kom | Komentáre a Návrhy // Comments & Suggestions

Užívateľov profilový obrázok
Challenge'16 | --

kom | Komentáre a Návrhy // Comments & Suggestions

Príspevokod užívateľa Challenge'16 » 06 Dec 2015 23:08

Komentáre a Návrhy

Keďže do otvorenia súťaže sú ostatné vlákna sprístupnené len na čítanie, pripravili sme toto vlákno, kde možete písať svoje komentáre a návrhy.
Comments & Suggestions

As the threads are available only for reading by the time the competition starts, we have created this thread for your ideas, comments and suggestions.

sony | 32
2K+
Meno: Martin Seemann

Re: kom | Komentáre a Návrhy // Comments & Suggestions

Príspevokod užívateľa sony » 08 Apr 2016 10:32

toto sa mi veľmi páči!
len som to námatkovo prebehol a viackrát sa tu opakuje pravopisná chyba modelmY.. Miro prosím oprav to

a v bode číslo 3. pri Základných pravidlách, by bolo dobré spomenuť aký starý model sa môže súťaže zúčasniť.
Môže to byť 3ročný model?
Musí byť jeho stavba začatá a skončená v termíne súťaže? (od 26.4 do 29.8)
Môže byť jeho stavba začatá pred začatím súťaže (pred 26. aprílom), ale musí byť dokončená pred skončením súťaže (do 29.8.) a tak sa zúčastniť?

ak ma ešte niečo napadne, tak doplním.
BULLDOGFEST X. ročník 21. máj 2016
Papierový člen plastikového klubu

serpens | 33
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 13 Apr 2016 07:48

Ahoj Mato,

Diki, poopravujem ked sa tomu budem najblizsie venovat (cas sa krati). Co sa tyka modelov, je to ako bezna sutaz, takze hoc aky model, nemusi byt z fora moze byt dokonceny hoc kedy pred ukoncenim sutaze... Proste vyber najlepsie co mas, nafot a ide sa.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa group b » 22 Apr 2016 22:33

K pravidlům :
7.1 | Kažý súťažný príspevok musí obsahovať po 5 obrázkov z každého typu A, B a C (pozri bod 8).
8 | Typy súťažných obrázkov
8.1 | Typ A - Celkové náhľady na model (pohľad z hora, z boku, z predu, ...).
8.2 | Typ B - Detailné pohľady (rôzne druhy detailných fotiek pre lepšiu predstavu o zložizosti).
8.3 | Typ C - Umelecké pohľady/diorámy (fotografie modelu zasadeného do krajiny a podobne).
Takže pokud to vezmeš doslova, bude 5 fotek obsahovat pohled z hora, boku, zpředu,1 detail a 1 uměleckou. U všech přihlášených modelů. Jinak jejich autoři poruší podmínky. Je to tak ? Nemůže tam být nikdy pohled zezadu ani víc detailních fotek. Tak to stanový pravidla.

7.3 | Súťažné obrázky musia byť nahraté na fórum a nesmú sa opakovať.
Zde by to také chtělo upřesnit. Podle tohoto pravidla obrázek, který autor použije u svého dokončeného modelu nesmí použít zároveň u toho samého modelu přihlášeného do soutěže. Nebo smí ?

5.1 | Súťažné príspevky musia byť vyplnené podľa šablóny stanovenej pre súťaž.
Šablona je, nebo teprve bude ?
6.2 | Súťažiaci musí v každom príspevku uviesť krajinu a vekovú kategóriu.
Věkové kategorie nejsou nikde napsány. Pokud platí stejné kategorie jako na soutěžích, může se přihlásit někdo, kdo na soutěže nechodí. Kdo je pak ještě žák a kdo je ještě junior. A nebude i kategorie důchodci ? :haha:

To je zatím vše, co mi napadlo. Jinak jsem zvědav jak se to rozběhne.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

serpens | 33
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 23 Apr 2016 00:15

Ahoj Tomas, vdaka za postrehy. Pridavam vysvetlenia.

7.1 - myslene to je samozrjeme 5 z kazdeho typu, cize 5x3=15ks fotiek, pricom 5 ma byt celkovych nahladov (najlepsie kolmych), 5 detailov (lubovolnych) a dalsich 5 "umeleckych", ale mozem to skusit prestylizovat, aby to bolo zrejmejsie.

7.3 - ak splna vsetky ostatne podmienky, tak moze zrecyklovat foto. dolezite je aby bol model nahraty priamo cez nas uploader, aby sa zobrazoval v lightboxe (to vyskakovacie okno s fotkami). "nesmu sa opakovat" - v zmysle nesmie nahrat viac krat tu istu foto (aby bola kazda ina)

5.1 - bude, ked zacne sutaz

6.2 - kategorie budu zrejme len dve junior (do 18) a senior, bude to na vyber v sablone, ale je pravda, ze by sa to malo ozrejmit

Skusim tie pravidla este potunit, len momentalne bude treba dokoncit surnejsie veci. Kazdopadne v daka a hadam som dostatocne ozrjemil.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Vojta Č. | 39
Meno: Vojta Čaban

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 05 Sep 2016 23:15

Tak jsem to zkusil. Pár postřehů (jo, měl jsem do toho vrtat dřív) - Překlepy v angličtině Owerall -> Overall, Artostical -> Artistical.
Bacha, je to strašně háklivý na speciální znaky! Naprosto jsem to rozložil tím, že jsem tam napsal kousek textu v kulatých závorkách :/
Tak to jenom na omluvu, proč tam je ta první odpověď. A podivný je, že se to na mě tváří, že ta druhá správná by smazat šla...

serpens | 33
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 11 Jan 2017 23:36

Vdaka Vojta, tento prvý pokus nám očividne nevyšiel, ale zatiaľ to nevzdávame. Skúsime tomu spraviť nejaký ten spinoff keď na to opäť príde čas. Akékoľvek postrehy sú aj naďalej výtané.

Návrat na "kn | Komentáre a Návrhy // Comments & Suggestions"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný