F-16C Solo Turk /Revell/ 1:72

Moderátori: Oliver, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

F-16C Solo Turk /Revell/ 1:72

Príspevokod užívateľa Oliver » 19 Jún 2017 11:51

Keďže z tanku mi ostávajú už len pásy, ktoré momentálne nemôžem robiť, pustil som sa po veeeeľľmiii dlhej dobe do plastu s tým, že by som chcel aplikovať veci, ktoré som sa naučil, ktoré som sa dočítal, videl. Tento model a nasledujúce asi 2 beriem ako rozcvičku pred väčšími projektmi v mojej obľúbenej mierke 1/48.

Report
Pre tentokrát ide o stíhačku F-16C Solo Turk v tureckých službách. SOLOTURK je demonštračným tímom, ktorý predstavuje schopnosť moderného a výkonného lietadla F-16, ktoré vlastní turecké letectvo a zároveň vysokú úroveň zručností a znalostí potrebných pre jeho použitie pre divákov na rôznych shows. Je novou "hodnotou" tureckého letectva predstavená k stému výročiu založenia Tureckého národa. Tie najväčšie a najpodstatnejšie symboly krajiny, národa i samotných tureckých vzdušných síl sú obsiahnuté v dizajne SOLOTURK, ktorý ich zároveň reprezentuje aj na oblohe.
K samotným symbolom sa dostanem neskôr, keď na ne príde rada. :big smile:

Nemám moc nafotený postup, ale nejaké fotky predsa len mám.. Takto nejak nám vypadá krabička.

Podotýkam, že sa jedná o stavbu z krabičky, tzn., že nemám žiadne kúpené doplnky. Je to len taká "rozcvička".

Kokpit je veľmi jednoduchý. Samotná "vaňa", prístrojovka, sedačka z 3 dielov a dve páčky na panely. Bolo to celkom pidi, pretože celý kokpit má asi 2,3cm.


No a momentálne mám zlepený celý stroj, streknutý Surfacerom a vyleštený mokrou cestou brúsnym papierom zrnitosti 2000. Takto je pripravený na striekanie kamufláže, na ktorú sa veľmi teším. Čo sa týka podvozku, tak ten mám spracovaný, nastriekaný a čaká na inštaláciu do šácht.


No a to by bolo asi aj všetko pre zatiaľ. :victory:
Naposledy upravil/-a Oliver v 03 Jan 2018 13:05, upravené celkom 1 krát.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: F-16C Solo Turk /Revell/ 1:72

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Jún 2017 19:24

Preryval si nejak tie panely pred surfacerom?

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: F-16C Solo Turk /Revell/ 1:72

Príspevokod užívateľa Oliver » 19 Jún 2017 19:41

Iba tam kde som tmelil..
Naposledy upravil/-a Oliver v 19 Jún 2017 23:47, upravené celkom 1 krát.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: F-16C Solo Turk /Revell/ 1:72

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Jún 2017 19:53

A aky tmel pouzivas? Co sa ti osvedcilo?
Mozno blbe otazky, ale zbieram "plastikove skusenosti" :D

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: F-16C Solo Turk /Revell/ 1:72

Príspevokod užívateľa Oliver » 19 Jún 2017 23:47

Ešte to mienim preryť trochen, ale nie nejak extra moc. Navyše ani nejaké špeciálne rydlo nemám zatiaľ, tak si musím pomôcť tým čo mám doma.
Čo sa týka tmelu, tak osvedčil sa mi už na T-55ke klasický Tamiya Putty šedý. Ale keďže už je to viac ako rok čo bol otvorený a hodne používaný, takmer celý som ho minul a malinký kúsok zaschol. Mám objednaný nový, ale až na Myjave. A keďže som potreboval tmel hneď, kúpil som si Revell Plasto. Nie je to také zlé s ním, ale Tamiya mi vyhovuje viac. Práca je s nimi povedal by som rovnaká, min. dosť podobná. Ale Tamiya má u mňa jednoducho viac bodov. :big smile:

A na celom povrchu je klasika GSI Mr. Surfacer 1000. Prvýkrát som s ním robil a veľká spokojnosť zatiaľ. :-)
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: F-16C Solo Turk /Revell/ 1:72

Príspevokod užívateľa Oliver » 22 Júl 2017 16:26

Report
Nemám moc nafotený postup, tak tu rovno hodím záverečné fotografie.
Priznám sa, že plast som staval asi po 5 rokoch a tak som bol veľmi zvedavý ako to dopadne. Model som včera dokončil a nedopadlo to až tak zle. Pracovalo sa mi s ním veľmi dobre. Jediné čo mi prácu znepríjemňovalo boli stopy po deliacich rovinách na väčšine dielov.
Lietadlo je striekané farbami Revell, čomu sa nabudúce už budem vyhýbať. Povrch som mal trošku krupicový, najmä na antracitovej farbe na chrbáte stroja. Vrstva laku pod dekálmi je Sidolux a Tamiya X-20A v pomere asi 2-3:1 v prospech riedidla. Lak som malinko na vrchných plochách pred umiestňovaním dekálov vyleštil brúsnym papierom zrnitosti 2000 mokrou cestou.
Trochu ma sklamali dekály, najmä tie väčšie. Hoci nepoužívam tie renomované vodičky Mr. Mark Softer & Setter, zatiaľ si vystačím s obyčajným Revell Decal Softom, no na väčšie dekály asi nie je dostačujúci. Našťastie toto je jediný model čo som mal doma, kde obtlačky tvorili takmer väčšinu povrchu. Na menej plošne náročných dekáloch mi úplne dostačujúco pomohol Decal Soft.
Sklamal ma aj odtieň zlatej farby Revell, aj napriek tomu, že som použil odtieň odporúčaný návodom. Je vidieť, že nie je totožný s odtieňom zlatého orla (dekál).
Model sa môže zdať príliš čistý, ale bol to zámer. Wash som zapúšťal len do interiéru, šachiet a výfuku.
Takže prosím nečakajte zázraky, model som robil v duchu hesla: Cvičení dělá mistra! Stále sa s plastom len učím ..



A k tomu sľubovanému popisu grafiky lietadla:
Grafický dizajn tejto F-16 je výsledkom dlhých a dôkladných prác profesionálneho grafického dizajnéra menom Murat Dorkip.
Na lietadle je vyobrazený detail orla, ktorý je symbolom nielen tureckého národa, ale i Tureckých Air Force (TAF). Zlatá hviezda, ktorú je možné pozorovať počas letu (teda tá, čo je zo spodnej strany) symbolizuje lojalitu a hodnotu TAF k vlajke, ktorá je vyjadrením cti tureckého národa a významu, ktorý jej prikladajú. Strieborná hviezda reprezentuje ideál Tureckej republiky a TAF, aby sa stali hviezdami 21. storočia.
Orol čiernej farby na čiernom podklade, ktorý je možné vidieť na krídlach počas letu, reprezentuje odhodlanie a slobodu ako vlastnosti pilotov Tureckých Air Force.
Čierne a šedé pruhy dosahujúce "nosu" lietadla" charakterizujú letectvo a zručnosti naň potrebné, ako napríklad pohotové reakcie (fast-thinking/acting), neustály pokrok či prekonávanie limitov (recognition of no limits).
Vo všeobecnosti: strieborná, čierna a zlatá farba prevládajúce v celom dizajne lietadla odkazujú na víziu Turkish Air Force stať sa leteckou a informačnou veľmocou 21. storočia.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: F-16C Solo Turk /Revell/ 1:72

Príspevokod užívateľa Roman » 22 Júl 2017 19:18

model sa mi paci .pekne si to spravil.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: F-16C Solo Turk /Revell/ 1:72

Príspevokod užívateľa Oliver » 23 Júl 2017 09:32

Díky Roman :)
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
airacutter | --
Príspevky: 29
Meno: Viktor

Re: F-16C Solo Turk /Revell/ 1:72

Príspevokod užívateľa airacutter » 28 Júl 2017 14:32

Mas to dobre :wink:
Zvyk patinovat bojove masiny si sice pyta pridat aspon nejaky wash na panelaz, ale podla fotiek je skutocne lietadlo ozaj vypulirovane. Takze palec hore.
A pridat nejake info okolo je tiez dobry napad.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: F-16C Solo Turk /Revell/ 1:72

Príspevokod užívateľa Oliver » 28 Júl 2017 22:31

Ďakujem. Keď naberiem odvahu pustiť sa do niečoho ďalšieho, tak určite pridám aj sem na fórum. :haha:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný