Diskusia k sekcii plastikové modely

Moderátori: Oliver, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia k sekcii plastikové modely

Príspevokod užívateľa serpens » 07 Feb 2017 14:17

Aha zombie povstal :P Mimapnd to pekne napisal, ze - Mohykan, to sa hodi.

Ja som sa to tu uz snazil popisat, ale skusim este raz. Toto nie je pokus o plastikove forum, takych je na internete kopa, ci uz lokalnych aleco zahranicnych, to za prve. A za dalsie netreba zabudat ze:

Jednoznačne papier!!! Nechci mi tvrdiť, že si zadok utieraš plastom.


Myslim, ze v tomto mame vsetci jasno. Ale kedze my sme tu chapavi, tak chapeme, ze aj papier sa niekedy zunuje, pripadne clovek je tvor zvedavy a tak niekde vzadu je taky ten hlodavy hlas, ktory ho nabada, aby to skusil aj s tym plastom... Sony, potkan, jolaus, hlava_xxii, metalsoft, terenkoza, misec, buky a takto by som mohol pokracovat este kus dalej, vsetko su to pani modelari, ktori nam tu toho z papieru predviedli vela. A hadajte co, oni tiez lepia ja plast (, tak preco by sem nemohli dat svoj dokonceny model? Ja si ho rad pozriem, ale ze by som sa koli tomu isiel stlkat na plastove forum? To nie. Nemam nic proti, len proste tam nechodim...
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Diskusia k sekcii plastikové modely

Príspevokod užívateľa Jolaus » 07 Feb 2017 16:16

Dobre si to Miro napísal. Toto forum beriem ako "materské"..."domáce"..."vlastné". Lepím papier a momentálne aj plast. No a vôbec nemám dôvod vnikať do cudzej komunity( ktorá by ma možno ani neprijala) keď mám toto spomínané "domáce" fórum. Cítim sa tu príjemne( kopu modelárov poznám osobne) a keď budem stavať záhradných trpaslíkov zo sádry, tak ich budem prezentovať tiež TU. Nebudem kvôli tomu vyhľadávať ďalšie sádrarské fórum.
:big smile:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 695
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia k sekcii plastikové modely

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 07 Feb 2017 18:53

group b napísal:Otevři si stránku modelfora a podívej se, jak zní nadpis.
Takže klidně všechny papírové modely můžeš klidně na modelforu prezentovat a nebude s tím problém

Sorry, ale nejako mi úplne uniká súvislosť s mojim príspevkom... :jawbone:

Robert Blaschke napísal:Ja myslím, že to závisí od toho, či niekto chodí očumovať plastikové modely na plastikové fóra, alebo nechodí.

Ak nechodí, tak je rád, že sa môže na plasťáky popozerať tuná na papierovom fóre.

Ak chodí, tak mu to asi príde divné, že ich zbadá ešte aj na papieráckom fóre.

Radím sa k tým druhým. :confuse:

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Diskusia k sekcii plastikové modely

Príspevokod užívateľa group b » 07 Feb 2017 21:52

Tím jsem chtěl říci, že modelforum není jen forum pro plasťáky.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Diskusia k sekcii plastikové modely

Príspevokod užívateľa Patero » 08 Feb 2017 15:48

Mno.... tiež som zhrešil s plastom... a každý kto tak učinil, odpusť mu papierový bože, vie, že k plastu od papieriny zíde z cesty len pohodlný lenivec, ktorý to chce mať rýchlo zlepené... :haha:

ja si kludne pozriem aj hriešnikov, veď on nás má všetkých rád... a pozriem si aj sadrového ježka... ale len pod podmienkou, že na ňom bude logo papermodelers.. :victory:

len poprosím biskupa, ( :haha: ) nech vyčlení niekde v kútiku jeden oltár, nech sa nám to nemieša v papieráckych témach.. :haha: no.. nám... :haha:

ako ortodoxný papierák mám momentálne na stole gumičky, zinkové drôty, akrylovú farbu, hliníkovú pásku a sekunďák.. :P

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Diskusia k sekcii plastikové modely

Príspevokod užívateľa Sumec » 14 Feb 2017 21:08

Ja len toľko keď tu niektorý písali že len galéria dokončených modelov? K čomu by to bolo? Napr čo nového sa priučite v našej papierackej téme dokončené modely? No nič. Ja osobne túto podsekciu nášho fóra ani nenavštevujem. Takže naozaj takáto téma by bola zbytočná. Inak mne osobne nebude vadiť ani keď tu bude, ani keď tu nebude taká téma.

A nemyslím si že zrazu sa tu teraz nahrne desiatky plastikových modelárov len kvôli tomu že sa tu založila jedna téma :haha: A papierové fóru by ovládol plast :P
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia k sekcii plastikové modely

Príspevokod užívateľa serpens » 14 Feb 2017 21:54

Report tam byť môže, ale nemusí nie je to podmienkou.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
airacutter | --
Príspevky: 29
Meno: Viktor

Re: Diskusia k sekcii plastikové modely

Príspevokod užívateľa airacutter » 26 Júl 2017 11:20

Zdravim vsetkych,
diskusia uz lezi par mesiacov ladom, asi uz kazdy vyjadril svoj nazor. Som na tomto fore novy a precital som si ju komplet celu az dnes.
Zacal som papierovymi modelmi ako decko (E+Z). Casopis E+Z si mnohi z vas isto pamataju, v kazdom cisle vystrihovacka. A v kazdom cisle clanky o plastikovych modeloch. E+Z bol pekna ukazka, ako mozu papieraci a plastaci zit v zhode pokope. Prave cez E+Z som sa dostal k plastikovym modelom, ktore staviam dodnes.

S velkym sklamanim som cital niektore radikalne prispevky kriciace "Paper power!" ci "Papier, Papier uber alles" a vyhanajuce plastovych privandrovalcov prec na svoje forum. Tolko spominane modelforum zastresuje vsetkych modelarov, aj vas papierakov. Vsimnite si, ze to nie plasticmodelforum. Preco je teda pre niektorych papierakov taky problem urcity priestor venovat plastikovym kolegom? Ved ak sa vam nejaka sekcia nepaci, nechodte tam.

Vdaka tomuto foru som objavil moznost laserom palit a gravirovat do kartonu. Vo svojich stavbach taketo doplnky vyuzivam, ci uz ide o palubne dosky, stabilizatory rakiet, alebo clanky pasov na techniku. Nie som papierak, som jeden z tych plastikovych privandrovalcov na rydzo papierovom fore a pritom som mohol profitovat a cerpat vylepsenia prave u vas.

Velmi ma mrzia prispevky tych, ktori na zaklade jedneho - dvoch komentarov nejakeho blbecka (myslim napr. tu olympiadu versus paraolympiadu, ci pokrcit a zahodit) menia svoje nazory a stavaju sa "odporcami" plastikarov. Napr ja osobne som doteraz pocul zo strany plastikovych modelarov voci papierovym len slova chvaly a obdivu a sam umenie papierakov obdivujem. Na druhej strane, ze vylamat diely zo stavebnice a zlepit vedia aj opice? Tak to si, kamarat, vedla jak ta jedla. Kvalitne postaveny plastikovy model chce ovela ovela viac, nez vylamat a zlepit.

Stavebne postupy mnohych kvalitnych papierovych modelarov su pre mna, ako plastaka, inspirativne a casto mozem nieco z toho pouzit. Verim, ze fungovat to moze aj opacne a priucit sa mozu aj papieraci od plastakov. Peknym prikladom su dekaly. Tradicne patria nam plastakom, no coraz viac ich vyuzivaju aj papieraci. A obcas by ste sa od nas mohli co to priucit, ako s dekalmi spravne pracovat. Preco kvoli tomu prehrabavat ine fora, ked to mozete mat aj tu?

Pardon, ze som sa rozkecal a sorry vsetkym, ktorych som prave poburil svojimi nazormi.

Do lepenia, priatelia!

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Diskusia k sekcii plastikové modely

Príspevokod užívateľa majos » 26 Júl 2017 22:49

Viktor, to mas zbytocne... Tu sa vymyslaju nove veci. Cakam kedy zacnu plastikovy odkukavat wash, odreniny a pod. :haha:
Som rad, ze to niekto vidi inac (netvrdim, ze spravne :P, ale ako ja). No nic, ved sa zase vidime. M
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diskusia k sekcii plastikové modely

Príspevokod užívateľa Oliver » 03 Jan 2018 12:35

Možno trochu off topic, ale nejde mi označovať témy za dokončené a ako vidím žiadna tak nie je označená z čoho usudzujem, že to nejde nikomu.
Ja len že som toto značenie využíval a robí to sekcie prehľadnejšie. :victory:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný