Upadok v architekture

Moderátor: HlavaXXII

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Re: Upadok v architekture

Príspevokod užívateľa group b » 22 Aug 2015 21:32

Ondra Hejl bydlí v Neratovicích v ČR a vydává japonské hrady. Milan Bartoš v Dukase vydal modely slovenských rotund.
To není o tom, že by si nikdo, kdo není z okolí nekoupil model konkrétní architektury. Proč já mám Trnavskou mestskou vežu, Vežu zo Staré Turé nebo bránu v Modre,vysílač Kamzík, bratislavský most atd. Ani na jednom místě nebydlím a dokonce jsem tam nikdy nebyl.
Jsem registrovanej na ParerModelers.com Němec nebo Rakušan tam staví jeden model za druhým od R.Vyškovského nebo O.Hejla. Kdysi tam nějaký český model stavěl Angličan a tuším i modelář z JAR. Není to o regionu, je to o zajímavých modelech. Na Slovensku je jistě dost krásných staveb, které by stály za zpracování.
Jenže ty ses rozhodl, že budeš vydávat jen z okolí , čímž si značně snižuješ možnosti a že díky osobnímu problému s jak píšeš jedním člověkem dále zavíráš ty vrátka směrem k dalším členům fora, tedy i těm, co staví architekturu.
A to je jeden z důvodů úpadku architektury na tomto foru. Pokud si budete dělat naschvály přes net, přenesete problém na modelářskou veřejnost a to se následně odrazí v návštěvách, nebo naopak ignoraci modelářských akcí. Zkuste to brát takto :
stavím modely, je to můj koníček.
vydávám modely, vydělat se na tom nedá, takže je to můj koníček.
Koníček je něco, co každý z nás dělá pro radost, odreagování od práce, stresu,třeba manželky atd. Koníček není povinnost nebo nutnost, koníček je dobrovolná aktivita každého jedince.
A nejde ho vnutit někomu jinému. Jestliže mě baví stavět majáky, nemohu po nikom chtít, aby nestavěl kostely, ale stavěl jako já majáky. Stejně tak nemohu chtít po vydavatelích, aby vydávali majáky nebo po pořadatelích soutěží, aby vyhlašovali speciálku na majáky. Prostě je to moje volba, tu jsem si sám zvolil a sám si nesu důsledky této volby.
Pokud bude chtít pesoico vydávat jen modely ze svého okolí, je to jeho volba a nikdo mu nemůže nařídit, aby konal jinak. Sám se rozhodl, sám si ponese důsledky ať už v dobrém či špatném.
A stejně je to s prezentací na foru. Jestliže je to hlavní slovenské forum pro papírové modely, pak mi řekněte, kde jinde chcete své modely ukazovat, když ne doma. Ale opět je to Vaše vlastní volba.
Zkuste se tedy oprostit od emocí a zamyslet se nad tím. Znám spoustu lidí, co své modely někde prezentují, ať jsou to fora, výstavy, soutěže, ale znám také lidi, co si staví pro své potěšení a nikdy nikde na foru či akci nebyli. Ti první mají možnost získat informace, jestli to či ono dělají dobře, nebo naopak špatně, ti druzí tu možnost nemají .
Když na počátku této diskuse napsal Sekerka, že úpadek vidí v tom, že mezi modeláři není diskuse, měl pravdu. Vše ostatní už je jen zbytečné handrkování.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

petopato | 47
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 26 Aug 2015 21:33

Otvoril som si dnes večer neprečítané príspevky a z 9 tém tam boli 4 z architektúry. Myslím, že o úpadku nemôže byť ani reč. Pesoico len preto písal o úpadku, lebo inde asi nechodí a nevie, že ani inde sa toho moc nedeje...sám mám obdobie, keď o lepení ani len neuvažujem, lebo aktuálna mám trochu viac starostí ako bežne...
Obrázok

terenkoza | --
2K+
Meno: marek

Príspevokod užívateľa terenkoza » 26 Aug 2015 21:43

Halo :victory:

Bohaca, kto mate zdravy rozum a moznost, tak tieto kydy zmazte aj s celym vlaknom!!!
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 26 Aug 2015 22:21

ty to čítaš? si normálny? ja to odklikávam, že prečítané a cajk, dokonca ani nemám šajn, o čom sa tu točí a som tomu kua rád,
akurát ma zaujímalo, čo k tomu máš ty :D :D :D
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Filip.TO | 32
Meno: Filip

Príspevokod užívateľa Filip.TO » 27 Aug 2015 13:09

To je paráda, sa smejem lebo som otvoril toto vlákno lebo som bol zvedavý čo k tomu povie Toudi :)
Hotové: BMW M3 GTR /W.M.C./ 1:25 Wirbelwind /GPM 284/ 1:25
Na stole: MPR + scratch 1:140
Pozastavené (do času): Aston Martin DBR-9

vasik1 | 40
Pán učiteľ
Meno: Peter Vasaráb

Príspevokod užívateľa vasik1 » 27 Aug 2015 13:29

Výborne chlapi! Už chýba len výzva pre všetkých členov fóra, ktorí nemajú čo k tomuto vláknu povedať a nesledujú ho, nech to sem pre istotu napíšu, aby to každý vedel. :doubt:
Edit: i keď určite oľutujem, že som sa ozval :beat plaster:
vasik nie je vašík!

serpens | 35
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 27 Aug 2015 13:47

Nic nelutuj. Je to diskusne forum. Radsej tu budem mat par "zbytocnych" komentov, ktore su aspon vtipne a trochu to tu odlahcili. Tema zostava otovrena. Architektura sa o cosi rozbehla, otazne je ako dlho to vydrzi. Teraz treba zalozit temu "Upadok v bojovke" :D
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

terenkoza | --
2K+
Meno: marek

Príspevokod užívateľa terenkoza » 28 Aug 2015 08:38

Halo :victory:

Cerveny prepac, teraz robim lokomotivu a stefan huska to uz krajsie nevie :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Off topic: joke ofcourse
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

viktor | --

Príspevokod užívateľa viktor » 28 Aug 2015 10:18

Je mi z Vás zle, z niektorých reakcií vidno, že toto nie je diskusné fórum, keď namiesto vypočutia s pokusom porozumenia je Vám dotyčný len na smiech, prípadne ho len "trpíte" aby ste sa mohli hrať na diskusné fórum... Pritom ten človek do rozvoja modelárstva niečo investoval (času i peňazí, aj keď si mohol doma v tichosti lepiť, chcel aby z jeho práce mal radosť aj niekto iný) a aj keď to nie je Vaša parketa, nejaký rešpekt si zaslúži, a to aj vtedy, ak s ním nesúhlasíte.
A trošku k téme, ja sa tomu úpadku nedivím, sú sekcie, kde to žije a sú sekcie, kde je živo. Živosť však vyplýva z toho, že tu je jedna skupinka, do ktorej buď zapadnete alebo nie. Ak zapadnete, ste niekto a ste super, máte reakcie, a keby niečo postavia sa za Vás (prípadne si kopnú s Vami), ak nie, ste nikto a nikto o Vás ani neškrtne. A väčšina domčekárov patrí skôr do druhej kategórie.

Štefan Húska | 37
2K+
Meno: Štefan Húska

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 28 Aug 2015 10:53

Viktor, ja si vôbec nemyslím že by tu bol úpadok a už vôbec nie, že by tu boli nejaké skupinky obľúbených a kopajúcich alebo neobľúbených a okopávaných :shocked: táto téma zavčala na "záchranu" architektúry a niekto sem prišiel a nadával :confuse: ak by môj najlepší kamarát tutaj nadával tak ho za to sprdnem ako sopľavé decko aj keby vydal všetky modely vo vesmíre, jednoducho toto sa fakt nerobí a budem vždy proti tomu a ak to niekto považuje za kopanie tak nech. Okrem toho toto fórum čítajú aj deti a začínajúci modelári a mi starší im máme ísť príkladom a pomôcť im ak niečo nevedia, väčšinou to odkukajú sami čo mateší ale nadávku tu nikto čítať neprišiel, toho majú v škole na dennom poriadku dosť.
Marek lokomotívu nechaj tak a hybaj dáky panzer lepiť nech tam niesom sám :beat plaster:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Diskusie - architektúra"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný