'68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Moderátori: terenkoza, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 23
Kontaktovať užívateľa:

'68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 03 Jan 2018 21:57

Report
Po krátkej pauze sa opäť vraciam. Myslel som si, že bude trvať dlhšie, ale keď som sa mal rozhodnúť medzi učením a novým modelom, rozhodol som sa pre model. :haha:
V tomto vlákne sa pokúsim dopracovať ku kukateľnému výsledku s modelom auta. Nikdy predtým som žiadne nestaval, ale na každej výstave som ich obdivoval. A keďže mám rád amrické "muscle cars", voľba padla na tento od Revellu.

Výrobca stavebnicu hodnotí štvrtou úrovňou obtiažnosti (z piatich) a udáva, že obsahuje 139 dielov.
V rýchlosti som odfotil všetky rámčeky s dielmi:

Začal som detailným preštudovaním návodu (ako vždy) a postupným oboznámením sa so stavebnicou. Snažím sa postupovať opatrne, predsa len v plaste nie som natoľko zabehnutý ako s papierom. Ako som si všimol bude potrebné veľké množstvo dielov začisťovať a na mnohých sú stopy po vyhadzovačoch (tak sa to tuším volá), ktoré bude na viditeľných miestach potrebné odstrániť.
Zatiaľ toho moc nemám, postupne staviam motor. Už pri ňom som sa nevyhol lokálnemu tmeleniu, ale zatiaľ pohodička. Čo mi najviac vadí je farba plastu. Keďže je to celé biele hrozne zle na tom vidieť nepresnosti, najmä pod umelým svetlom. Ešte horšie sa to fotí .. preto tieto dve fotky berte s rezervou, nabudúce spravím lepšie. Teraz len na rýchlo ..

Farba bude modrá podobná ako na obrázku.
Čo je zaujímavé, tak tieto novšie stavebnice majú už v návode aj slovenčinu čo ma celkom milo prekvapilo.

Na celú stavbu sa moc teším už od kedy som si zaumienil kúpiť tento model.
Takže držte palce, bude to automobilová prvotina. :P
Oliver

Na stole: '68 Dodge Charger R/T
Naposledy dokončené: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

iconmaster | 29
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Re: '68 Dodge Charger R/T /Revell/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Jan 2018 23:43

Zase tu robis chute na plast?! :haha:

1:25 je trochu nezvycajna mierka (hlavne od Revellu). V kamionoch americke stavebnice mavali tuto mierku, zeby aj tieto formy boli z USA?

Oliver napísal:stopy po vyhadzovačoch (tak sa to tuším volá)

Ano, spravne. A pre objasnenie tu je jednoduchy nacrt principu vstekoveho odlievania plastu. Cervena srafovana cast ("Product") je vlastne plastovy odliatok vo forme a ten "Ejector pin" su tie vyhadzovace, ktoru maju za ulohu vytlacit hotovy plastovy diel z formy a zial nechavaju aj tie stopy na povrchu..
Obrázok

Aj ked nie som fanusik ziadnych americkych aut, tesim sa na stavbu. Som zvedavy ako sa ti podari popasovat s lakom - ten musi byt leskly na takomto aute, ako psie gulky!
Tak vela zdaru ku stavbe a popri lepeni nezabudni sa ucit na skusky :)

Oliver | 23
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 04 Jan 2018 10:14

Je to nezvyčajné veru, klasika je 1:24. Prečo je aj takáto mierka netuším, ale aspoň budem mať všetko v rovnakom pomere zmenšené. :haha:
Revell bol svojho času z Nemecka, či sa niečo zmenilo neviem, ale podľa mňa nie. Stále na krabiciach je prvá nemčina..

Vďaka za obrázok, teraz mám presnú predstavu ako to funguje. Doteraz som vždy len čítal opis bez ilustrácií. :big smile:

Si zvedavý ako sa mi podarí spraviť ten lesklý povrch? To aj ja .. :haha: Je to výzva, ale verím, že to zvládnem. Na druhej strane odpadáva mi tu akákoľvek práca čo sa týka weatheringu.

Nezabudnem, budem sa už aj tej škole venovať. :scorn:
Oliver

Oliver | 23
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 05 Jan 2018 20:17

Report
Dnes som spracoval ostatné diely na motor, (ale neskoro som si všimol, že mi tam chýba jedna trubka). Nie sú to všetky diely z motorovej časti, ale len tie zo začiatku stavby (podľa návodu). Na oddych od neustáleho opracovávania malých dielov som skočil na predné sedačky, kde som zas v malom množstve musel použiť tmel (ešte neobrúsený na fotkách). Motor som nasucho poskladal pomocou tack-itu.

Pôjde to, ale pomalšie ako som čakal. Ale už teraz sa teším ako to zmení farbu lebo táto biela mi už lezie krkom. :haha:
Oliver

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný