Ruská imperiálna pechota/ICM/1:35

Moderátori: Oliver, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Ruská imperiálna pechota/ICM/1:35

Príspevokod užívateľa Sekerka » 26 Mar 2017 18:50

Keďže sa mi furt nepodarilo urobiť pešiakov 15. HiR, tak som chcel aspoň súperov našich pradedov. Pôvodne to nevyzeralo komplikovane, ale ako som zistil je... Nakoľko som chcel presne pluk s ktorým skrížili zbrane "naši" hľadal som v mapách rozloženia jednotiek útvary, ktoré stáli proti sebe, ale tu sa ukázal rozdiel vo vnímaní "počtov". Na strane C & K a rovnako nemeckej boli jednotky vynesené až na úroveň oddielov plukov. Najmä na ruských! Zatiaľ čo na ruskej strane boli najmenšie jednotky armády. Napr. proti našej divízii stála 8. armáda. ( Myslím júl. 1916) Ale tá armáda sa skladala zo 4 regulérnych peších plukov, jazdy, delostrelectva, zabezpečovacích jednotiek a dvoch doplňacích plukov. Ktorý teda? Neskôr som síce zistil že uniformy mali rovnaké, až na výložky. Tie boli v rôznych farbách s vyšitým logom patróna pluku. To sa ale dobou zmenilo. Asi... :wink: A aby som nebol mal málo, riešil som farbu uniformy. Od plátennej s nádychom do zelená, až po takmer tyrkysovú... Nakoniec ale za mňa rozhodol "báťuška Voloďa" :haha: Pri príležitosti 100 výročia začiatku WWI urobili veľkolepú prehliadku v "dobových" uniformách. A čuduj sa svete, všetci mali úplne rovnaké uniformy takmer tyrkysovej farby. Tak keď to tak chce "báťa", tak nech je tak! (Dúfam že ma všetci rusofili teraz neroztrhajú!)
Ku stavebnici: nie je to taká radosť ako z tých C & K, zato ale je ku nim viac možností výzbroje a doplnkov. Na tom mojom mi nesadla do rúk "flinta". Keď som ho vytočil viac zavadzal mi bol, a keď nie, tak ruka... Veď posúďte sami:





Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Ruská imperiálna pechota/ICM/1:35

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 27 Mar 2017 02:17

Juj a že či peknô, až mi srdce stislo keď som si spomenul koľko panákov mám naskladnených v šuplíku :beat plaster:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný