Airbus A320-200 Lufthansa / Revell / 1:144

Moderátori: Oliver, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Airbus A320-200 Lufthansa / Revell / 1:144

Príspevokod užívateľa majos » 03 Dec 2017 16:21

Ico, parada. Mne osobne pride lepsie aj na dopravakoch trochu spiny, ale to je vec nazoru. Navyse ty nespinis aj ine kusky:) Skus este zvazit dat mat na tie pneumatiky. Mam rad univerzalnych modelarov, plast a aj drevo maju svoje caro. Lesk sa ti podaril tiez. Dam 8 bodov z 10, jeden dole kvoli patinke a kolesam a jeden preto, lebo som to nerobil ja:)
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Airbus A320-200 Lufthansa / Revell / 1:144

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Dec 2017 16:28

Oliver - vdaka za uznanie. Maskovanie rafikov kruhovou sablonou som uz niekde cital, no podla mna je to idealne pre vacsie mierky. Tieto kolieska ale maju celkovo okolo 6 mm do priemeru (cca. 4 mm predne a 6 zadne) a co mam doma kruhovu sablonu este zo skolskych cias, tam je najmensi kruh 4 mm a odstupnovane su po milimetri.. Ak mas nejaky dobry tip na nejaku pouzitelnu sablonu z aliexpresu, rad si to vyskusam!

Majos - dakujem aj tebe! Poznas ma, ja svoje modely nespinim, resp. snazim sa napodobnit stav noveho vozidla a tiez som sa drzal tohto principu aj pri A320-ke. Skusal som akysi wash rozriedenou ciernou syntetikou na spodnej strane kridiel, no mal som z toho zmiesane pocity a tak radsej nepouzil inde (ako sa hovori, menej je niekedy viac..). V dalsom ale urcite chcem skusit nejaku ozaj decentnu patinu na zvyraznenie panelaze, klapiek a pod. Na nejake extra spinave kusky ci vraky sa zatial necitim a pri tomto prvom modeli som bol vobec rad, ze som dal aku-taku kvalitu toho farbenia. Jo, a tie kolieska som farbil polomatnou akrylovkou, co som pouzil aj na gumy Volva, no asi by to chcelo viac matu.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Airbus A320-200 Lufthansa / Revell / 1:144

Príspevokod užívateľa Oliver » 09 Dec 2017 18:15

Nikdy som nemal takéto lietadlo v ruke a na výstave ich viacmenej obchádzam (asi už nebudem) a tak nemám predstavu o veľkosti kolies v tejto mierke. Trochu si ma ale dostal do pomykovu, tak som na rýchlo odmeral tri najmenšie otvory v mojej šablóne. Najmenší má 3mm a ďalšie 4,5,6 .. Toto je ona:

Ak by si chcel môžem ti poslať aj konkrétny link na aliexpresse, len ho budem musieť chvíľu hľadať. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní