X. Bulldog FEST /21.5.2016/ Liptovský Hrádok [SR]

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: X. Bulldog FEST /21.5.2016/ Liptovský Hrádok [SR]

Príspevokod užívateľa WanRayen » 23 Máj 2016 08:50

Mrzí ma, že som sa tento rok nemohol zúčastniť. Ďakujem však všetkým, ktorí prispejú nejakou tou fotografiou a priblížia mi aspoň z časti atmosféru, ktorá na akcii panovala. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: X. Bulldog FEST /21.5.2016/ Liptovský Hrádok [SR]

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 23 Máj 2016 09:39

Tak za mňa obrovské ĎAKUJEM a som rád že som bol aj na chate :still dreaming: Už dlho som nič takéto nemal a moooooc mi to chýbalo. Fotky mám ale len také smiešne z mobilu a sú tu iní páni fotografi s profi foťákmi tak sa im nejdem miešať do kapusty :haha: tak o rok do videnia :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: X. Bulldog FEST /21.5.2016/ Liptovský Hrádok [SR]

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Máj 2016 00:29

Aj ja ďakujem za zorganizovanie tejto perfektnej súťaže. Dúfam, že po nejakej prestávke snáď ešte bude obnovená...osobne je to asi moja najobľúbenejšia súťaž, určite nielen preto, že mám odtiaľ viacero cien (aj keď to poznáte, na súťaž odkiaľ si človek donesie úplne prvú cenu sa nedá zabudnúť) ale aj atmosférou a celkovým prístupom a organizáciou.
Ďakujem , že aj tento rok som dostal cenu, aj keď v kategórii architektúry by sa dalo oceniť v pohode možno aj ďalších 10 modelov...
Fotiek som urobil hromadu, nakoniec nebudem robiť žiadny výber a dám sem všetky ako tak pozerateľné fotky, nech si každý pozrie, čo ho zaujíma...Ako tu už Štefan napísal ani ja nie som žiadny fotograf, takže na to treba brať ohľad...fotené to bolo 2 rôznymi foťákmi a niečo aj mobilom (pri všetkých som urobil redukciu na 1,5 MPix). Fotky som rozdelil na všeobecné fotky z výstavy (40 fotiek), papierové modely (129 fotiek) a plastové modely (231 fotiek), takže kto chce, môže pozrieť:
Všeobecné fotky z výstavy (40 fotiek):
http://mikezax.rajce.idnes.cz/BULLDOGFE ... z_vystavy/
Papierové modely (129 fotiek):
http://mikezax.rajce.idnes.cz/BULLDOGFE ... ve_modely/
Plastové modely (231 fotiek):
http://mikezax.rajce.idnes.cz/BULLDOGFE ... ve_modely/

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: X. Bulldog FEST /21.5.2016/ Liptovský Hrádok [SR]

Príspevokod užívateľa Sumec » 24 Máj 2016 12:19

Pekná akcia, som rád že som sa zúčastnil. Len škoda že som prišiel až na posledný ročník :P Ale verím že organizátori čoskoro vymyslia niečo nové :big smile:

PS: Nabudúce asi prinesiem menej modelov aby som ostatným nevyfúkol ocenenia :haha:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: X. Bulldog FEST /21.5.2016/ Liptovský Hrádok [SR]

Príspevokod užívateľa Marmat » 24 Máj 2016 14:02

Kto je autorom toho Liptovského hrádku a dá sa niekde zohnať?

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: X. Bulldog FEST /21.5.2016/ Liptovský Hrádok [SR]

Príspevokod užívateľa sony » 25 Máj 2016 22:25

Malé zhodnotenie.

V prvom rade sa vyjadrím k Marmatovej otázke
Marmat napísal:Kto je autorom toho Liptovského hrádku a dá sa niekde zohnať?

Autor modelu je Pavol Samáš z Liptovského Hrádku a je to autorský model, určite nebol nikde publikovaný.

Ďakujem vám všetkým za fotografie, sám som nemal veľmi čas poobzerať modely, tak to na súťaži, ktorú organizujete býva :)
Tu nájdete video zo súťaže: https://www.youtube.com/watch?v=ixX9GFD9iiU

Niečo štatistické o našom desiatom ročníku.
Bolo vystavených 768 modelov, z toho 290ks bolo papierových (144ks bolo Teových formuliek) od 160tich modelárov. Takéto čislo všetkých vystavených modelov sme nemali a ďakujem každému jednému modelárovi, ktorý priniesol svoje modely.
Ďakujem vám priatelia, že ste k nám merali cestu. Veľmi si vážim vašu prítomnosť. Prišli viacerí modelári, ktorí nedoniesli žiaden model ale PRIŠLI!!!
Rád som vás videl. Uvedomujem si aké je niekedy zložité postaviť model a preto neodsudzujem, že bolo tohto roku pomenej papierových modelov.
No myslím, že to čo bolo vystavené za pozornosť stálo.
Veľmi si vážim aj prítomnosť Tea, ktorú neodmietol moje pozvanie a aj napriek peknej vzdialenosti si našiel čas a prišiel k nám na Liptov. A taktiež predviedol niečo zo svojho umenia.
Verím, že sa vám aj toto jemné spestrenie v hale páčilo ako Teo svojím typickým šarmom bavil okolie.
Tento ročník bol rozlúčkový a tak sme ho aj poňali.
Najradšej by som sa poďakoval každému jednotlivcovi-modelárovi, účastníkovi, ktorý sa u nás ukázal za tých 10rokov, ale to je nemožné.
Preto ĎAKUJEM všetkým za tých 10rokov, boli to krásne súťaže, ktoré sme organizovali pre vás.
Poďakovali sme sa ďakovným listom Mirovi Miklovičovi Serpensovi, ktorý sa podujal založiť toto fórum a aj vďaka nemu papieracka komunita na Slovensku napredovala a napreduje dopredu.
Snažili sme sa rozlúčiť s úctou, symbolicky a na vrchole. Bulldogfest 2017 určite nebude, ale my sa určite vrátime. Kedy to sa teraz povedať nedá. No ukázali ste nám, že sa to oplatí.

Keďže sme sa lúčili, chceli sme veľmi urobiť niečo aj pre nášho člena Ivana, ku ktorému osud nebol láskavý a taktiež ani náš sociálny systém.
Rozhodli sme sa mu pomôcť akciou Tričko pre Ivana, ktorá sa stretla s veľmi priaznivým ohlasom. Mali sme v pláne predať 100ks tričiek, nakoniec sa ich predalo 134ks a našlo sa dosť veľa ľudí, ktoré tričko nechceli ale aj napriek tomu prispeli nemalou sumou.
Priamo na súťaži sme ešte nemali celú sumu pre Ivana vyčíslenú. Zahrnuli sme tam ešte peniaze vyzbierané zo štartovného po odpočítaní nakúpenia občerstvenia na chatu a aj zbytok peňazí, čo ostal z ubytovania na chate. Celková suma, ktorá bola odovzdaná Ivanovi činila 2.477€ Na začiatku zbierky sme s malou dušou dúfali, že sa vyzbiera aspoň 1000€ ale táto suma bola skvelá! Skvelé od vás všetkých, čo ste prispeli!

Po súťaži sme si boli oddýchnuť na chate Alpine vo Vavrišove. Bola to milá bodka. Veľmi som si ju užíval a ďakujem všetkým za skvelú atmosféru, ktorú sa vám tam podarilo vytvoriť.
Áno fazuľovica nevyšla ale náhradná kapustovica bola výborná. Hlášky Tea a Pištu rozhodili bránicu všetkým zúčastneným.
Skvelé bolo aj večerné stavanie modelu drevenice zo Španej doliny, na ktorej sa podielali so mnou Tina, Pišta, Potkan a dokonca aj Serpens - červený lepil!!!!

výborné a nezabudnuteľné momenty.
Ďakujem vám priatelia za všetko!
Teším sa na ďalšiu súťaž, na ktorú už prídem ako hosť nie ako organizátor a budem študovať postavené modely, rozprávať sa s rovnako postihnutými priateľmi a užívať si krásu týchto dní.

Ďakujem za všetkých Bulldogov, ďakujem za 10ročníkov Bulldogfestu s vami!

Martin Sony Seemann
Prílohy
Bulldogfest-2016_výsledkovka.pdf
(55.78 KiB) 231 stiahnutí
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: X. Bulldog FEST /21.5.2016/ Liptovský Hrádok [SR]

Príspevokod užívateľa Marmat » 30 Máj 2016 23:16

Sony, vďaka za info.

Návrat na "Archiv 2016"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný