak by aj cesky vydavatelia premyslali systemom modelujem iba domceky z mojho mesta, tak Oravsky hrad, Strecno, Trosky a Lietava a aj vela ceskych modelov by sme asi nikdy nevideli a mozem povedat, ze nie len oravcania si kupili Oravsky hrad.
Teraz:
Pred: Zeriav Ganz, Fordson F Road Roller, Fordson F Snowdevil,
Po: nejaky divny Fordson.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

petopato | 47
Gulášmajster!
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 22 Aug 2015 15:39

Presne toto som chcel napísať aj ja. Myslím, že je chybou, že vydávaš len modely z okolia TT(ja som to doteraz ani nevedel). Keby som bol domčekár, tak by som staval do radu všetko, čo sa mi zapáči, alebo čo by som bral ako výzvu.
Obrázok

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 22 Aug 2015 20:56

Tema sa ma venovat upadku architektury tu na fore, tak sa pokuste drazat topicku. Dakujem.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 22 Aug 2015 21:03

Môj v poradí už piaty príspevok sa nezobrazil. Nemám chuť ani náladu ani nič ostatné, aby som sa opakoval, prípadne obhajoval a písal názor. Nemá to tu význam.

Návrat na "Diskusie - architektúra"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný