Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Moderátori: Oliver, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa Jolaus » 11 Júl 2017 13:19

Ahoj.
Po dlhej dobe som dokončil ďalší kúsok. Tentokrát je to v slovenských farbách zo Sliača a to konkrétne "Milka" :)



Dovi dopo pri ďalšom kúsku. Ja idem otvoriť skrinku a budem vyberať čo ďalšie zlepím.
:wink: :victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 11 Júl 2017 21:32

Tlaaaaak tak toto je super model. Keby bol papierový tak si ho aj zlepím. Super si ho dal.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa Roman » 12 Júl 2017 19:05

super. dufam ze na sutaz v nr prineses aj plastove modely.

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa Jolaus » 16 Júl 2017 12:17

Ďakujem hoši.
Roman- myslím si že na súťaž ešte nemám zlepený žiadny plastový model. Stále sa ešte len učím držať airbrushovú pištol v ruke.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
airacutter | --
Príspevky: 29
Meno: Viktor

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa airacutter » 26 Júl 2017 08:44

Milka je fesanda :)
Paint job sa mi paci. Davas pod dekaly leskly lak a pouzivas vodicky? Na popiskach vidno striebrenie, co malicko kazi vyborny dojem. Inak super.

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa Jolaus » 27 Júl 2017 07:38

Ahoj a ďakujem.
Postup sa snažím dodržať tak aby to bolo čo najlepšie. Pod dekály dávam lesklý lak a mám samozrejme aj zázračné vodičky....modrú a aj zelenú. Ale už sa mi to pár krát stalo, že keď som potom vo finále model strekol matným lakom, tak mi to dosť tie dekály znehodnotilo. Vieš mi nejako poradiť?
:)
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
airacutter | --
Príspevky: 29
Meno: Viktor

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa airacutter » 27 Júl 2017 09:01

Ahoj,
zelena a modra vodicka, to su Agama Adhesol a Tensol? Skusenosti s inymi, ako Agama vodickami nemam. No namiesto Tensolu, ktory je slaby cajicek, pouzivam vyhradne Hypersol. Niektori modelari sa stazuju, ze Hypersol je az moc agresivny a rozoziera farby az na plast. Mne sa zatial nic take nestalo a to ho casto nanesiem pekne vela. Maximalne mi docasne zosvetlie okolity nastrek (pouzivam akrylove farby aj lak), ale vrati sa to potom do normalu. Hypersol zatial k vybornej prilnavosti presvedcil vsetky dekaly, ktore som pouzil, len obcas ho treba dat viackrat.

Dekaly nanasam na leskly lak (povrch by mal byt co najlesklejsi). Pod dekal dam Adhesol, nanesiem dekal, upravim jeho poziciu a opatrne vytlacim prebytocnu vody, Adhesol a vzdychove bubliny. Opatrne okolo dekalu mokrym uchostuchom zotriem zvysky Adhesolu, aby nezostali nepekne mapy. Po cca 10 minutach davam nater Hypersolu a necham odstat cez noc. Ak dekal nevosiel aj do panelaze, pomozem mu (napr. legendarnym nechtom) a znova nanesiem Hypersol (snazim sa nepretierat jedno miesto viackrat, rozozral by dekal). Opat necham odstat cez noc. Ked som uz spokojny, nastriekam ochrannu vrstvu leskleho laku. Nasleduje patina. Podla pouzitej techniky dam najprv nastrek matneho laku (niektore pripravky lepsie chytaju na matny nez leskly). Po patine zjednocujuci nastrek laku podla chuti (mat, pololesk alebo lesk), photosession a sup do vitriny :haha:

Na zaver este poznamka, ze vela zalezi od techniky nanasania dekalov. Na YT som videl rozne "tutorialy" s divotvornymi postupmi, kde podla mna najblbsi bolo usadit dekal na podkladovu vodicku a nechat ho "uschnut" len tak, bez vytlacenia prebytocnej vody a vzduchu :beat plaster:

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa Jolaus » 27 Júl 2017 11:12

Ja používam Mr. Mark Setter- modrá fľaštička a Mr. Mark Softer- zelená fľaštička.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa majos » 27 Júl 2017 12:13

Kup si tie Agamy. Su fakt silne. Aj tak je lepsia mat viac druhov, ja aplikujem Hypersol v cca 30 min intervaloch, cez noc cakat a dat znovu sa mi zda dlho. Nikedy treba ziletku a pomoct do rytia.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
airacutter | --
Príspevky: 29
Meno: Viktor

Re: Mig-21 MF / Eduard / 1:48

Príspevokod užívateľa airacutter » 27 Júl 2017 13:06

Nazivo s nimi nemam skusenost. Akurat sa o nich debatovalo to, ze na stranke vyrobcu je chyba v navode, ako ich pouzivat. Spravne ide Setter pod dekal a Softer na dekal. Skusim este nejake dalsie info vyzistit u kolegov plastakov.

@majos, nie je ta ziletka moc hard-core? Myslim mozne poskodenie dekalu. Neposlusny dekal sa snazim do panelaze len zatlacit a potom pretriet Hypersolom.

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný