'68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Moderátori: Oliver, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Feb 2018 20:43

Oliver napísal:A s čím sa pridáš?

Je to A350-ka, ktoru si uz zaregistroval :wink:

Ten interier si dal na jednicku :victory: Super napad s tym praskom na znazornenie kobercov! Videl som niekde daco podobne, co sa predava vyslovene na tento ucel specialne pre modelarov, ale aliexpress zase raz nesklamal. Normalne zvazujem ze by sme mohli zalozit vlakno s takymito vychytavkami z ebay/aliexpress.

Len tak dalej a nezabudni obcas aj spat :P

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 15 Feb 2018 22:02

Áno, áno, už som zaregistroval. :big smile:
S tou témou plne súhlasím a som si istý, že aj ostatní majú svoje dobré skúsenosti s aliexpressom alebo ebayom, aby mali čím tému obohatiť. :big smile:
To bolo po nočnej, preto teraz radšej keď jednu noc nespím sa modelu nechytám. :haha:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Feb 2018 22:18

OK, zalozim teda nieco cez vikend, kde sa kazdy moze podelit so zaujimavymi ulovkami z Ciny :wink:

Oliver napísal:To bolo po nočnej, preto teraz radšej keď jednu noc nespím sa modelu nechytám.

Ja sa niekedy nechytam ani vtedy, ked vecer pridem domov z roboty vygumovany. Proste nema zmysel to silit, ak clovek nie je vo vhodnom stave..

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 17 Feb 2018 14:45

Report
Po interiéri som začal pracovať na kolesách. Nie sú zložité, dohromady tvoria 18 dielov. Najmenej náročné veci boli prekvapivo tie najzložitejšie. Vymaľovať štetcom v tak lesklom priestore disky bolo veľmi prácne, pretože sa všade odrážalo svetlo a nebolo vidieť rohy, zákutia, atď. Musel som stále na kolesá dýchať aby sa ukázali všetky zákutia. Ďalej nálepky (4 červené kruhy) vycentrovať bolo tiež niečo .. :haha: Ale nakoniec som to vyriešil.



Návod staviteľa vedie smerom, aby sa kolesá v konečnom dôsledku dali otáčať. Ja som tak spravil, tak som zvedavý na výsledok. Ďalej som sa rozhodol začať spracovávať diely karosérie a všetky ostatné, ktoré budú v rovnakej farbe a skúsil ich napasovať nasucho. V jednom videu na youtube som videl, že v motorovom priestore vzniká problém pri lepení chladiča. Totiž podľa návodu je potrebné zlepiť diely č. 35-37 a tie ako jeden celok vlepiť do motorového priestoru. Avšak tam nie je dostatok miesta. Ak mi tam vojde diel 35 a chladič 36, tak budem vôbec rád.



No bude to zaujímavé a čaká ma veľa práce ..
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 17 Feb 2018 15:03

nemozes obrusit trochu zo zadnej casti motora? alebo posunut motorovu prepazku trochu dozadu?

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 17 Feb 2018 15:07

Budem špekulovať a diely zužovať. Ak to nebude stačiť, tak sa to dá jednoducho vyriešiť tým, že diel 37 nepoužijem.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 17 Feb 2018 19:01

Vieš akooooo, svatba bola drahá, vojsť musí :haha:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 26 Feb 2018 20:40

Report
9 dní od posledného príspevku som sa pohol smerom dopredu a ako som už avizoval, pracujem na dieloch karosérie. Všetky som opracoval, začistil chyby a napasoval. Okrem úprav spomenutých pred deviatimi dňami som teraz neupravoval nič, až na tieto dve pružiny, ktoré som radšej nahradil novými z 0,2mm drôtu namotaného na plastový evergreen.


Nasledoval wellness vo vlažnej vode s jarou a následný nástrek Surfacerom, ktorý ako inak odhalil okom dovtedy neviditeľné nedostatky (ach ten biely plast .. ). Celý povrch som najprv prešiel brúsnou hubkou zrnitosti 1000 a začal napravovať chyby. Tiež som preryl všetky linky.

Po ich odstránení som biele miesta opäť strekol surfom a povrch dielov karosérie preleštil brúsnym papierom zrnitosti 3000 + po ňom zopakoval wellnes. Potom som strekol niektoré oblasti interiéru farbami XF-24 a XF-63, plus malý kruh v strede strechy (zospodu) s bielou XF-2 a všetky farby po vyschnutí zalakoval Sidoluxom s riedidlom Tamiya X-20A. Keďže som ich všetky potom vymaskoval páskami, nedalo sa mi ich dnes odfotiť.

Po zakrytí okien som pristúpil k nástreku hlavnej farby X-13 Metallic Blue. Strekol som 2 vrstvy. Kým som sa dostal na posledný diel, prvý stihol vyschnúť a mohol som striekať druhú vrstvu.

To bolo včera a dnes som všetky diely lakoval s Tamiya X-22 Clear + X-20A (50/50). Bolo to prvýkrát, čo som pracoval s týmto lakom a aj keď som mal zo začiatku obavy, myslím si, že to dopadlo celkom dobre. Je ale problém pod umelým svetlom zachytiť ten správny odtieň farby a tiež aj lesk. Dúfam, že sa tam neobjaví pomarančová kôra, pretože asi nemám dosť odvahy na to, aby som celý povrch začal brúsiť, prípadne striekať odznovu.




Fotiek som spravil viac, aby bolo lepšie vidieť ten lesk. Farba - ako je vidieť, tak na štvrtej fotke skôr pripomína tyrkysovú ako modrú. Je ale pravda, že to bolo fotené telefónom. Ale verte, je to modrá farba .. :haha:
Na spodnej strane kapoty boli v rohoch 4 stopy po vyhadzovačoch, ktoré som sa ale bál nejak výrazne brúsiť, aby som si nepoškodil vzor okolitého povrchu. Myslím ale, že nie sú do oka bijúce, navyše kapota bude zatvorená väčšinu času.
Na predposlednej fotke je diel, ktorý mi dal zabrať najviac. Konkrétne ten strieborný lem kým som dostal do ako tak kukateľnej podoby trvalo celkom dlho.

Nasledovať by najbližšie malo nafarbenie rámov okien (hliníkovou farbou). Preto som ani okná zatiaľ neodmaskovával a potom by som chcel dať dekály + zalakovať ich. Nakoniec budem ešte povrch leštiť pastou Tamiya Compound FINE. Tieto pasty sú tri, mám zatiaľ ale len túto jednu. No myslím si, že by to mohlo stačiť.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 26 Feb 2018 21:14

No teda.. Ty napredujes jedna radost! Vybral si si peknu farbu, na modru mam slabost a celkom mi to pripomina moju Scaniu (tu som striekal metalizou z feldy) :)

Pred lestenim urcite daj este nejaku tu vrstvu laku, aby to dobre dopadlo. Raz mi kamarat pozical pastu Tamiya (asi to bola stredna) a islo s tym lestit lak aj farbu celkom dobre. Pokial nemas pomaranc alebo vela bordelu v laku, mohla by stacit ta jemna.. Len velmi opatrne aby si neprebrusil, lebo pri takychto farbach kazda oprava a kazdy pristrek je dost viditelny.

Drzim palce :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 27 Feb 2018 20:45

Veru táto modrá mi tvoju Scaniu hneď pripomenula. :big smile:

Tak ako píšeš .. dnes som sa celý deň takmer mordoval s nafarbením rámov okien. Ukázalo sa, že 2 vrstvy laku boli málo. Pri ľavom prednom kolese (v oblúku karosérie pre koleso) sa mi na 3 miestach s páskou odlupla aj farba (asi 1x1mm). Neuveriteľne ma to naštvalo ... po pár hodinách, kým som vychladol, som sa pustil do opráv. Obrúsil som ich mokrou cestou s 3000 šmirglom a išiel som striekať opravu. Keďže by tam každé prekrytie páskou bolo vidieť a ani som nechcel riskovať ďalšie strhávanie farby rovno som prestrekol celý ľavý bok. Detaily nad kolesami som farbil už len štetcom .. zajtra nie som doma, ale vo štvrtok spravím nejaké rýchle fotky na dennom svetle. Veľmi dúfam, že to nebude vidieť..

PS: Trochu som dúfal, že toto by mohol byť prvý súťažný plast, ale mýlil som sa .. už ale s určitosťou viem, že ďalší model bude zas papierový.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní