Bachem Natter Ba 349 /buki/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
buki | 36
Príspevky: 234
Meno: Michal
Bydlisko: Martin

Bachem Natter Ba 349 /buki/ 1:33

Príspevokod užívateľa buki » 11 Jún 2013 18:41

Niečo malo o predlohe:

Obrázok

Bachem Ba 349 Natter („užovka“) bola nemecká experimentálna stíhačka s kolmým štartom z obdobia druhej svetovej vojny. Použitie bolo veľmi podobné protilietadlovej rakete zem-vzduch: po kolmom štarte (ktorý eliminoval potrebu letísk) sa pilot snažil naviesť stroj k nepriateľským bombardérom. V tom mu pomáhalo rádiové spojenie so zemou. Keď si bol istý zásahom, odpálil rakety umiestnené v nose lietadla a po vyhorení zásoby paliva sa katapultoval, keďže stroj nebol schopný pristáť. 1. marca 1945 prebehol prvý a posledný let s ľudskou posádkou, ktorý skončil smrťou testovacieho pilota Lothara Siebera.

Obrázok

Technické parametre :
- Posádka: 1 (2 pri verzii C)
- Dĺžka: 6,02 m
- Rozpätie krídel: 3,60 m
- Maximálna rýchlosť: 1 000 km/h
- Maximálny dostup: 14 000 m

Zdroj Wikipedia.

Prednedávnom počas PN som začal pracovať na tomto pre mňa nádhernom lietadle. Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykol na Rhina a model som niekoľko krát prepracoval až do výslednej podoby. Momentálne zápasim s hrúbkou papiera a hlavne aby sa to dalo zlepiť. Rozhodol som sa prezentovať model, aby ste mi pomohli vychytať muchy. Hotový model dám samozrejme zadarmo na stiahnutie najskôr v bielej verzií a neskôr aj v kamufláži. Stači si porieť google, koľko atraktívnych kamufláži existuje. To ale záleži od toho koľko času budem mať (teraz ma zdržiava škola a aj v robote mám čo robiť). Privítal by som nejakých betatesterov. Najlepšie niekoho, kto už má skúsenosti s nejakou tou betou. Záujemcovia kľudne píšte sem alebo ss.
Nejaké fotky, aby ste si nemysleli, že len tak táram :bad smile: :



A fotky z Alfa stavby (To len na odskúšanie či to pôjde vôbec zlepiť):


Prečo akurát mierka 1:25? Lebo som sa sekol pri zmenšovaní mal som to celé hotove a už sa mi nechcelo prerábať na 1:33. Možno neskôr, lebo takto je to dosť veľké. A ak budete dobrí, tak možno bude aj odpaľovacia rampa. :P
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: Biely model:
Bachem Natter.pdf
(905.83 KiB) 427 stiahnutí
Navod1.pdf
(1.16 MiB) 364 stiahnutí
Naposledy upravil/-a buki v 03 Júl 2013 21:23, upravené celkom 4 krát.
"Trying Is the First Step towards Failure" – Homer Simpson

Užívateľov profilový obrázok
papierovy zralok | --
Príspevky: 342
Meno: Michal
Bydlisko: Bratislava

Re: Bachem Natter Ba 349 /Buki/ 1:25

Príspevokod užívateľa papierovy zralok » 11 Jún 2013 19:04

Zaujimava a neokukana predloha. Poradit ani pomoct neviem, na tom som len uplny zaciatocnik. Tak budem aspon drzat palce. :wink:
Zaciatocnik, vdacny za kazdu radu.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bachem Natter Ba 349 /Buki/ 1:25

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 11 Jún 2013 19:54

:jawbone: :dribble: :victory:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bachem Natter Ba 349 /Buki/ 1:25

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 12 Jún 2013 08:16

No dnes mám aj čas. :wink:
Je to super!
Jednoznačne to prehoď do 1:33.
Skôr ako rampu urob tú bedňu, čo je na fotke. Aj s popruhmi.
Ale odpaľovacia rampa je tiež dobrá...
Držím palce, vyzerá to fakt výborne! :)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bachem Natter Ba 349 /buki/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 13 Jún 2013 09:42

Nazdar buki, odvazny pocin :). Ako to mas spravene v rhine? Ratas s hrubkou papiera? Ako tak pozeram na ten 3D model tak resize do 1:33 by nemal zabrat viac ako "dve" kliknutia mysou.

Edit: Ratas s hrubkou papiera? = Toto som myslel tak, ze ci to modelujes aj s realnou hrubkou papiera. Proste ci mas obsivku len plochu, alebo je to teleso, ktore ma aj hrubku (prednu zadnu stranu). Ak je to len plocha, co si myslim, ze z toho co vidim je, tak sa to da velmi lahko resiznut. Pripadne to trosku upravit, ale to by tiez nemal byt zasadny problem a nic co by nezvladol gumball, alebo 2D/3D scale
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
buki | 36
Príspevky: 234
Meno: Michal
Bydlisko: Martin

Re: Bachem Natter Ba 349 /buki/ 1:25

Príspevokod užívateľa buki » 13 Jún 2013 10:15

Mal som este povodny model v mierke 1:1 tak ten som zmensil na 1:33 a budem pokracovat v tejto mierke. Vcera som to po dlhsom case otvoril a zistil, ze dost veci budem aj tak prerabat. V rhinovy som vsetko robil cez plochy. Neprisiel som este na to, ako vytiahnut plochu do priestoru na hrubku papiera. Riesil som to tym, ze vnutornu obsivku som odsadil o hrubky papiera a rebra som takisto zmensil o hrubku papiera. Na pokusnych obsivkach pri chvoste mi to sedelo.
"Trying Is the First Step towards Failure" – Homer Simpson

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bachem Natter Ba 349 /buki/ 1:25

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 13 Jún 2013 10:21

Dobre si robil... :wink:
Len dávaj viac. My sa časom pridáme... :victory:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bachem Natter Ba 349 /buki/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 13 Jún 2013 10:36

Planarne polochy vytiahnes jednoducho (extrude surface), ak to mas zaoblene tam uz je to horsie, ale da sa aj to, napr. cez offset surface + cap/join
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
buki | 36
Príspevky: 234
Meno: Michal
Bydlisko: Martin

Re: Bachem Natter Ba 349 /buki/ 1:25

Príspevokod užívateľa buki » 13 Jún 2013 11:53

Prave so zaoblenymi plochami som mal problem. Nie vsade sa da pouzit offset, na niektorych dieloch potrebujem offset iba v dvoch rovinach. Tam som to robil cez 2d scale.
"Trying Is the First Step towards Failure" – Homer Simpson

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bachem Natter Ba 349 /buki/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 13 Jún 2013 11:56

Moznosti je viacer, samozrejme zalezi na konkretnom tvare.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní