Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 49
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predĺžená verzia modelu Galaxie od Vyškovského

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 02 Máj 2020 16:05

tak všetky rebrá hotové a pripravené na rezanie, asi 3x som to upravoval, pridával diery do dielov, aby zmizli čiary, čo rozdeľovali diely na 2 a viac samostatných celkov

nakoniec som v nano cade zistil, že tri "uši" na dieloch sú ešte oddelené a to som mal už všetko spravené, asi 5 minút som špekuloval, ako v tom cade skopírovať uši, zrkadliť ich a nakopírovať na diely... ale bolo to rýchlejšie, ako to robiť nanovo v sketchupe

ak by som nemal ramená, čo sú hrubé 5mm, tak by som to asi začal rezať ručne, takto som začal texturovať 3D model správnymi textúrami, zatiaľ mám celý trup okrem trysiek, čiže v podstate polovicu modelu, lebo bočnú loď budem robiť len jednu

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

toudi_sk | 49
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 03 Máj 2020 10:04

Ing. Spendlik napísal:Inak po prečítani Odyssea, som tiež uvažoval nad vytvorením vlastnej verzie Prométhea s Odysseom - veď v podstate je to rovnaké, len zmeníš farbu, číslo a meno.

toudi_sk napísal:Odyssea by bolo vhodné rozbiť, inak na krídle (prebal knihy) nemá "O", ale tiež "P" :big smile:

mno, takže Jan Rükr uvažuje nad filmom Vzpoura mozků a založil aj facebookovú skupinu, momentálne uvažuje nad rozmermi Prométhea (priemer modulu 3.2m, priemer lode 14m), mne sa ale zdá malý, môj návrh je raz tak veľký, dal som to do pomeru s 2km dlhými Galaxiami

dokonca som dal do rozbitého predku jeho Galaxie pajtášov pre predstavu

zatiaľ nakreslil a vymodeloval ručný denihilátor, 3 verzie, určené primárne na 3D tlač

Tak jsem konečně udělal model Denihilátoru. Udělal jsem ho trošku víc badass... a pak jsem si řekl, proč zůstat jen u toho. Takže vznikla osobní zbraň každého člena Promethea lehce modifikovatelná do různých zbraní používaných při expedici.

osobní zbrań - lehká. připravená k použití.
Pistole do volného prostoru - modifikace s nádrží a směrovači pro výstup vně lodi.
Ruční denihilátor - přidáním denihilační baterie/směšovače/iniciátoru lze lehce modifikovat na ultimátní zbraň.

video s denihilátormi

a písal aj o tom, ako kreslil Odyssea podľa popisu v knihe

a už viem, prečo sa mi zdalo, že tam je P namiesto O

na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

toudi_sk | 49
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 05 Máj 2020 19:39

chcel som dať v robote vyrezať vodou tie rebrá, včera nemal čas a dnes, keď už čas mal, som zistil, že mám nahratý .pdo súbor a nie vektorový .dxf

tak snáď zajtra :beat plaster:

ale rozmýšľal som nad modelom do 3D tlačiarne a napadlo ma, že keď sú v komixe bočné lode samostané jednotky schopné letu, mohli by byť vzájomne zameniteľné, mali by úchyty na oboch stranách a Franto by ich mohol zacvaknúť na oba boky, tak som si nakreslil "zámok", ktorý som dal namiesto bieleho miesta, kde idú nalepiť ramená a aj na druhú stranu, takže sa lode budú dať prilepiť aj opačne, lebo majú symetrické trupy, "protikus" (tú istú textúru) som dal aj zospodu ramien, ak by sa do ramien dali magnety (stačilo by do krajných) a do lodí na obe strany podložky, alebo matičky, tak by boli lode odnímacie a vzájomne zameniteľné aj na papierovom modely

toudi_sk | 49
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Máj 2020 11:40

diely stále nevyrezané, rovnaká chyba, tak som diely komplet prekreslil v NanoCade, to sú tie svetlejšie čiary

ak to nebude fungovať, plán "B" budú rebrá rezané ručne :beat plaster:

robím aj návodovku, ktorú bude treba ešte prekresliť (hodilo by sa to vo vektoroch, aby sa dali krúžky a čiary posúvať, nech nie sú prekrížené a všetky diely označené) a môžem tretíkrát prečíslovať diely na šmikajde, vyzerá to, že ja mám 44 dielov, originál 46 a nemám pocit, že by som mal nejako extra menej dielov...

iconmaster | 31
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 10 Máj 2020 13:09

toudi_sk napísal:diely stále nevyrezané, rovnaká chyba, tak som diely komplet prekreslil v NanoCade, to sú tie svetlejšie čiary

ak to nebude fungovať, plán "B" budú rebrá rezané ručne

Prípade dáš plán A2 - pošleš mi to a skúsim to ďalším CADom :wink:

A k tej návodovke by som navrhoval dať trochu tenšie odkazové čiary + krúžky, ak sa dá. Inak vyzerá pekne!

toudi_sk | 49
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 17 Máj 2020 10:24

upravený (a aj prekreslený) .dxf súbor už fungoval, takže tradá, kostra je hotová :victory:

Fito | 45
Admin
Meno: Fito
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Máj 2020 12:52

Jaj tie krížové držiaky na bočné lode, to bol dobrý nápad :victory:

A pomaly hadam je aj čas na presun do kategórie SCIFI, toto rád uvidím hotové ( pripadne bych si to aj postavil, keby bola taká možnosť)

toudi_sk | 49
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 27 Máj 2020 19:46

no, tak som olepil kostru trupom a je vidieť rebrá, je to dosť hrozné, ale nieje to krivé :P

tak asi by bolo lepšie spraviť komplet kostru aj so šikmými stenami, rohy zabrúsiť do roviny ako na tankoch a nalepiť na to samostatne jednotlivé plochy trupu ako obšívku na tank

tu sú neodymové magnety s magnetickou silou 0.07kg- 2x1100kg, stačí si vybrať

https://silnemagnety.sk

Fito napísal:A pomaly hadam je aj čas na presun do kategórie SCIFI

myslíš jako to celé presunúť tam?

Návrat na "Projekty // Projects"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní