P-47D Thunderbolt /Hasegawa/ 1:48

Moderátori: Oliver, sony

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

P-47D Thunderbolt /Hasegawa/ 1:48

Príspevokod užívateľa Jolaus » 08 Aug 2018 19:27

Ahoj.
Zlepil som si ďalšie lietadlo :)
Prvý krát som sa pokúsil o kovový povrch. Je to taký tréning pred stavbou P-51D od Tamiya v mierke 1:32.
Fotky všetky na šupu :haha:


Fotky len na rýchlo mobilom :P
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: P-47D Thunderbolt /Hasegawa/ 1:48

Príspevokod užívateľa Oliver » 09 Aug 2018 21:18

Super, vyzerá dobre!
Škoda len, že dávaš fotky bez komentárov, rád by som sa niečo priučil. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4051
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: P-47D Thunderbolt /Hasegawa/ 1:48

Príspevokod užívateľa Roman » 10 Aug 2018 20:52

super spravene.
pozeram ze volaky debilny cenzor sa vyzuril na nalepkach,tie x namiesto svastik su velmi divne
zaujimave je ze necenzurovali tu holu babu na motore
posledne roky su uz aj obrazky na obaloch stavebnic cenzurovane: nenajdes obrazok na ktorom hori ,vybuchuje lietadlo,tank,lod.demorkacie rozkveta
preco si natrel trup na cierno na na to potom isel hlinik? preco nie rovno hlinik

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: P-47D Thunderbolt /Hasegawa/ 1:48

Príspevokod užívateľa Oliver » 10 Aug 2018 21:03

Roman napísal:super spravene.
pozeram ze volaky debilny cenzor sa vyzuril na nalepkach,tie x namiesto svastik su velmi divne
zaujimave je ze necenzurovali tu holu babu na motore
posledne roky su uz aj obrazky na obaloch stavebnic cenzurovane: nenajdes obrazok na ktorom hori ,vybuchuje lietadlo,tank,lod.demorkacie rozkveta
preco si natrel trup na cierno na na to potom isel hlinik? preco nie rovno hlinik


Napr. Eduard v mnohých modeloch Luftwaffe necháva svastiku v celku, v iných zas kríž rozdelí na 2 samostatné dekály, ktoré až keď dáš dohromady svastiku vytvoria.
Ohľadom tých farieb a postupu je to kvôli tomu, že farby tohto typu (kovové odtiene) sa aplikujú na lesklý čierny povrch. Ale možno má Jolaus aj iný dôvod tohto zvoleného postupu.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: P-47D Thunderbolt /Hasegawa/ 1:48

Príspevokod užívateľa Jolaus » 11 Aug 2018 10:31

Ďakujem chalani.
No veru. Niekto ti dekály nechá komplet celé a niekto ti ich pokazí. Kúpil som si dosť drahú stavebnicu od Tamiya...P-51D Mustang 1:32 a tam boli zostreli (hákové kríže) úplne vystrihnuté. Písal som predajcovi a ten mi napísal že to robia Nemci s každou jednou stavebnicou čo ide cez nich ďalej do sveta. Takže ja keď chcem mať tie zostreli na trupe nalepené, tak si budem musieť kúpiť ďalší aršík dekálov za cca 18€.
Čo sa týka toho striekania tak je to ako písal Oliver. Jeden z postupov ako docieliť pekný kovový povrch je, že sa na vyleštený surf nastrieka čierna lesklá farba, no a potom kovové odtiene. Ale ako píšem- čo modelár, to iný postup :)
A oné.....v blízkej dobe začnem robiť ďalšie lietadlo a hádam budem dávať fotky priebežne počas stavby :D
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: P-47D Thunderbolt /Hasegawa/ 1:48

Príspevokod užívateľa Oliver » 11 Aug 2018 11:10

Tento týždeň dávali v rádiu, že v Nemecku dochádza/dôjde v blízkej budúcnosti k "zjemneniu" legislatívy v tejto oblasti. Tak som veľmi zvedavý, či sa to odzrkadlí aj na modeloch, pretože reč bola predovšetkým o PC hrách.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4051
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: P-47D Thunderbolt /Hasegawa/ 1:48

Príspevokod užívateľa Roman » 11 Aug 2018 18:55

-svastiky /zostrely/ si mozes spravit doma sam vo worde a vytlacit na nalepkovu foliu z propagteamu. neni to tazke,taketo jednoduchsie tvary dokazem spravit aj ja
- pc hry ,ich nemecke verzie su cenzurovane jedna radost,hral som cenzurovany unreal: ziadne mrtvoly,ziadna krv,ziadne vykriky,ked bol nepriatel zlikvidovany padol na zem a zmizol, na zaciatku bola v jednej miestnosti poprava na elektrickom kresle,v cenzurovanej verzii sa do miestnosti nedalo dostat...... a hry co sa nedaju cenzurovat su zakazane:return to castle wolfenstein, soldier of fortune....
-to nehovorim ako nemecke televizie cenzuruju filmy,dokazali osekat film blade dlhy 2 hodiny na 89 minut. cenzurovali sa krvave sceny/ napr rambo si vytahuje velku triesku z brucha/ a dnes sa vyhadzuju aj politicky nevhodne sceny/ film navstevnici s jeanom renom- scenu kde prepadli cerneho postara a rozmlatili mu dodavku uz neuvidime/. cenzuruju sa aj herci: serial derrick je uz zakazany lebo jeho predstavitel za vojny bojoval na vychodnom fronte v divizii ss

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: P-47D Thunderbolt /Hasegawa/ 1:48

Príspevokod užívateľa Oliver » 11 Aug 2018 19:10

Kam sa hrabú naše dekály ... :haha: :beat plaster:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
airacutter | --
Príspevky: 29
Meno: Viktor

Re: P-47D Thunderbolt /Hasegawa/ 1:48

Príspevokod užívateľa airacutter » 23 Aug 2018 09:27

Ahoj,
kovovy povrch vydareny. Tie svastiky uz rozoberali kolegovia, skoda, kazi to trochu dojem. Home-made dekaly to pekne vyriesia.
Kedysi sa tusim kdesi u plastakov na fore riesila otazka odrenin na americkych a britskych lietadlach. Amici aj Anglani pouzivali zakladovku medzi kovovy povrch a kamuflaznu farbu. Cize odreniny priamo na kov su z tejto perspektivy trochu otazne. Efektne na pohlad, ale otazne. Cize vacsina odrenin na zakladovku a len niektore az na kov. No na druhej strane, dokaz, ze to tak nebolo :haha:
A este poznamka ku kokpitu. Nabuduce skus zapustit wash a svetlejsim dry brushom zvyraznit hrany. Jednoliaty zeleny kokpit ziska hlbku a vyniknu detaily. Trochu by som brzdil s odreninami. Hlavne na bokoch trochu nedavaju vyznam. Aj na tom ciernom kolese. Piloti pouzivali rukavice, takze odrenie az na kov, nooo... Dalsia vec je, kde lietadlo bojovalo. V Europe na britskych zakladniach bolo dostatocne zazemie na starostlivost o lietadla. Taky Pacifik so svojimi casto primitivnymi podmienkami je ine kafe.
Celkovy dojem vyborny, vydareny T-bolt!

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: P-47D Thunderbolt /Hasegawa/ 1:48

Príspevokod užívateľa Jolaus » 24 Aug 2018 17:07

Ahoj.
Ďakujem za postrehy a kritiku :) Stále sa učím :wink:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní