Kübelwagen/rewell/1:35

Moderátori: sony, terenkoza

Pravidlá fóra
Vyhradené pre plastikové modely. Zatiaľ bez triedenia do jednotlivých kategórii.
Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 38
2K+
Meno: Štefan Húska

Kübelwagen/rewell/1:35

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 24 Jan 2020 00:34

Ahojte vospolok.
Dnes som mal voľno a bol som si nakúpiť nejaké farbičky a chémiu v hračkárstve v Saalfeldene a ako to už býva, neobyšiel som regál s modelmi. Revelácke modely sú, čo sa týka kvality, na trošku nižšej úrovni, no mne to nevadí, keďže nerobím plasťáky na súťaž ale pre seba. Neodolal som a s chuťou som sa do neho pustil.
Konkrétny kübelwagen s prezívkou "OTTO" používal legendárny nemecký pilot Hans Joachim Marseille, prezívaný "hviezda Afriky". Jeho messerschmidt bf 109 F-4 sa dokonca dočkal vydania u uja Halinského a mám aj figúrku tohoto pilota, ktorú som kúpil za asi 5 eur na súťaži v Bystrici, takže budem mať " kompletku" pilota, lietadlo aj auto :P čo ma moc teší.
Keďže som nevedel čo a ako, čekol som videá stavby na youtube a tam každý nastriekal model šedou farbou. Kedysi som robil plasťáčiky v 1:78 a 1:82 a tam som to robil tak, že som model natrel šedou syntetickou farbou, nechal poriadne preschnúť do druhého dňa, potom natrel buď afrikabrown alebo bielou akrylovou farbou a krátko po zaschnutí som trošku hrany pozotieral a spravil otrepy. Podobne to chcem spraviť aj tu, takže som ho natrel syntetikou a do zajtra fajne vytvrdne.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Oliver | 25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kübelwagen/rewell/1:35

Príspevokod užívateľa Oliver » 24 Jan 2020 15:51

Na toto som zvedavý, teším sa na pokračovanie. :)
Som zvedavý ako sa s tým popasuješ.
Oliver

Na stole: Messerschmitt Bf 109E-4
Naposledy dokončené: Podvozok lokomotívy Albatros (BETA)

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Štefan Húska | 38
2K+

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 24 Jan 2020 19:49

Ďakujem, hádam to zvládnen na hviezdičku s jedničkou :haha: už je to dávno, keď som robil plast, hádam to nezvorám.
Podľa návodu som zmiešal farbu afrikabrown+biela v pomere 4+1 a prvýkrát som natrel. Nechám to vyschnúť na pár hodín a večer pred spaním to natriem ešte raz.
Na internete som našiel pár fotiek skutočného stroja aj pilota, na aute je pekne vidno odreniny, napr. na kľučkách dverí ći prah pod dverami. Lopatu na ľavej strane nemá a čakan neviem, ale asi tiež nie, takisto má na ľavej strane klaksón.

Štefan Húska | 38
2K+

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 25 Jan 2020 09:26

Ahojte vospolok.
Farbenie je zatiaľ OK, včera večer som natrel ešte raz a ráno to vyzeralo dobre, takisto som skúsil zelenošedou natrieť na podvozku fľaky, aby som mal aspoň ako-takú predstavu, ako to bude vyzerať. Na modeli budem fľaky maľovať presne podľa návodu, aby to bolo "origoš" superové :P len mi treba kúpiť farbičku revell 360 papraďovozelená, polomat :confuse:

Roman | 46
2K+
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 25 Jan 2020 17:13

-skus este dokupit striekaciu postol,machule budu lepsie vyzerat
-k tomu napisu otto je tento pribeh:
jochen spal v stane/ marseilleho vsetci volali jochen/,prileteli anglicani,na letisku vyhlasili poplach ,poplachovy roj zacal startovat. jochen vybehol zo stanu v pyzame a papucach,skocil do lietadla a odletel,vratil sa za cca 15 minut
bol taky zvyk ze ked niekto dosiahol zostrel tak pri prilete preletel nad letiskom a maval kridlami. jochen preletel nad letiskom osemkrat. za nejaky cas isiel autom na navstevu k talianom na ich letisko. taliansky mechanici mu tam vyzdobili auto. otto je v taliancine osem
-jochenova oblubena pesnicka rumba azul
https://www.youtube.com/watch?v=gOECEkUHR10
-zivotopisny film o jochenovi, der stern von afrika./zaujimavost: jeho pucaka mattiasa hra spevak roberto blanco/
https://www.youtube.com/watch?v=KAUVgjT8R6M

Štefan Húska | 38
2K+

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 25 Jan 2020 18:18

Roman, ty si nevyčerpateľná studnica vojenskej múdrosti, normálne že chodiaca encyklopédia WW2 :wink: ďakujem za doplňujúce informácie a hlavne za film, ktorý si určite pozriem. V tejto stavebnici kübelwagena je aj pilot "Jochen" takže už mám dvoch Jochenov :haha: a pri tom druhom Jochenovi je aj technik, ktorý mu maľuje na messera 50ty zostrel, ale môžem ho namaľovať ako taliana, ktorý maľuje "osmičku" na auto :haha: super.

Štefan Húska | 38
2K+

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 26 Jan 2020 00:04

Ahojte vospolok.
V stavebnici chýbali trojuholníky za prednými blatníkmi, tak som ich vyrezal z hrubšieho papiera a prilepil. Ďalej mi bilo do očí, že vpredu pri nohách sú len pedále a ništ a vyzeralo to dosť blbo, tak som na ľavom blatníku zvnútra dorobil "škatuľku" , do ktorej ide osa volantu a potom nádrž. Na nej je napísané R Z A, čo je informácia o polohe trojcestného ventilu, čiže ventil "odchodu" benzínu z nádrže do motora. Znamená to rezerva, otvorený naplno a zatvorený. Potom som patlal drobnosti v priestore pre posádku a maľoval kolesá, proste patlaniny bez ktorých to auto nepôjde :haha:

Okrem toho som zistil, že kolesá sa dajú spraviť pohyblivé, takže sa budem môcť hrať :haha: :P

Oliver | 25
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 26 Jan 2020 01:09

Štefan Húska napísal:... tak som ich vyrezal z hrubšieho papiera a prilepil.

Papierák sa v tebe nezaprie. :haha: :P
Oliver

Na stole: Messerschmitt Bf 109E-4
Naposledy dokončené: Podvozok lokomotívy Albatros (BETA)

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Štefan Húska | 38
2K+

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 26 Jan 2020 09:18

Oliver to si dobre napísal :haha: bo v tomto modeli toho chýba veľa, čo treba dorobiť z papiera. Napr. výfuky, drevená podlaha či držiaky na pušky, takže firma revell neprekvapila, jej fušerina je známa po celom svete. Najviac ma hnevá, že nedali gumy na kolesá, ktoré boli špeciálne pre afrikakorps, bolónové do piesku. :scorn: tie ale možno niekde zoženiem neskôr :P

Štefan Húska | 38
2K+

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 31 Jan 2020 01:16

Ahojte vospolok.
Pomaly ale predsa sa posúvam vpred, takým slimačím tempom. Najdlhšie mi ale trvá zohnať dobré podklady, aby to bolo že akokeby origoš. Babrem sa s detailami, moc mi to nejde, lebo je to krpaté a trasú sa mi ruky, už viem prečo robím najmä 1:25 :haha: tá stolička je aj s nožičkami vysoká 17 milimetrov, takže tie drobnosti sú ozaj maličké. Spáchal som teda stoličky ktoré ešte domaľujem, rámy na bokoch vnútra karosétie a držiaky na pušky v podlahe, potom som to vzdal :haha: to be continued.

Návrat na "Plastové modely // Plastic models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný