'68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Moderátori: Oliver, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Feb 2018 20:55

Take strhavanie farby sa deje len pri plaste.. Islo to dole aj so surfacerom alebo iba farba s lakom?

Kazdopadne nevzdavaj nadej, ze to bude sutazny model! Alebo si myslis, ze plastikarom vsetko vyjde na prvy pokus? :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 01 Mar 2018 15:07

iconmaster napísal:Take strhavanie farby sa deje len pri plaste.. Islo to dole aj so surfacerom alebo iba farba s lakom?

Kazdopadne nevzdavaj nadej, ze to bude sutazny model! Alebo si myslis, ze plastikarom vsetko vyjde na prvy pokus? :wink:


To ti neviem povedať. Sú to tak malé útvary, že neviem rozoznať ši sa jedná o bielu alebo jemne šedú ..
Neviem či im to vyjde na prvý pokus, ale častokrát mám taký pocit. :haha: :haha:

Report
Asi som povrch poškodil tým, jak som po obvode vyrezával tvar pásky v spojitosti s pravdepodobne slabšou vrstvou laku (nedokonalou).
Ale robím to tak vždy (vyrezávanie masiek), navyše na pravej strane je to úplne v poriadku. Dokonca ani klasická papierová páska, ktorú som použil na vykrytie zbytku modelu mi nestrhla nič.


Fotky sú len z telefónu, ďalšie budú asi až keď dám celú karosériu dohromady. Ako som už spomínal, celý ľavý bok som prestriekal radšej celý (myslím, že rozdiel vo farbe tam nie je vidieť). Mám tam už nejaké menšie dekály na miestach, kde som neopravoval modrú farbu, tak tie budem lakovať spolu s pravým bokom. Dám ostatné dekály, zalakujem a trochu vyleštím. Do vitríny to bude určite dobré, obzvlášť ako prvý automobilový pokus. Nabudúce si musím vybrať model s jednou farbou na celej karosérii.. :beaten: :haha:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Mar 2018 21:17

Take strhnutie farby v jednom bode sa stalo aj mne a nevedel som to riadne vysvetlit, jedine ma napadla necistota pod plnicom (nedokonale ocisteny povrch?).

O rezani maskovacky priamo na modeli som uz pocul, no nikdy som nemal gule to skusit :haha: Na maskovanie oblukov a krivych linii sa mi najviac osvedcila tzv. dizajnerska maskovacia paska, nieco taketo:
http://www.autolaky1.sk/radex-jemna-diz ... m/i823936/
Vlastnostami to pripomina izolepu, je to elasticke a pojde s nou pekne a plynulo viest rozne krivky a pod. Toto je pre autolakyrnikov ale vsimol som si ze uz existuje nieco obdobne aj od Tamiye:
https://www.prospektor.sk/maskovacia-pa ... -3mm-p7296

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 01 Mar 2018 22:11

Vyzerá to veľmi fajne, ligotavo!
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa majos » 01 Mar 2018 23:47

Na tie oble veci existuje (uz nie) nova paska, ktora je taka elasticka. Je biela a fakt dobra. Uz som asi vyhodil obal, tak sa nepamatam na znacku.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 02 Mar 2018 20:26

Majos - podla mna myslis na tu Tamiyu, na ktoru som dal druhy link, nie?

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 10 Mar 2018 13:53

No možno sa po nejak do budúcna poobzerám...

Report
Šťastena mi pri aute moc nepraje. Po vyriešení problémov s odtrhnutou farbou sa vzápätí dostavil ďalší - dekály. Myslel som si, že to bude relatívne "easy", ale ten najväčší bol dostatočne veľký na to, aby stihol zaschnúť na pravej strane, kým som pracoval na ľavej a vrchnej časti. Dokonca nepomohla ani výdatná vrstva Decal Softu. Nakoniec som pravú stranu celkom zničil.


Teraz čo s tým? Riadne ma to celého znechutilo ... nakoniec som musel malinko prechod z dekálu na farbu prebrúsiť a išiel som zbytok striekať. Najprv som so striekaním skončil tesne nad koncom dekálu, kde prechod farby aj na povrchu bol viditeľný. Tak som nakoniec striekal ešte raz, tentokrát až po vrch. V istom bode poznať rozdiel kde končí nálepka a začína farba, ale v celku som s tým spokojný. Najmä keď si uvedomím, ako to vyzeralo po nehode.


Nalepil som posledné malé nálepky, zalakoval asi 2x, vyleštil pastou od Tamiye Compound FINE (je to celkom mrška, rýchlo zasychá a najmä v linkách a zákutiach vie urobiť starosti) a zasklil. Zasklenie bolo jednoduché a darilo sa mi, až kým som si pri poslednom skle (ľavom) nevtlačil priehľadný diel dnu. Lepidlo sa dostalo tam kam nemalo a nepomohlo ani výdatné leštenie pastou.
Najťažšie zo všetkého bolo dať auto dohromady. Nerozumiem ako môžu majstri celý model poskladať s použitím trochy hrubej sily, ktorá je potrebná aby človek vôbec dostal interiér a podvozok do karosérie bez toho, aby poškodili lak. Mne sa to na malých miestach podarilo .. :red: Celé vnútro je doslova napráskané dielmi, ktoré častokrát nemajú šancu správne dosadať, pretože tam jednoducho nie je miesto. Najviac viditeľné je to v priestore za prednými kolesami. To však kolesá zakryjú .. :haha:





Kapota je len priložená.
Mám pocit, že po preleštení sa z auta stal magnet na prach. Sadá naň totiž absolútne všetko a nafotiť to tiež bolo niečo. :haha:
No, pomaly sa dostávam do finále a ostáva mi zhruba len 1/3 práce, tak snáď sa dostaví kukatelný výsledok. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 10 Mar 2018 14:22

Pekne si popravil ten hrozivo vyzerajuci dekal! Pouzivas Decalsoft uz pri osadzovani vodolepiek alebo az po? Mne sa pri tych zlozitejsich dekaloch osvecio natriet podklad cistou vodou, ktora sa tam udrzi chvilku a mas viac casu na manipulaciu a je sanca este opatovne zdvihnut a polozit.
Tie tazkosti pri vkladani interieru a podlahy do kasne mi pripominalo situacie pri kabinach svojich scratch kamionov. Ale tak asi ani tie stavebnice nie su tak lahko zlozitelne :P

Pri pohlade na posledne foto som mal pocit, ze je aj hotovo. No drzim palce k dokonceniu :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 11 Mar 2018 14:03

Vďaka. Používam ho až po nanesení na vodou zvlhčený povrch, presne ako píšeš. Na vode sa ho snažím dostať do správnej polohy, keď som spokojný ju odsajem, vytlačím vzduch a narovnám a na záver dekál prejdem softom.
Nie je, ale asi záleží aj na stavebnici. Pri tejto som podvozok musel vsunúť dnu, iné zas majú len nalepovací podvozok, kde to ide bez použitia sily.
Ešte hotovo nie je, ale už som takmer pred cieľom. Snáď na tých asi 30 dieloch nepokazím nič. :haha:

PS: Zabudol som v predchádzajúcom príspevku dodať, že som zvolil variantu bez dielu č. 37.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 18 Mar 2018 12:39

Plast tu tak nějak ignoruju, ale teď jsem to tu zahlíd a nakoukl jsem a jsem příjemně překvapen. Moc pěkná práce. Udělat pěkný auto lak není žádná sranda. :big smile:

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní