Volvo FMX 8x4 sklápač

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo FMX 8x4 sklápač

Príspevokod užívateľa iconmaster » 14 Jan 2018 01:24

Zeby prave pre firmu VS Mont?! Prvy zavod mali v lokalite Lazy pod Makytou a druhy zavod je v Povazskej Bystrici.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo FMX 8x4 sklápač

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 14 Jan 2018 08:11

Myslím, že robil v Považskej Bystrici.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Volvo FMX 8x4 sklápač

Príspevokod užívateľa Sumec » 14 Jan 2018 22:09

Pekná predloha a hlavne sa teším na tvoje detailné spracovanie :big smile: Ani som netušil, že existujú aj 5 nápravové verzie. A tie tvoje dezény sú parádne Tiež mám lepší pocit z vlastnej práce, či už sú to dezény (aj keď po dielikoch robené) alebo pás na tanku z jednotlivých článkov :victory:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo FMX 8x4 sklápač

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 15 Jan 2018 19:04

iconmaster napísal:Zeby prave pre firmu VS Mont?! Prvy zavod mali v lokalite Lazy pod Makytou a druhy zavod je v Povazskej Bystrici.

tak áno, v PB, už síce robí inde, ale skúsi sa popýtať kamaráta, čo tam ešte je, či by čosi zohnal, ak sa zadarí, tak aj šasi, ak menej, tak len korba a ak nie, tak nič, ale veď za opýtanie nič nedáš, max. liter domácej, ak sa zadarí

:haha: :haha: :haha:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo FMX 8x4 sklápač

Príspevokod užívateľa petopato » 15 Jan 2018 19:34

Sumec napísal: Ani som netušil, že existujú aj 5 nápravové verzie.

Ani ja. Niekoľkokrát som tie fotky prelistoval a ani som si to nevšimol, až keď si to ti sem napísal :-(

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo FMX 8x4 sklápač

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Jan 2018 21:19

K tym 5-napravovym verziam:
Taketo konfiguracie nie su takou novinkou, no dlho mali uplatnenie iba v niektorych statoch, kde legislativa umoznila ich vyuzitie (napr. Holandsko, Svajciarsko, Finsko). Preto velki vyrobcovia nakladiakov seriovo ani neponukali 5-napravove podvozky. Tie sa robili upravou klasickych 4-osych pridanim extra 10-tonovej napravy.
Plus existuje zopar malych vyrobcov nakladiakov, ktori sa zameriavaju na specialne podvozky - napr. v Holandsku Ginaf (pouziva motory a kabiny DAF) a Terberg (pouziva komponenty Volvo) alebo SISU vo Finsku (komponenty Mercedes):


No stale stupal zaujem o tieto "stonozky" a vyrobcovia postupne pristupuju k tomu, ze su schopni seriovo vyrobit podvozok 10x4:

Okrem sklapacov s vyhodou sa pouzivaju pre domiesavace, tahace tazkych nakladov alebo napr. betonpumpy (u tych dokonca nie je raritou ani viac ako 5-napravovy podvozok).

Co je zaujimave, ze od maja 2017 doslo k uprave vyhlasky na Slovensku, ktora umozni legalne pozivat 5-napravove vozidla s celkovou hmotnostou 40 t (4-napravove mali limit 32 t) co je dovlena hmotnost supravy tahac+naves! Takze je dost mozne, ze ich bude mozne vidiet aj na nasich cestach coraz viac. :wink:


toudi_sk napísal:tak áno, v PB, už síce robí inde, ale skúsi sa popýtať kamaráta, čo tam ešte je, či by čosi zohnal, ak sa zadarí, tak aj šasi, ak menej, tak len korba a ak nie, tak nič, ale veď za opýtanie nič nedáš, max. liter domácej, ak sa zadarí

:haha: :haha: :haha:

Jasne, urcite napisem do tej firmy a tiez nebudem proti, az sa ti/jemu podari zohnat nieco. Urcite by pomohli uz aj fotky zvatencov korby a pomocneho ramu..

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo FMX 8x4 sklápač

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 15 Jan 2018 21:28

iconmaster napísal:Jasne, urcite napisem do tej firmy a tiez nebudem proti, az sa ti/jemu podari zohnat nieco. Urcite by pomohli uz aj fotky zvatencov korby a pomocneho ramu..

tak ja som myslel tak, že sa opýta on, len teraz zvárajú hranaté a plány na oblú sú u vedúceho v kancli, ale vraj kamaráta bude otravovať, nech to "akosi" ofotí

:P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 702
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo FMX 8x4 sklápač

Príspevokod užívateľa mory » 10 Máj 2018 10:20

Ahoj Peter, máš stále v pc nakreslené tyto vzorky pneu?

iconmaster napísal:A pridám ešte jednu vec, čo som dávnejšie otestoval, a to výrobu dezénov do terénu, čo by sa hodilo na takéto auto. Hľadal som také vzorky, ktoré sa dobre dajú rezať a tak voľba padla na Michelin XZY3 (predné) a XDY3 (zadné):


Robil som to spôsobom ako na ťažné nápravy (popis metódy tu), čiže nebolo potrebné vyrezávať a lepiť vzorku jednotlivo po dielikoch.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo FMX 8x4 sklápač

Príspevokod užívateľa iconmaster » 10 Máj 2018 21:22

Ahoj Tomáš. Áno, mám to. Pošlem ti?

Užívateľov profilový obrázok
Matus R | 42
Príspevky: 65
Meno: Matúš Rybár
Bydlisko: Košice

Re: Volvo FMX 8x4 sklápač

Príspevokod užívateľa Matus R » 10 Máj 2018 21:47

Vidím že sa tu chystá zase parádny projekt.Výber fantastický už len pevné nervy a veľa chuti.Sám viem že od úplneho nápadu niečo postaviť k začiatku stavby ubehne veľa času
hľadaním podkladov,tech.výkresov a pod.Tak že ešte raz nech sa darí.Budem sledovať.

Návrat na "Projekty // Projects"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný