Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Moderátori: Oliver, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa Jolaus » 27 Júl 2017 16:19

Super. Ďakujem chalani. Idem kúpiť tie Agami. Dokonca ich má aj Pecka v avione. Doteraz som používal tie setter a softer a zdajú sa mi slabučké ako čajík.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
airacutter | --
Príspevky: 29
Meno: Viktor

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa airacutter » 27 Júl 2017 16:25

No a ako mi bolo potvrdene (a tak som aj napisal v prvom prispevku), odporucane poradie je leskly lak -> Agama Adhesol/Setter -> dekal -> Agama Tesnol alebo Hypersol/Softer -> LESKLY LAK (nie matny). A az potom patina a finalny zjednocujuci lak.
Zo zaciatku si ten Hypersol skus "na necisto" na zoznamenie, aby si vychytal pripadne zaludnosti.

Do lepenia! :)

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa Jolaus » 27 Júl 2017 16:31

Jj......dekal som zafixoval lesklým lakom a potom wash atď...
Ale keď som úplne na záver model strekol matným lakom, tak niektoré tie dekály to znehodnotilo.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
airacutter | --
Príspevky: 29
Meno: Viktor

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa airacutter » 27 Júl 2017 17:22

Hmmm, zaujimave. Tu sa dostavame k dileme, aky lak na zaver pouzit - matny ci pololesk?
Ak sa na kamuflovanie lietadla aj pouzili matne farby, casom hlavne kvoli UV ziareniu a vplyvom pocasia farby menili odtien a lesk. Teda stavali sa lesklejsimi (zmeny odtiena teraz dajme bokom). Ja osobne pouzivam pololeskly lak a pokial boli dekaly kvalitne a pekne prilnuli na leskly povrch, po zafixovani lesklym lakom a naslednej patine nestriebria ani po finalnom fuknuti pololeskom. Je to este aj vec vkusu, ale isty stupen lesku mi proste akosi patri ku kovovym lietadlam a mat prenechavam platnom potiahnutym masinam. Ale je to len moj osobny nazor.

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa Jolaus » 28 Júl 2017 08:05

Možno sa neznášajú laky. Lebo lesklý lak som použil gunze a ten matný som použil Mr. Paint. No a s tým pololeskom máš pravdu. Pôvodne som chcel všetky lietadla striekať na final matným lakom, ale ten od Mr. Paint je matný až moc. Skúsim dávať ten pololesk.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní