A-1 Skyraider /Fly Model/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Rado T | 25
Príspevky: 248
Meno: Radovan
Bydlisko: Detva

Re: A-1 Skyraider/ Fly Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Rado T » 04 Mar 2013 18:31

Ahojte :victory:
Stuler- tento model nevyzerá nejako ťažko, určite by si ho dal.
Spatlal som si interiérik :wink: pár drobností sa tam našlo uvidíte pri fotkách.
Kompletný pohľad


Sedačka- tu som našiel chybu,diel 2f sa nachádza na liste,ktorý sa mal podlepiť n 1mm kartón, ale tam nemá čo robiť,musel som si ho obkresliť a vyfarbiť sám,odporúčam ho podlepiť na výkres to postačí.


Takto vyzeral pôvodný diel



Pedále


Bočná obšívka- tu mi vznikli pri konci dielu nepekné diery


Takto nejako by to videl pilot


Ešte som zlepil aj toto

Je to asi nejaké nasávanie vzduchu,také isté bude aj hore.
Teraz sa idem vrhnúť na obšívku,nemám z nej dobrý pocit,model vyzerá ako ručne kreslený. uvidím čo z toho vzíde.
:victory:
Čo ťa nezabije, to sa ťa pokúsi zabiť znova.

Užívateľov profilový obrázok
Rado T | 25
Príspevky: 248
Meno: Radovan
Bydlisko: Detva

Re: A-1 Skyraider/ Fly Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Rado T » 10 Mar 2013 16:13

POMOC :cry: :cry: :cry: Postupujem pomaličky ďalej. Katujem sa s obšívkou. Nič nesedí tak ako má :death: Bol som nútený robiť veci,ktoré by ma nenapadli ani v tých najhorších nočných morách.
Obšívka: Kresba nesedí !!!! :-( tie americké vlajky som tam dať musel, neukameňujte ma prosím,neviem či existoval stroj s takouto kamuflážou. Návodové kresby sú jedna veľká hrôza :confuse: niektoré diely som musel lepiť na tri krát. Spôsobilo že sa mi tam vytvoril taký ohyzdný hrbol. Tak som ho išiel obrúsiť, bohužiaľ sa mi tú bielu plochu podarilo sprasiť ešte viac ako som chcel,tak mi ostala už len jediná možnosť,a to prelepiť to niečím.Keďže sa jedná o americké lietadlo,zvolil som Americkú vlajku.


Ďalšia nezrovnalosť nastala pri lepení tohto dielu:


Nedá sa to napasovať na to rebro, tu som ale kľudný, zakryje to motor.
A teraz najväčšia nezrovnalosť

NO COMENT
Dovidenia :victory:
Čo ťa nezabije, to sa ťa pokúsi zabiť znova.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: A-1 Skyraider/ Fly Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Mar 2013 18:43

Rado T napísal:Katujem sa s obšívkou. Nič nesedí tak ako má
Obšívka: Kresba nesedí !!!!
Návodové kresby sú jedna veľká hrôza

a to je presne to, o čom sme ti všetci písali v téme o zakladaní archlieva, ak si taký založíš, jednoducho treba rátať s tým, že tie modely nemusíš zlepiť, lebo ti napr. rupnú nervy a skončí to v koši, terenkoza ti môže dať aj školenie (ivant natočí inštruktážne video), ako sa také modely dupú
držím palce, aby si to dolepil :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Rado T | 25
Príspevky: 248
Meno: Radovan
Bydlisko: Detva

Re: A-1 Skyraider/ Fly Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Rado T » 10 Mar 2013 20:55

Pokiaľ viem, nikde som sa nezmienil o tom, že by som strácal nervy alebo čosi také. Tento model zlepím nech sa deje čo chce. Aj napriek množstvu chýb ma stavba baví. A neboj sa, mám vlastné metódy na ničenie zlých modelov :haha:
Čo ťa nezabije, to sa ťa pokúsi zabiť znova.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: A-1 Skyraider/ Fly Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 10 Mar 2013 21:01

Len pekne bojuj. Zatiaľ ti to ide dobre.
Inak, ako tým, že to dotiahneš, pokiaľ to aspoň trochu ide (najlepšie až do konca), sa veľa nenaučíš.
S každým modelom ti to pôjde už len lepšie...
Teda často to tak býva... :wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: A-1 Skyraider/ Fly Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Mar 2013 21:03

Rado, bavím sa obecne o modeloch, nie o tebe a teraz, ale videl som viacero modelov, čo leteli do koša, napr. celý kompletný rám na BR-52, až prišlo na brzdové špalíky, ktoré boli tak veľké, že sa nezmestili medzi kolesá a pritom rám aj s kolesami bol zlepený na jednotku s hviezdičkou

ale ešte si čo? ešte si nedolepil, čím ťa samozrejme nechcem demotivovať a ako som už spomínal predtým, držím ti palce, aby si to zmastil
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Rado T | 25
Príspevky: 248
Meno: Radovan
Bydlisko: Detva

Re: A-1 Skyraider/ Fly Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Rado T » 10 Mar 2013 21:24

Neboj sa. S demotiváciou sa stretávam každý deň, tu je rozdiel v tom že máš pravdu. Ale zase, zlepiť sa to dá, len tie kresby sú nič moc+moja nešikovnosť. Teším sa na všetky tie bomby a podvozok, to ma baví, ale ani toto nieje zlé. V každom prípade budem robiť všetko čo sa dá aby som tento model dokončil.
Čo ťa nezabije, to sa ťa pokúsi zabiť znova.

Užívateľov profilový obrázok
Pepo | --
Príspevky: 143
Meno: Pepo

Re: A-1 Skyraider/ Fly Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Pepo » 16 Mar 2013 14:34

C`mon, to das. Ja zas nemam rad veci co sa opakuju napr. tie bomby a kolieska na kazdom jednom vidiet aky je medzi nimi rozdiel. A-1 Skyraider bude pekna krava v 1/33. Sa cudujem ze ked vezie tie bomby kde sa ten vzduch medzi nimi prederie na spodnej casti kridla, alebo je to tak, ze tam sa vzduch zbrzdi natolko ze preteka len vrchom kridla a preto to dokaze letiet :)

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: A-1 Skyraider/ Fly Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 21 Mar 2013 13:44

Nuž taká malá úvaha, prečo mohlo vzniknúť toto :wink:


a) je to ručne kreslený model, chybu mohol spraviť autor modelu
b) rebro nemuselo byť poriadne vyrezané a obrúsené

Ono sa to možno nezdá, ale kam sa zrazu mohol podieť ten 1mm obšívky? Odpoveď môže byť celkom jednoduchá. Predpokladajme, že máme kruhové rebro priemeru 30mm. Obvod kruhu je O=2.pi.R Po dosadení je obvod 94,24mm.
Ak rebro poriadne nevyrežeme a nepresnosť bude napríklad len 0,2mm, čo nie je veľa, potom priemer rebra bude 30,4mm a po dosadení zrazu zistíme, že obvod vychádza 95,5mm. Takže tam sa nám často môže stratiť ten 1mm obšívky. U modelov kreslených ručne, kde už len samotná hrúbka čiary je desivá musíme dať veľký pozor.

Tak nech sa ti darí aj ďalej. Verím, že si to ešte nezabalil :)

HlavaXXII
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
Rado T | 25
Príspevky: 248
Meno: Radovan
Bydlisko: Detva

Re: A-1 Skyraider/ Fly Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Rado T » 21 Mar 2013 18:23

Pepo-všetky 1:33 sú kravy :) Mňa naopak baví robiť všetky tie bomby. Lietadlo s nimi vyzerá lepšie. Hlava XII-mám pocit že chyba je asi na mojej strane. Tie rebrá neboli vyrezané veľmi dobre, navyše sa mi tam vyskytol problém pri tom celom prelepovaní-za to ja nemôžem, tá návodovka je neprehľadná. Nezabalil som to - pomaličky si teraz vyrezávam rebierka, trvá mi to dosť dlho, na ďalší progres si musíte počkať ;)
Čo ťa nezabije, to sa ťa pokúsi zabiť znova.

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní