Lavockin La-5FN /Modelik/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lavockin La-5FN /Modelik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 29 Jan 2012 19:34

Pekne ti to ide! Len vydržať a bude z toho parádny kúsok!
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 842
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Lavockin La-5FN /Modelik/ 1:33

Príspevokod užívateľa balu11 » 30 Jan 2012 00:06

Začíná se to pěkně rýsovat, já vždy a znova obdivuji, jak dokážete tvarovat tak složitý tvar z papíru jakým je bezpochyby drak letounu, a ještě jako čistou stavbu. Jde ti to fajnově, tak držím palce. :wink:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: Lavockin La-5FN /Modelik/ 1:33

Príspevokod užívateľa laki » 26 Máj 2012 20:35

malilinky progres... spachal som kabinku pred nejakym casom... siel som podla navodu myslim ze p.Dostala... ale nejak to nevyslo. Vyrezanie ramu nebolo najpresnejsie. Horsie ale je ze mi to ako celok nesedi na trupe... neviem to nijak rozumne napasovat. Riesenim by bolo rozdelit to na tri diely, ale stredna cast prekryva zadnu cast... chlopi poradte co s tym


Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Lavockin La-5FN /Modelik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Roman » 27 Máj 2012 10:44

co keby si rozdelil kabinu a spravil ju otvorenu,akoze pilot zachvilu pride.mne osobne sa paci kamuflaz sovietskeho esa popkova z nakreslenou hlavou tigra na motore.

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lavockin La-5FN /Modelik/ 1:33

Príspevokod užívateľa pet1972 » 27 Máj 2012 11:11

A ja by som už najradšej videl kamo Stehlíkovej lavočky, alebo hociktorú inú zo Zolnej :wink:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lavockin La-5FN /Modelik/ 1:33

Príspevokod užívateľa serpens » 19 Aug 2012 12:37

Mal si to predtym impregnovane? A skusal si to tvarovat na gume. Pripadne spravit kopyto a nechat si u ivanta spravit kabinku.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: Lavockin La-5FN /Modelik/ 1:33

Príspevokod užívateľa laki » 02 Sep 2012 20:41

diely kabinky som mal naimpregnovane lakom zo zadnej strany, potom prebrusene. este vela vody dunajom pretecie kym tomu pridem na klb. vo finale to asi skonci s kabinou prekrytou nejakou plachtou.

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: Lavockin La-5FN /Modelik/ 1:33

Príspevokod užívateľa laki » 10 Sep 2012 09:25

zlepena kostra kridla, na obsivku som este nemal odvahu, nasucho prilozene k trupu



vyskovka, pekne som sa zapotil, lietadla su vysoka skola ohybania papieru. dovrzal som tu sivu cast kam sa ma vlozit pohybliva cast vyskovky. malo to byt zapustene zhruba 1mm dovnutra, aby bolo kam vlozit kridelko



imitacia motoru, valce lepit nebudem, nic z toho nebude v zavere vidiet. kuzel zvnutra natrety ciernou temperou, motorova cast je oblozena ciernym papierom.



a detaily trupu, zvolil som nestastny postup, lepil som to po segmentoch (rebro,obsivka, rebro) a nasledne pospajane. spravny postup bude nalepit pasik na rebro a na to jedno napasovat obsivku. vrchne viditelne casti su este ako tak v poriadku, ale spodok je uplne ze vhodny na maskovanie


Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lavockin La-5FN /Modelik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 10 Sep 2012 21:42

Nuž škoda tých medzier. Ale aspoň si sa ničo naučil, či?
Len to pekne dotiahni do konca. Držím palce. :wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: Lavockin La-5FN /Modelik/ 1:33

Príspevokod užívateľa laki » 11 Sep 2012 08:38

No je to skoda, netusil som ze lietadla su take narocne na presnost. Zlate BTR, krabica na krabici a sama hrana :)
Vcera dalsi kiks, vlepil som motor do trupu, nechal trochu zaschnut, trup som odlozil nalezato a pri rannej kontrole som zistil ze motor nebol uplne zashcbuty a vlastnou vahou sa sklopil asi o militer a je uplne vyoseny. Takze uz to definitivne beriem ako cvicne-pokusny model.

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní