Airbus A350-900 Finnair / Revell / 1:144

Moderátori: terenkoza, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Airbus A350-900 Finnair / Revell / 1:144

Príspevokod užívateľa Oliver » 25 Feb 2018 21:47

Podľa mňa zatiaľ veľmi dobre. :big smile:
Čím prerývaš? Ja mám rydlo od Trumpeteru a s ním to ide celkom od ruky. Len to chce trochu cviku, aby človek nevyšiel tam kde nemá. Teoreticky by to šlo aj so zlomenou čepieľkou od skalpelu si myslím.
Oliver

Na stole:
Naposledy dokončené: '68 Dodge Charger R/T

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

iconmaster | 29
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 26 Feb 2018 19:53

Ahoj Oliver, v prvom rade dik za povzbudenie!

Na preryvanie nepouzivam zatial ziadne profi nastroje, su to len tieto dva "tooly":

Jeden je moj ryhovac papiera, teda hrubsia ihla chytena do rucky skalpelu. Druhy je ten zubarsky hak (sonda, alebo ako to volaju), ktoreho spicku som zabrusil do hranateho trojuholnikoveho profilu. Ten posledny je lepsi z toho hladiska, ze reze sponu a teda rovno odstranuje material, kym ihla skor roztlaca plast do stran. Proste aj tu platia pravidla trieskoveho obrabania :)
A ako voditko mi prisla vhod ta hrubsia zelena maskovacia folia (samolepiaca na rezanie plotrom), povodne urcena na rezanie sablon pre pieskovanie. Z nej som narezal pasiky, ktore sa daju nalepit na tvarovane povrchy a po preryti ich pojde lahko odlepit a navyse, tie pasiky sa daju aj viac krat pouzit.

Inac trochu som studoval okolo tych rydiel a nasiel som nejake zaujimave postrehy aj na "samo-domo" vyrobu a ostrenie. Ako pises, asi by to slo vybrusit aj z cepielky Olfa. Zase dalsi pouzivaju gravirovacie frezy s ostrym uhlom (posledne foto).

Asi chvilku potvrva, kym najdem ten vhodny nastroj. Mam pocit ze tie origo, na to urcene nastroje su skor pre vacsie mierky (1:35, 1:72), kde linky panelov mozu byt sirsie, no v 1:144 by to nevyzeralo tak super..
A podobne bude treba cvicit aj samotnu techniku, lebo naozaj staci jeden zly pohyb a uz skriabeme aj to, co neni treba. Prave tu ma vyhodu ihla, ktora sa da lahsie viest v uz existujucej linke, a male kruhy a obluky isli spravit jednine pomocou nej.

Oliver | 23
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 26 Feb 2018 20:48

Ak budú teraz v ZA nejaké modely v 1:144 tak pozriem tie linky, momentálne nemám predstavu. Zas ale ten hrot nie je nejaký extra veľký, možno by to šlo aj s nimi. Tento používam ja.

Ináč je to asi aj o tom, čo komu vyhovuje, hlavný je výsledok. Ja zas mám novú Olfu AK-5, kde je aj ihla na rýhovanie. Najbližšie keď budem potrebovať skúsim s ňou tiež.
Oliver

Na stole:
Naposledy dokončené: '68 Dodge Charger R/T

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný