Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

P-39 Airacobra /Halinsky/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

P-39 Airacobra /Halinsky/ 1:33

Príspevokod užívateľa majos » 17 Feb 2012 23:07

Zdar,
Tak zacnem netradicne. Uz na to nejaku chvilku robim, a rozhodol som sa napriek vsetkemu to sem zavesit.
Ale zacnem to takou hadankou? Aka masina to moze byt (Sasko inac moze tusit, lebo tie naboje som brusil na plazi co si ma viezol na letisko :) A este Hlava moze mat tusaka...

Cez vikedn doplnim nejake dalsie foto, ale som zvedavy kto to trafi (je to vcelku lahke lebo je to stroj s takou zvlastnostou). Uz nejdem dalej nahovarat. Schvalne som to inac urobil tak hrozne aby sa to horsie hadalo, tak prosim nekamenovat.
Zdar, M.
Naposledy upravil/-a majos v 18 Feb 2012 15:49, upravené celkom 1 krát.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ze co/halinsky/1:32

Príspevokod užívateľa pet1972 » 17 Feb 2012 23:18

Žeby Kamov 5O Hokum? čo som vyhral? :haha:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder | 41
Príspevky: 153
Meno: Marián Dragošek
Bydlisko: Toporec / Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ze co/halinsky/1:32

Príspevokod užívateľa sidewinder » 17 Feb 2012 23:35

V cumaku to nema motor, symetricky zuzujuci sa predok, + zrejme 37mm kanon v nose..
Moj prvy typ je P-39 Aircobra.

Užívateľov profilový obrázok
sasko | 49
Príspevky: 106
Bydlisko: Grinava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ze co/halinsky/1:32

Príspevokod užívateľa sasko » 18 Feb 2012 12:27

:) :)
jasne majo pamatam :)

ja viem co to je ale necham nech si zahadaju aj iny.....

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: P-39 Airacobra/Halinsky/1:33

Príspevokod užívateľa majos » 18 Feb 2012 16:04

Zdar,

Tak sidewinder to pekne vystihol. Az mi to pripomenulo moj oblubeny film: to ty noziska, to ten krcisko, to musi byt Airacobra:)) Ale ako zatazenemu na vrtulniky by sa mi aj Hokum pacil. Ten mam v sade plastackych helikoptvor, musim aj tam uz trosku pohnut. Inac, Halov Hokum by mohli spravit reediciu ako Hinda a ten by som si kupil.

Inac tuto partiu som robil nanovo, a kedze toto je stara fotka uz je stav trosku zmeneny (ale myslim ze na pobavenie a hadanie bola OK). Najprv som tu farbu miesal ale nesedela uplne dobre a taktiez som ju stetcoval. Takze uz to mam prerobene, v surfe a odtien farby kupeny lepsi. Aj tie tlakove flase som prerobil. A uz to budem radsej striekat.

Tak nejake fotky z vyroby toho kanonu (to musel byt slusny rachot). Naboje by som teraz robil inac, vcelku z jedneho kusu, takto som vlastne tie spicky nasuval do nabojnic. Prplacka a lahko sa ta nabojnica premackne. Aj ten perforovany kryt by sa dal nahradit fotoleptanym od Extratechu (napr.) ale takto to mam aspon z papiera.

Co sa tyka modelu, tak chcem spravit ero na stojanke s rozpitvanymi krytkami, bo sa mi ta ruska kamo ale vobec nelubi.

Tak mi drzte palce.
Zdar, M




Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
papierovy zralok | --
Príspevky: 342
Meno: Michal
Bydlisko: Bratislava

Re: P-39 Airacobra/Halinsky/1:33

Príspevokod užívateľa papierovy zralok » 18 Feb 2012 16:27

Drzime, drzime. Ako to je s presnostou? Predsa je to tusim trochu starsi model, aj ked Halinski. K predlohe mam specialny vztah, kedze to bol prvy plastovy model, co som zlepil ako maly sopliak (podla toho to aj vyzeralo). :haha:
Zaciatocnik, vdacny za kazdu radu.

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: P-39 Airacobra/Halinsky/1:33

Príspevokod užívateľa sony » 18 Feb 2012 18:15

škoda, že si nemôžem aj ja zatipovať.. :haha: .. chcel som si podla foto kobričku tipnúť.. a už je to vyzradené
budem pozorne sledovať... už len to čo tu máš sľubuje skvelý výsledok :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: P-39 Airacobra/Halinsky/1:33

Príspevokod užívateľa majos » 19 Feb 2012 17:42

Zdar,
Sony: no uz to malo cez 100 zhliadnuti, tak som myslel ze to hadanie moc nezaujalo (spravme anketu na tipy modelov ktore by mohli vyjst-teda ktore by sme si priali, co?-ja som za pekneho Tempesta od Hala) a navyse hned druhy tip bol dobry tak som nechcel aby to bolo tajomne ako hrad v Karpatoch:)

Zralok: model to nie je az tak stary, myslim ze to bol taky kvalitovy zlom u Hala. Aspon som to ja tak vnimal.

Inac doplnim nejake veci z interieru, nie nelepim tak rychlo ale su to starsie fotky, kedze robim tak priebezne viac veci.

Skoda ze som pre palubovky kupil az potom dekaly pristrojov, uz sa mi to nechce prerabat. Tak isto som sa hral s vlastnym upinacim pasom (podla Eduardovej sady som sa snazil napodobit cely system) az som sa nahneval a kupil sadu od HGW. Myslim ze si treba zlahcit taketo veci (prave dumam nad novym odliatkom R-2800 pre P-47 a aj ine stroje, ktory je fakt bombovy a najnovsie aj s komplet loze, sice pre 1/32 ale mozno by mi tam sadol. Alebo urobim jeden valec a naodlievam ho este 17-krat.... A este by sa dali pouzit resinove odliatky kolies, usetri to kopec roboty a navyse kvalita je to neskutocna.

Takze niektore casti su len nasucho prilozene, a ta retus sa strati na tychto dieloch v kabine, takze o tom nikomu nehovorte:))

Tak zdar, M



Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: P-39 Airacobra/Halinsky/1:33

Príspevokod užívateľa sony » 19 Feb 2012 19:49

nooo pekne to šperkuješ :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: P-39 Airacobra/Halinsky/1:33

Príspevokod užívateľa balu11 » 20 Feb 2012 00:13

Moc pěkně detailováno, budu určitě stavbu sledovat a držím palce, ať se dílo i nadále daří. :wink:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní